Forum Milan Club Polonia
Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu

Sprawy bieżące - Propozycja nowej flagi MCP

DeCza - 04-04-2011, 23:04
Temat postu: Propozycja nowej flagi MCP
Witam

W drodze powrotnej z Derbów siedząc na peronie o 23.40;) i rozmawiając o meczu zrodził się plan stworzenia nowej flagi MCP:) - co sądzicie o 12 metrowej fladze Biało-Czerwonej po bokach herb MCP oraz Diabeł, a na środku napis Milan Club Polonia?

DeCza

sawczen - 04-04-2011, 23:19

ocipiałeś?

Nie było mowy o biało-czerwonej, tylko czerwono-czarnej, coś takiego jak nasza duża, tylko chodzi o to, żeby była dłuuuga i mocno widoczna.

Ja już jestem w trakcie dowiadywania się o kwoty materiałów i jestem w stanie wykonać to nawet na własną rękę, ale jakby każdy aktywny członek MCP wpłacił 5zł na konto - nie zubożałby, a przy około 100 osobach albo i więcej, byłaby już dość pokaźna kwota...

Flaga jak flaga, ale czekając na pociąg zrodził nam się też w głowie pomysł, aby wykonać własną oprawę, na jakimś materiale, bo o kartoniadzie nie ma mowy.

Rzucić kilka rac albo strobo dookoła, umówić się i w przerwie meczu coś otworzyć - tak jak napis FORZA MILAN w przerwie meczu - na 1 kręgu Curva Sud.

gieri - 04-04-2011, 23:28

jestem za, macie moje wsparcie
maycka - 05-04-2011, 07:13

Sawczen, ja bardzo chętnie się dorzucę!
Kiepura - 05-04-2011, 07:30

chyba cie jeszcze emocje sawczen nie puscily ;p
DeCza - 05-04-2011, 07:53

Sawczen może i faktycznie była rozmowa o Czerwono-Czarnej, ale to nie zmienia faktu że Biało-Czerwona również okazale by wyglądała - po co powielać coś co już mamy? nie lepiej zrobić coś nowego? poza tym nie mamy jeszcze żadnej flagi w takim stylu.

DeCza

mgmorpheus - 05-04-2011, 09:21

Witam
Chetnie tez sie dorzuce nie ma najmniejszego problemu dajcie tylko znac jaka kwote
Pozdrawiam

kapiMCP - 05-04-2011, 10:18

Ogólnie jestem za powstaniem kolejnej flagi, z tym, że 12-metrową uważam za zbyt długą. Może nie być jej gdzie wywieszać. Jak już, sugerowałbym długość 6 metrów. Wysokość maksymalnie 1,5m - a optymalnie nawet 1m.

Ale diabeł? Średnio. Chyba, że tylko lekki zarys.

Azra - 05-04-2011, 10:45

Najpierw niech ktoś zabierze się za konkretny projekt a później pomyślimy nad sfinansowaniem flagi.
maxik1982 - 05-04-2011, 11:26

Tak wlasnie o takiej rozmawialismy z Sawczenem..chodzi o dluga i widoczna.Koszt takiej 12metrowej to ok 900zl.Wiem bo taka zamawialismy klubowa i wyszlo zaje..Mysle ze mamy juz tylu czlonkow,ze taka kwota na ten cel jest absolutnie w naszym zasiegu.Jako MCP rosniemy w sile co pokazala nasza liczba na derbach a wiec musimy byc takze widoczni na SS.Pomysl jak najbardziej do przemyslenia przez Zarzad.Chetni i zdolni niech popracuja nad projektem.Ja tez sie postaram cos zrobic.Jakies race czy strobo by jeszcze podkreslily jej niepowtarzaliny klimat:)
rute - 05-04-2011, 11:32

zgadzam sie z kapim co to wielkości flagi, przeważnie były problemy z zawieszeniem małej, a co dopiero taki gigant
tak jak pisała Agata, róbcie projekty i zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, ja sobie nie wyobrażam, żeby sawczen robił coś na własną rękę, jesteśmy stowarzyszeniem i jeżeli coś robimy to razem

PS. sawczen, co to wulgaryzmy?! ;)

Pepe - 05-04-2011, 11:41

Zastanawiam się - po co szyć tą nową flagę? Jaki to ma cel? Na pewno nie będziemy dzięki temu bardziej identyfikowani jako MCP, a przecież po to się flagę wiesza na meczu!!!

