Forum Milan Club Polonia
Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu

Wyjazdy - Pytania dotyczące wyjazdów

Penio(Przemek) - 25-05-2008, 13:38
Temat postu: Pytania dotyczące wyjazdów
Mam pytanie jak ma się sprawa z wyjazdami na mecze osób niepełnoletnich? Muszą mieć opiekuna, czy jest on zbędny?

P.S. Jeśli temat jest bez sensu to usuńcie.

Hector - 25-05-2008, 13:56

własnie tez jestem ciekaw ale chyba nie jesli w wyjezdzie uczestnicza pełnoletnie osoby to oni jakby sa naszymi opiekunami ale ja juz jestem pełnoletni wiec sie nie martwie
Penio(Przemek) - 25-05-2008, 14:08

Z tego co wiem to nie. Ktoś pełnoletni musiał by podpisać jakiś świstek że na czas ten i ten będzie pełnił role opiekuna tej i tej osoby, ale może w takiej spółce jak MCP sprawa wygląda inaczej.

Hector napisał/a:
ale ja juz jestem pełnoletni wiec sie nie martwie



Z tego co widze w twoim profilu to masz 17 ;)

dezali - 25-05-2008, 14:13

w przypadku osob niepeletnoletnich na udzial w imprezach organizowanych przez mcp, w tym na wyjazdach na mecze milanu, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. na tym wymogi formalne zaczynaja i zarazem koncza sie.
Penio(Przemek) - 25-05-2008, 15:04

Dobrze wiedzieć. Wielkie dzięki :)
Veerapan - 17-08-2008, 18:11

rogal06 napisał/a:
Witam,
Mam pytanie odnośnie strony finansowej wyjazdu. W jakich granicach zamyka się taki wyjazd z wszystkim (wyżywieniem do tego jakieś pamiątki)? Bez transportu do miejsca wyjazdu autokaru?

W sprawie ceny wszystko zalezy od meczu na jaki organizowany jest wyjazd. Zaliczka na wyjazdy autokarowe obejmuje przejazd w tę i spowrotem, bilet na mecz oraz ubezpieczenie. Ile kto wyda na pamiątki to juz nie do policzenia. Tak samo z jedzeniem, mozna sie stolowac w barze a mozna wziac ze soba kanapki ;)
Zaliczka na ostatni wyjazd na mecz z Udinese wynosila 350 zl.

skopi - 02-09-2008, 01:03

Mam pytanie odnośnie planów wyjazdowych MCP. Czy na zlocie powstał jakis projekt na jaki mecz i kiedy planowany jest najbliższy wyjazd? Szukałem info na stronce MCP ale cos mi nie działa dlatego pytam na forum
pozdrawiam!

Maciek - 06-09-2008, 03:16

skopi napisał/a:
Mam pytanie odnośnie planów wyjazdowych MCP. Czy na zlocie powstał jakis projekt na jaki mecz i kiedy planowany jest najbliższy wyjazd? Szukałem info na stronce MCP ale cos mi nie działa dlatego pytam na forum
pozdrawiam!


Nie zostalo nic ustalone bo nie mialo byc. Wszystko co dotyczy wyjzadow jest ustalane jak zwykle na biezaco w trakcie sezonu.

milanek82 - 15-09-2008, 23:26

cos cicho o ewentualnym wyjezdzie na derby, szkoda bo mialem nadzieje spotkac sie z MCP na miejscu :( a tak kto wie kiedy bede mial nastepna okazje
forever - 16-09-2008, 14:58

Do meczu z Interem zostało 12 dni więc mogłby ktoś się wypowiedzieć czy będą starania żeby zorganizować wyjazd na ten mecz. Jesli wyjazd na te derby nie wypali to pewnie będzie trzeba poczekać cały rok albo i więcej na kolejną taką okazje.

edit: dzięki za odpowiedz!

