Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kronika 10-lecia Milan Club Polonia
Autor Wiadomość
TomekW 


Nr legitymacji: MCP 006
Wiek: 44
Skąd: An Tulach Mhór
Wysłany: 05-04-2011, 19:16   

sawczen napisał/a:
wiecie na jaki pomysł wpadłem? Żeby może zrobić zrzutę jakąś na tłumacza albo dać naszym lingwistom, przetłumaczyć potem całą kronikę na włoski, wydrukować i wysłać w prezencie na Via Turati.

Czyli mamy zapłacić komuś za przetłumaczenie 100-150 stron lub zrobić to sami w swoim wolnym czasie, żeby potem wydrukować jeden egzemplarz, który pewnikiem pójdzie prosto na makulaturę? :/
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-04-2011, 20:43   

Tomek, to Twoje pesymistyczne podejście :P

Odwiedziłam wczoraj drukarnię, która zaproponowała nam najlepszą cenę. Oglądałam ich różne wytwory i z tym klejem nie jest tak źle. Pokazano mi książkę, która miała dokładnie 98 stron i była klejona. Robiłam z nią różne wygibasy, próbowałam rozerwać, mocno rozkładałam etc. i trzymała naprawdę dobrze. Warunkiem jest aby druk był na papierze kredowym, matowym. Wtedy klej trzyma dobrze. Jakość wydruku też była bardzo dobra, na pewno nie tak dobra jak na offsecie ale wystarczająca i estetyczna.
Lakier UV na drukach cyfrowych też odpada ponieważ...już nie pamiętam ale to skomplikowana techniczna sprawa :) Podpytam też jeszcze w mailu o to.

Niestety ta drukarnia nie wykonuje twardych okładek oraz nie ma możliwości szycia. Mam w domu taki album, który ma 95 stron, jest na kredowym papierze i jest zrobiony z 3 zszytych ze sobą a później klejonych części. Trzyma bardzo dobrze - a przeglądam tę książkę naprawdę często. Myslę, że taka metoda będzie najlepsza. Poszukam drukarni, która coś takiego będzie w stanie przygotować.

To tyle jeżeli chodzi o techniczne sprawy.
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 06-04-2011, 20:49   

W kwestii poruszonej przez Tomka (wersja włoska) zgadzam się z nim w całej rozciągłości. Nie chciałem wcześniej sam tego pisać, żeby Wam nie odbierać entuzjazmu, ale to prawda :P
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 07-04-2011, 11:05   

apeluje wiec o to by nie podchodzic do tego bedac oslepionym przez entuzjazm, ale na trzezwo i pisac jesli cos wam lezy na sercu :)

glosy krytyczne czesto sa najlepsza wskazowka w poczatkowych fazach kazdego projektu.

Osobiscie rowniez uwazam, ze tlumaczenie tego na wloski nie ma raczej sensu do momentu, w ktorym nie mialoby sie jakiegos upatrzonego rynku zbytu we Wloszech. Najpierw lepiej skupic sie nad stworzeniem tej kroniki i jej dobrym wydaniem a o edycji na rynek wloski zawsze mozna pomyslec i poszukac tam nabywcow pozniej.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-04-2011, 12:08   

Sonar, ale to miałby być jeden egzemplarz wysłany w prezencie na via Turati :) Nikt nawet nie marzy o wysłaniu tego na sprzedaż do Włoch :D
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
konrad_acm 

Nr legitymacji: MCP 179
Wiek: 41
Skąd: Dębno
Wysłany: 07-04-2011, 12:15   

Trzeba zrobić dwie kopie jedną wysłać na Via Turatti, a drugą do jakiejś willi Silvio.

We Włoszech prędzej się sprzeda polska wersja, np. Rzymie jest dużo turystów z Polski, już widzę tych czarnoskórych sprzedawców jak wciskają moherowym beretom - "psie pani to o pani wnućku i jego pielgzimkach tylko zie do Mediolanu" :D
 
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 07-04-2011, 16:06   

kapi napisał/a:
W kwestii poruszonej przez Tomka (wersja włoska) zgadzam się z nim w całej rozciągłości. Nie chciałem wcześniej sam tego pisać, żeby Wam nie odbierać entuzjazmu, ale to prawda :P

Ja miałem podobnie, zaraz po zapoznaniu się z hurraoptymistyczną i arcypracochłonną propozycją sawczena... ;-))

Jak już gdzieś ją wysyłać, to w polskiej wersji z jakimś wpisem na okładce w języku włoskim... bo szkoda takiej ilości pracy, biorąc pod uwagę małe prawdopodobieństwo, że ktoś dłuższą chwilę się nad tym skłoni...
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-04-2011, 22:16   

do translatora z nia i do Wloch ;D
_________________
ZAPRASZAM DO GRUPY WROCŁAWSKICH KIBICÓW NA FACRBOOKU: http://www.facebook.com/groups/210456068994958/
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 09-04-2011, 08:49   

Ok, faktycznie propozycja może trochę za bardzo optymistyczna i po głębszym namyśle stwierdzam, że tłumaczenie nie ma sensu, ale tak jak dondamajk napisał, można by po prostu wysłać kronikę w naszym języku, z jakąś kartką w środku i tyle.