Policzcie sobie dokładnie - na ilu meczach wisiały te oficjalne flagi, które mamy obecnie i myślę, że to będzie dobra odpowiedź w temacie.

Lepiej, żeby nasza jedna flaga była zabierana zawsze i dzięki temu była zawsze rozpoznawalna.

Popatrzcie na ekipy Milanu. Dzięki temu, że każda ekipa ma jedną flagę jest ona bardzo rozpoznawalna (że choćby wspomnę dawną ekipę Gruppo Brasato). Jestem za tym, by wieszać naszą pierwszą flagę MCP na każdym naszym wyjeździe, nawet jak na mecz śmigają 1-2 zaufane osoby, a takich wypadów na pewno trochę jest. To spowoduje rozpoznawalność fan-clubu znacznie większą, niż szycie kolejnej już flagi.

maxik1982 - 05-04-2011, 12:06

Opinie widze podzielone,ale na tym wlasnie polega dyskusja:)Pepe napisal,abysmy byli rozpoznawalni i zidentyfikowani.No wlasnie to ma na celu nowa flaga.Duza,czytelna,w odpowiednim miejscu powieszona,moze nawet w towarzystwie kilku rac.Na to zwroca uwage pozostali kibice na SS jak i realizatorzy tv.Zdjecie bedzie mozna jej zrobic nawet z innych odleglych trybun.A czy MY stracimy swoj wizerunek?Mysle ze nie.MCP to ciagle to samo MCP niezleznie od rodzaju wywieszanej flagi,to ta sama grupa kibicow z Polski.Np.na DErbach nasza duza flaga wisiala gdzies w glebi trybun na murku,zaslaniana przez gromade ludzi przed nia stojacych.Gdzie tu logika?To tak jakbys byl na Derbach i ich nie widzial,bo by cie ludzie zaslonili,ale bys mowil ze jednak byles.Temat jak najbardziej do rozwagi.Jesli zarzad powie 'nie'-nie ma tematu.Wszystko musi byc oficjalne i z przyzwoleniem.Pozdr.
kapiMCP - 05-04-2011, 12:15

W istocie duża flaga 6x1m z wielkim napisem MILAN CLUB POLONIA (ale właśnie bez diabłów i innych pierdół) przy dużym kontraście kolorów mogłaby być jeszcze lepiej widoczna, ale wg mnie naprawdę nie ma sensu się co szarpać na większą.

Nawet z naszą obecną dużą flagą (4x2m) są problemy, czasem jest nawet za długa (!) jak na niektóre stadiony (wisi ludziom siedzącym niżej nad głowami zasłaniając widok), z szerokością też różnie...

Italia to nie Polska.

kapiMCP - 05-04-2011, 12:24

I żeby nie być gołosłownym, poniżej wizualizacja mojego pomysłu takiej lepiej widocznej i czytelnej flagi. Jako, że jestem miłośnikiem prostego, a może i prostackiego stylu, wyglądałoby to np. tak:


maxik1982 - 05-04-2011, 12:32

Jest juz pierwsza propozycja flagi..istnieje tylko przepychanka co do dlugosci:)Ale chodzi wlasnie o to aby byla prostokatna,rozciagnieta a nie kwadratowa.Projektanci do boju.
Azra - 05-04-2011, 13:26

Projekt kapiego mi się podoba, prosty i minimalny przekaz kim jesteśmy a do tego taka flaga będzie widoczna. Zgadzam się z tym, że nie może być za szeroka i za długa bo sama kiedyś próbowałam wywiesić naszą małą flagę i musiałam przepychać się ze stewardem bo zasłaniała widok ludziom. Przepychać oczywiście słownie :D
karol k. - 05-04-2011, 14:55

projekt kapiego bardzo ładny, prosty i zrozumiały. ewentualne minimalne pogrubienie liter mogłoby wpłynąć na większą czytelność flagi z dużej odległości.
nie mam jednak pewności, czy nowa flaga jest nam do szczęścia koniecznie potrzebna. wydaje mi się, że ta flaga http://milanclubpolonia.p..._2009-11-03.jpg jest wystarczająco ładna i czytelna. jedyny problem to jej "gabaryty", które na stadionach świata, gdzie nie ma wysokich płotów i kolczastego drutu, mogą powodować problemy.

TomekW - 05-04-2011, 19:21

Ja podpisuje się pod tym, co napisał Pepe. Nie widzę absolutnie żadnej potrzeby robienia nowej flagi, tym bardziej, że obecna jest używana tylko od czasu do czasu.
tombak - 05-04-2011, 20:34

Pomysł Kapiego jest niezły, dołożyłbym tylko przed napisem oficjalny herb MILANU a pod herbem MCP flagę Polski :)
kuba1899 - 06-04-2011, 07:11

Flaga jest używana od czasu do czasu, ale nie znaczy że jest dobra - to nie jest żaden argument. Niejednokrotnie nie było jak powiesić jej w całości, albo po prostu widoczny był sam napis POLONIA albo MILAN CLUB.... flaga jest bardzo ładna a i owszem - tyle że nie funkcjonalna.

Ja też się podpisuję pod tym co pisze Pepe o jednej fladze, tylko zróbmy taką, którą da się powiesić bez zasłaniania połowy jej treści. Dlatego ta na metr byłaby idealna jako nowa i od tej pory obowiązująca. Nasza mniejsza flaga jest tak mała, że naprawdę trudno ją dojrzeć a tym bardziej przeczytać co na niej jest.

Co do projektu kapiego - zgadzam się z tym co napisał Karol K. czyli pogrubić trochę litery ew. powiększyć logo. Dodawanie oficjalnego herbu czy flagi Polski w tym wypadku jest zbędnym psuciem prostej klarownej koncepcji. Nasze logo jest - to najważniejsze.

maxik1982 - 06-04-2011, 12:22

Czyli z racji tego,ze jest jedyna propozycja Kapiego narazie przewodzi.Mnie sie osobiscie tez w takiej formie podoba a wiec niewiem czy jest sens abym zabieral sie za nowy projekt.Do flagi kase oczywiscie dokladam,jesli bedzie decyzja ze powstanie.Celem nadrzednym jest aby byla gdzies na 1-1,5 metra wysoka i podluzna.Nad urozmaiceniem jej widocznosci pogadamy jak juz bedzie i bedzie miala na meczu zadebiutowac:)pozdr.
sawczen - 06-04-2011, 17:27

dokładnie, projekt kapiego jest spoko, tylko pogrubić litery, lekko powiększyć herb (herb Kuba, a nie logo, logo to ma nike :P ), ale ja bym też pogrubił tą czerwono-czarną ramkę.

Dobra Panowie i Panie.

pytanie: płótno jakieś w stylu obecnej małej flagi MCP czy raczej jakiś materiał podszewkowy w stylu dużej flagi?

Ja obstawiałbym raczej za materiałem podszewkowym z racji dość łatwego składania, braku zagnieceń itd.


Jeśli potrzeba, to podejmę się wykonania flagi, nie będzie trzeba płacić za robociznę, tylko materiały i fajnie by było zdążyć na Cagliari.

Pozdro

maxik1982 - 06-04-2011, 18:43

Sawczen poczekajmy co zasądzą władze.Jesli robimy tak jak piszesz to zbieramy kaske i szyjemy,grubymi nićmi:)
rute - 17-04-2011, 11:41

W skromnym gronie Zarządu MCP padła propozycja, aby zamiast kolejnej nowej flagi "wieszanej" zrobić fanę na kijach. We Włoszech są one bardzo popularne, ich zaletą jest dobra widocznośc oraz możliwość wystawienia jej i schowania w dowolnej chwili w dowolnym miejscu

Proszę wszystkich zainteresowanych o komentarze, następnie zobaczymy jak rozwinie się dyskusja i podejmiemy jakieś kroki :)

sawczen - 17-04-2011, 13:03

ja jestem jak najbardziej za, faktycznie to lepsza opcja i też o tym myślałem sobie...

pamiętam, że kiedyś była fana, ale jakoś ślad po niej zaginął, zniknęła, przepadła? :>


Pytanie tylko czy robimy jakiś szerszy prostokąt z napisem czy po prostu jakiś kwadrat?

kapi, jakiś pomysł na projekt? :)

gieri - 17-04-2011, 13:23

jestem za , dobry pomysl :)
kapiMCP - 17-04-2011, 22:47

sawczen napisał/a:
kapi, jakiś pomysł na projekt? :)

Taka flaga na kiju(-ach) powinna być chyba bardziej "graficzna", także z takim projektem nie do mnie ;-), ale:

- powstanie flagi na kiju(-ach) nie musi wykluczać produkcji nowej flagi na płot. Argumenty padły: przydałaby się "niższa" flaga z czytelnym napisem.

- mamy już jedna flagę na kiju, ale wydrukowana została na prześwitującym materiale i miała zostać wykonana jej wyraźniejsza replika. Gdzie jest ta flaga? Chyba w Krakowie.

SonaR - 18-04-2011, 11:04

kapi napisał/a:
mamy już jedna flagę na kiju, ale wydrukowana została na prześwitującym materiale i miała zostać wykonana jej wyraźniejsza replika. Gdzie jest ta flaga? Chyba w Krakowie


flaga to byla poszukiwana przez 3 lata i do tej pory nie wiadomo gdzie ona jest. Wiec nie mozna o niej powiedziec, ze ją mamy.

Osobiscie nie wydaje mi sie zeby musiala ona byc "graficzna". mam nawet przeciwne zdanie, wystarczylby i zwykly napis na czerwono czarnym tle MILAN CLUB POLONIA. W koncu chodzi tutaj glownie o widocznosc.

http://img815.imageshack....7603771748.jpg/

rute - 19-04-2011, 11:24

a żeby jeszcze bardziej nasza flaga rzucała się w oczy będziecie musieli panowie ściągnąć koszulki jak na powyższym obrazku ;)
Tabarez - 19-04-2011, 12:38

Rute, myślę, że wystarczyłoby żebys Ty ściągnęła koszulkę ;-)
kuba1899 - 19-04-2011, 13:39

lol! mistrz ciętej riposty powraca :D
Kiepura - 19-04-2011, 13:56

Tabarez napisał/a:
Rute, myślę, że wystarczyłoby żebys Ty ściągnęła koszulkę ;-)
i tez dupa, bo w tym przypadku "flaga" bylaby rowniez malo widoczna :)

btw. ciekawe kto przytulil ta poszukiwana flage... ostatni raz ja widzialem jak kije "skracalismy" bo nasze nie byly unijno przepisowe ;)

rute - 19-04-2011, 18:08

pośmialiśmy się, pożartowaliśmy, a teraz tylko merytoryczna dyskusja :]
nie roztrząsajmy już sprawy zaginionej flagi, a skupmy się nad projektem nowej

carlo - 19-04-2011, 22:19

Aby skończyć wątek zaginionej flagi to chciałbym tylko sprostować, że nie ma jej w Krakowie. Została przekazana z Krakowa do pociągu, który udawał się do Opola, a z Opola przebyła drogę do Gelsenkirchen po czym ślad po niej zaginął;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group