Kiepura - 16-09-2008, 15:09

wg. ustalen - starania (a raczej zapytania) czynione sa/beda na wszystkie "szlagiery".
osobiscie uwazam, ze o nieudanych probach, nie ma co za kazdym razem informowac...
mamy reke na pulsie ;)

Missy - 17-08-2010, 14:23

W związku z ożywioną dyskusją w temacie dotyczącym pomocy kibicom Jagi mam do Was kilka pytań. Jak się ma sprawa wyjazdów na mecze Milanu w świetle atmosfery panującej na trybunach? Gdzie zazwyczaj sasiada MCP? Na czym polega doping MCP? Czy zdarzały się sytuacje niebiezpieczne? Na co powinna zwrócić uwagę osoba jadąca po raz pierwszy na mecz do Włoch? Co powinna wiedzieć? Czego unikać? Myślę, że warto być przygotowanym:)
johnnywaw - 17-08-2010, 18:16

Ale dałem ciała... wymyśliłem sobie, że polecę na Juve, 31.10 i na derby 14.11. karnet jest, bilety lotnicze kupione (oczywiście bez możliwości zwrotu...), biorę się za rezerwację hoteli i nagle... zauważyłem, że derby są na stadionie Interu... a najtańszy bilet 225 EUR....

czy jako członek MCP i posiadacz karnetu mam szansę kupić bilet na to spotkanie w niższej cenie? pomóżcie!!!!

TomekW - 17-08-2010, 18:55

johnnywaw napisał/a:
czy jako członek MCP i posiadacz karnetu mam szansę kupić bilet na to spotkanie w niższej cenie? pomóżcie!!!!

To zależy, czy potrzebujesz biletu tylko dla siebie, czy również dla kogoś spoza MCP. Jeśli tylko dla siebie, to jest spora szansa, że nie będziesz jedynym chętnym i Stowarzyszenie spróbuje zdobyć wejściowki (o ile nowy Zarząd będzie kontynuował politykę prywatnych wyjazdów). Jeśli nie tylko dla siebie, to musisz szukać kogoś, kto kupi Ci bilet na derby we Włoszech wykorzystując Twój karnet. Jest jeszcze jedna szansa... Będziesz we Włoszech na Juve, a derby są dwa tygodnie później. Być może zacznie się już przedsprzedaż biletów na Inter, a wówczas mógłbyś z niej skorzystać jako posiadacz karnetu.

Kiepura - 17-08-2010, 21:39

TomekW napisał/a:
Jeśli nie tylko dla siebie, to musisz szukać kogoś, kto kupi Ci bilet na derby we Włoszech wykorzystując Twój karnet
czy nie masz przypadkiem na mysli CR??
czy karnet daje jakies przywileje na zakup biletow na mecze wyjazdowe dla osob trzecich??

TomekW - 17-08-2010, 21:52

Mam na myśli karnet (wgrywany obowiązkowo na CR). Z zakupem biletów dla osób trzecich bywa różnie - zależy od konkretnego meczu. Na pewno jednak karnet upoważnia do zakupu biletów w przedsprzedaży. I często jest tak, że posiadacz karnetu może kupić 1 lub kilka dodatkowych wejściówek. Nie wiem jednak, czy tu warunkiem nie będzie posiadanie przez osoby trzecie karty CR.
Kiepura - 17-08-2010, 22:06

ok.
w glownej mierze ciekaw bylem, czy dotyczy to rowniez meczow wyjazdowych.

TomekW - 17-08-2010, 22:30

Jeśli faktycznie wejdzie na dobre karta kibica, to na klasyczne wyjazdy na pewno trzeba będzie mieć CR. Ale derby to jednak trochę inna sprawa, bo - jakby nie patrzeć - stadion jest użytkowany wspólnie. A na San Siro jeszcze w zeszłym sezonie kibice spoza Włoch mogli bez problemu kupić papierową wejściówkę, choć oficjalnie miano ich nie sprzedawać ;)
johnnywaw - 18-08-2010, 07:56

dzięki Kolego, mam nadzieje, że jeszcze coś z tego będzie...
kuba1899 - 19-08-2010, 08:33

tobiara napisał/a:
W związku z ożywioną dyskusją w temacie dotyczącym pomocy kibicom Jagi mam do Was kilka pytań. Jak się ma sprawa wyjazdów na mecze Milanu w świetle atmosfery panującej na trybunach? Gdzie zazwyczaj sasiada MCP? Na czym polega doping MCP? Czy zdarzały się sytuacje niebiezpieczne? Na co powinna zwrócić uwagę osoba jadąca po raz pierwszy na mecz do Włoch? Co powinna wiedzieć? Czego unikać? Myślę, że warto być przygotowanym:)

Nikt się nie pali do odpowiedzi to ja coś napiszę...

Atmosfera na trybunach jest porównywalna do tej jaka jest z reguły na polskich stadionach. Czyli jest spokojnie, od czasu do czasu lecą niecenzuralne przyśpiewki... nic szczególnego. Jeżeli chcesz jednak rozśpiewanego stadionu to w mediolanie już go niestety nie znajdziesz. Jedź na Legię - tam mniejszy stadion, mniej ludzi a są 3x głośniejsi (jak już buzi sobie z ITI dali).

Na derbach już niekoniecznie. Mieliśmy wątpliwą przyjemność siedzieć bezpośrednio pod sektorem zajmowanym przez interistów i leciały w dół najrozmaitsze rzeczy, poczynając od rac (jedna z nich poparzyła naszego kolegę G.). Ale interiści dbali o to by nie doszło do pożaru, bo w ślad za płonącymi racami i resztkami łatwopalnej kartoniady leciał mocz, plwociny i piwo... zdarzały się również zapalniczki i kamienie... na szczęście tym razem nie zdecydowali się zrzucić skutera.

MCP siada gdzie nas posadzi AIMC. Zwykle razem. Doping polega na tym samym co reszty stadionu, chociaż przed meczem na Duomo czy w metrze zdarzały się i typowo polskie jak: "Sheva, Kaka, Gilardino, strzelcie gola ..........." lub po prostu "j...... inter j....."

Poza stadionem jest raczej bezpiecznie, obok siebie chodzą ludzie w różnych koszulkach, nie ma problemu.

Jeżeli bedziesz jechać z MCP to niczym nie musisz się martwić, chłopaki i dziewczyny wszystko ładnie organizują a weterani na pewno ci pomogą, wezmą pod skrzydła. No chyba że będziesz chciała sama chodzić na zakupy do Prady czy D&G to niekoniecznie wszyscy chętnie za tobą pójdą.

Chrościcki - 21-06-2011, 23:51

po odnalezieniu odp tematu pytam ;D .. jesli np na wyjaz jest przeznaczone 40 biletow, a chetnych zalozmy 100.. to kto jedzie? jakies losowanie czy co? jak to przebiega, bo kajs tam wyczytalem ze ludzie wplacali zaliczki i czekali na losowanie, to co jak sie nie wylosuje to kasa przepada czy cos?
kuba1899 - 22-06-2011, 08:08

Czytaj regulamin wyjazdów i statut - tam jest wszystko dokładnie opisane. Reasumując - nie przepada chyba że... i tu czytaj regulamin.
zychu9 - 29-07-2011, 20:50

siema, mam takie pytanie, moge wejsc na mecz Milanu bez tej Karta Cuore Rossonero? mam zamiar się wybrac w tym sezonie na kilka meczy i nie wiem jak to dokladnie jest.
SonaR - 01-08-2011, 12:12

tak, mozesz wejsc na mecze rozgrywane na s siro
Zajcev - 31-08-2011, 12:58

Witam,

Czy istnieje możliwość, że dostane przed samym meczem z Parmą 21 października bilet na Tier 2 zielony albo niebieski ?

http://www.acmilan.com/en..._of_the_sectors

pozdro.

Bubu - 31-08-2011, 13:53

Tak istnieje.
Milanelo - 31-08-2011, 19:01

kiedy będzie info czy wyjazd do Pragi będzie organizowany i ile MCP dostało biletów ?? ale myśle że z biletami nie powinno być problemu bo grają na 21tysiecznym stadionie a pewnie Rossoneri z Włoch nie wypełnia klatki :)
maxik1982 - 31-08-2011, 20:38

Na zarzadzie mozna polegac a wiec jak beda mieli info odnosnie ilosci biletow na dany mecz to napewno nie beda ukrywac tej informacji.Cierpliwosci.
maskerano - 06-12-2011, 17:21

nie da się tych wyjazdów organizować z hotelem na jeden nocleg
Chicken - 03-02-2012, 19:02

Witam.
Ile trwa wyjazd? Przypuścimy że mecz jest w sobotę o 20:45 .Kiedy był by wyjazd i o której nie więcej? O której byśmy byli wtedy w Mediolanie i po meczu o której odjazd i znowu o której w wrocku? Nie mogę znaleźć tej informacji.

Proszę o pomoc.
Z góry dzięki.

LinkeS_ACM - 03-02-2012, 21:28

Wyjazd dzień wcześniej z Wrocławia ok. 16:00.
W Mediolanie przed południem.
Wyjazd powrotny od razu po meczu.
Po ok 17 godzinach z powrotem we Wrocku czyli ok 16.

Chicken - 10-02-2012, 16:29

Dzięki wielkie. Z tego co napisałeś to ok 48 h czyli sporo.
A jeszcze jedno pytanko. Kiedy zaczynają się co roczne zapisy do Klubu? Czy wraz z rozpoczęciem zapisów do klubu można od razu zapisywać się po karty Cuore Rossonero?
Dzięki wielkie za pomoc i sorky, że tyle pytań i wg, ze głowę zawracam.

Kiepura - 11-02-2012, 00:02

lipiec./sierpien -> zapisy do mcp
"caly czas" zapisy na CR -> nie wiadomo kiedy bedzie

LinkeS_ACM - 11-02-2012, 19:38

no 48 h, ale z tego 34 czyli prawie 3/4 to podróż.
Chicken - 15-02-2012, 17:17

34 w drodze o ja!:) Dzieki za pomoc.
Nowaczek - 17-02-2012, 16:01

Mam pytanie ile trzeba miec euro w mediolanie (chciałbym kupić 4 piwka i jakiś szalik ewentualnie coś zjeśc)
Kiepura - 17-02-2012, 16:35

15E
piwka w sklepie, szama i szalik pod SS

Maciek - 17-02-2012, 17:48

Kiepura jakbym tyle wydawał na wyjazdach to bym chyba jeździł na co drugi...
Pepe - 17-02-2012, 18:07

Maciek - Kiepura napisał prawdę.
Szama pod SS - 5 EUR. Piwa w supermarketach około 1 EUR sztuka. Szal za 5 EUR pewnie też kupisz. Jak ktoś śmiga tylko na mecz, bez dłuższego niż parę godzin pobytu i bez większych wymagań, to 15 EUR w zupełności wystarczy.

Maciek - 17-02-2012, 19:28

Ja w takim razie jestem chyba zbytnio rozrzutny bo nigdy nie udało mi się wydać tak niewiele, ale możliwe, że można.
Marcu - 17-02-2012, 23:35

Ciekawy szal pod San Siro to koszt 10 euro i to po meczu. Piwka weź z Polski ( radzę zgrzewkę, gdyż 4 to do granicy z Niemcami wypijesz), a na jedzenie 5 euro może ci wystarczyć, więc Kiepura ma rację :)
Osobiście radzę wziąć 50 euro.

Mucha - 18-02-2012, 00:36

Kiepura dobrze prawi. Piwka w markecie, tu masz niedaleko San Siro i dobrze zaopatrzony ;)
klik
Pod stadionem szale kosztują niewiele, do tego jest mnóstwo bud z żarciem, ciabaty itp, majątku nie wydasz. Tylko nie szykuj się na jakąs np pizzę przed popołudniem. Z żona chcielismy zjesc pizze koło stadionu, knajpę prowadzą chinczyki, wczesniej niż 18 ta się nie da.

Penio(Przemek) - 18-02-2012, 13:59

A ja mam pytanie odnośnie kupna biletów w kasach pod San Siro. Mam w planach wybrać się na mecz z Genoą, jako że bilety są imienne to za bardzo nie wiem jak wygląda kupno biletu w kasie. Wystarczy że dam swój dowód i drukowane są na miejscu?
dezali - 18-02-2012, 14:49

dokładnie tak
Kiepura - 20-02-2012, 08:00

Marcu napisał/a:
Ciekawy szal pod San Siro to koszt 10 euro i to po meczu
i tak i nie ;)
nauczony doswiadczeniem, proponuje zebrac sie w 5 osob wybrac jakis stragan, czy jakiegos "murzyna" i po meczu dac 20E i wytargowac 5 szali... tzw akcja "na polaka", tyle mam - wiecej nie dam ;)
najczesciej sa to jednak szale "meczowe", a nie te z tych ciekawych... probowac warto zawsze.

co do sklepu/marketu, to gdzies pisalem w tym temacie i dalem link do mapki... 10 min od duomo (z racji tego, ze spedzamy tam zawsze najwiecej czasu, warto zajrzec by miec spokojna podroz na SS).

Kiepura - 21-02-2012, 08:45

od dzis wizz wprowadzil 20% na bilety.
nie wiadomo na jak dlugo i czy na wszyskie trasy...

waw-bgy na najblizsze miesiace na pewno rabat jest!!


EDIT: juz po wszystkim... promocja trwala jedynie kilka godzin (na szczescie zdazylem ;)

ACM - 22-05-2012, 14:35
Temat postu: Pytanie
mam pare pytan

1.czy np jak mam 16 lat to moge sam jechac z wami na wyjazd czy z opiekunem

2. chodzi o zlot MCP to jak wyglonda zbieramy sie razem gdziesz i jedziemy razem czy kazdy sam musi tam jechac'

3. jak sa mecze np w barach itp to mozna samemu przyjsc. Za zakup np tam napoju czy pizzy to zbieramy sie np po 2zl czy prywatn sie kupuje

LinkeS_ACM - 22-05-2012, 15:47

Pytanie 1: "Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia członkiem Milan Club Polonia mogą zostać wszystkie osoby mające ukończone szesnasty rok życia. W przypadku zapisów na najbliższy sezon do MCP mogą przystąpić osoby urodzone przed 1 lipca 1996 roku. Osoby młodsze proszone są o niewypełnianie formularza, gdyż ich rejestracja nie będzie możliwa. Począwszy od sezonu 2011/2012 przyjmujemy również milanistów, którzy nie ukończyli jeszcze 16 lat. Rejestracja takiej osoby jest możliwa tylko na wniosek pełnoletniego członka MCP i może być dokonana w Panelu MCP. Zapisana w ten sposób osoba uzyskuje status "Juniora" i będzie mogła towarzyszyć osobie zgłaszającej w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie."

Pytanie 2: każdy dojeżdża na własną rękę. umówić się na wspólny dojazd można indywidualnie z kimś.

Pytanie 3: jak spotykamy się w Poznaniu to zbieramy się po 1,2 zł i kupujemy dwie wody niegazowane i paczkę paluszków.

p.s. wyglĄda

ACM - 22-05-2012, 15:59

a np na ten wyjazd to kto placi
LinkeS_ACM - 22-05-2012, 16:21

no nie wiem kto Ci zapłaci. zapewne Mama czy Tata. albo na truskawkach zarobisz..
ACM - 22-05-2012, 16:29

ale zaplacic to ja moge tylko sie tak pytam bo wiem ze sa takie stowarzys innych klobow ze doplacaja ale tam juz sie chyba 200zl na rok sie placi
LinkeS_ACM - 22-05-2012, 17:02

http://www.milanclubpolon...?id=00&news=235

tak było na poprzednim zlocie. MCP dokłada zawsze i to dużo zarówno do wyjazdów jak i zlotów.

blizniak - 29-06-2012, 10:30

Czy jak będę chciał wyjechać na mecz to potrzebuje jakiejś karty czy czegoś w tym stylu czy po prostu organizowany jest wyjazd zapisujemy się płacimy i jedziemy? ps. dopiero zapisałem się do MCP
SonaR - 30-06-2012, 18:02

jest wyjazd, zapisujesz sie i masz sie stawic w miejscu zbiorki, ktorym najczesciej jest Wroclaw.

o cala reszte dba MCP!

Jonathan - 30-06-2012, 20:10

Wypadałoby jeszcze zapłacić za wyjazd w terminie ;)
blizniak - 01-07-2012, 11:24

Dzięki za odpowiedź
ragazzo - 18-01-2014, 15:27

Mam pytanko odnośnie przyjazdu do Mediolanu.
Kiedy już dojeżdżamy na miejsce ile pozostaje czasu do meczu? Czy jest szansa żeby zobaczyć Piazza Duomo, odwiedzić jakieś sklepy czy pobuszować pod San Siro?
Jeśli takowy czas jest, to czy dokonywany jest jakiś podział na grupki? :)

Slidewater - 18-01-2014, 17:21

Przyjazd jest zazwyczaj 10-13 zależy od sytuacji na trasie. Kilka godzin na zwiedzanie/obiad tak jak sam określiłeś i około 18-19 zbiórka w autokarze, żeby bilety odebrać. Grupki zawsze mniejsze/większe się tworzą. Jeśli jesteś pierwszy raz i nie wiesz jak się poruszać po mieście, to skieruj się do koordynatorów wyjazdu i trzymaj się razem z nimi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group