Wątpię, żeby wyrzucili takie coś do śmieci.
Napewno gdzieś są wszystkie graty, które wysyłają na Via Turati kibice.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-05-2011, 19:53   

OK, jestem już ogranięta ze szkołą i innymi :) i wracam do tematu Kroniki.
Bardzo proszę aby osoby, które deklarowały mi napisanie tekstów wysłały je do mnie do 18 lipca.
Czasu jest sporo.

Są to:

dondamajk
- turnieje w Kalwarii
- ewentualnie wyjazd na Manchester U.

rute
- "to i owo" :) kwestia dogrania, którą mam nadzieję, że z Magdą przy najbliższej okazji dogadam osobiście

Sanx
- Milan - Roma z 2009 roku
- Milan - Real z listopada 2009

gieri
- Milan - Inter 2011
- Milan - Tottenham 2011

Pepe
- teksty z TMK i TMK +

sawczen
- napisałeś relację z ostatnich Derbów, która już jest na stronie i można ją wykorzystać lub uzupełnić relacją gieriego. Pisałeś, że coś jeszcze mógłbyś napisać. Jakieś konkretne deklaracje?

Do każdego z Was jeszcze pójdzie PW ale piszę tutaj publicznie żeby w przypadku wtopy z terminem można Was publicznie gnębić :)
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2011, 07:32   

czy wszystkie teksty ze strony znajda sie w kronice??
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-05-2011, 10:42   

Moje założenie jest takie żeby jak najwięcej tekstów napisać na nowo a te, które nie zostaną napisane poprostu się odświeży.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 31-05-2011, 14:01   

Agata na mnie oczywiście możesz liczyć, teksty przygotuję na 100% w terminie (jeśli chodzi o Kalwarię, w przypadku wyjazdu na ManU tak jak mówiłem, muszę usiąść i ogarnąć się czy coś pamiętam). Pozdrawiam.
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
snaxkaka22 


Nr legitymacji: MCP 091
Wiek: 36
Skąd: Słupsk
Wysłany: 31-05-2011, 17:36   

Azra napisał/a:
Sanx
- Milan - Roma z 2009 roku
- Milan - Real z listopada 2009

I ja nie zawiodę :)
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2011, 07:27   

to ja zerkne i ewentualnie poprawie -arsenal-
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-07-2011, 17:49   

Bardzo proszę osoby, które posiadają skany artykułów o MCP, które ukazały się w róznych gazetach o przesłanie ich do mnie lub do Pepe. Wszystkie materiały TMK i TMK+ już oczywiście mamy więc te odpadają. Ewewntualnie jeżeli ktoś nie posiada skanu ale pamięta, że się ukazał jakiś artykuł to też proszę o informację. Będziemy szukać. To dość pilna sprawa.

Przypominam też, że 18 lipca się zbliża...
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 05-07-2011, 23:49   

to ja w tym miejscu przepraszam, że do tej pory nie ruszyłem tematu, po prostu jakoś nie mam głowy na to i całkiem mi to umknęło ;)

tak jak Ci pisałem, postaram się sięgnąć pamięcią do wyjazdowego Manchesteru i Realu 2010 :) na dniach powinienem coś podesłać ;) a relację z derbów jak najbardziej można wziąć ze strony i uzupełnić tym co napisał gieri. Moja relacja z tego meczu jest też w tmk+, Pepe ma tekst po korekcji, skan (fota) leży w temacie 'Milan - kibicowsko'.

Na dniach powinienem Ci coś podesłać, chociaż krótko, bo za mocno to pamięcią chyba nie sięgnę :)

btw. fajnie by było jakby ktoś przygotował obszerną relację z wyjazdu na Cagliari :) w ogóle ktoś się za to zabrał? bo zaraz miną 2 miesiące, a to był chyba najlepszy wyjazd MCP do tej pory... dodatkowo teraz patrząc na to czy cokolwiek jest napisane na temat drugiego wyjazdu na Real (2010), zauważyłem, że nawet nie ma o tym wzmianki, że był wyjazd i ile osób pojechało, jak to ma np. miejsce w przypadku wyjazdowego Manchesteru :) niedobzie...
 
 
 
stejuk 


Nr legitymacji: MCP 528
Wiek: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-07-2011, 23:39   

to może jak mnie spotka wena to coś skrobnę odnośnie Manchesteru i Cagliari :) chociaż moja relacja może się trochę różnić od relacji reszty ;)
_________________

 
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 16-08-2011, 14:00   

Natknąłem sie ostatnio na drukarnie z bardzo zachecajacym sloganem ;)

 
 
 
PrzM 

Nr legitymacji: MCP 1006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-08-2011, 19:43   

Zwróćcie uwagę, jak z daleka wygląda ta mapka ulic ;-)
 
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 22-09-2011, 20:48   

Jak tam wygląda temat kroniki, Agatka możesz coś zdradzić na jakim jesteśmy etapie?
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-09-2011, 08:34   

Co do Kroniki to wiem, że nie zdążę przed świętami jak planowałam. Dostałam bardzo mało tekstów i w tej chwili nie wiem od czego mam zacząć. Ale powoli to ogarnę i ruszę do przodu.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl