Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - kibicowsko
Autor Wiadomość
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 18-12-2011, 18:36   

Na drugim filmiku widać (8:59) dlaczego między innymi zakazano pirotechniki. W Polsce była dokładnie taka sama droga - używanie rac w awanturach i pozamiatane.

Trzeci filmik niszczy - nie wiedziałem, że już wtedy ich stadiony (akurat tu San Siro) wyglądały tak bardzo różnie od naszych. Już nie wspomnę o słynnych poddupnikach w barwach klubu :).

Filmiki z zeszłego sezonu (kwiecień, maj 2011):

http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Teraz juz nawet pirotechniki nie odpalają.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-12-2011, 19:08   

Na tej stronie

http://www.magliarossonera.it/Magliarossonera.html

można zobaczyć właściwie wszystko, co związane z Milanem.
Zainteresował mnie szczególnie dział Fratelli d'Italia->Milan Clubs Stranieri->Europa.

Na jednym zdjęciu widoczna wlepka, którą wyrobiłem 2 lata temu i wieszałem przy wizytach na San Siro :). Niestety nie mają tam żadnych naszych zdjęć... A szkoda, skoro jesteśmy największym FC Milanu poza Włochami.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-12-2011, 03:42   

Raz jeszcze o tym, co na trybunach:
Cytat:

Wracając do tematu sedna - Włoch. To, co dotknęło ten kraj w ostatnich latach jest czymś niesamowitym. Ciężko tez mówić, że poddali się całkowicie. Ci, którzy tworzyli trzon trwają w tym nadal. Niektórzy na stadionie, a ci co nie mogą na stadionie, to poza nim.


Kary stosowane tam w porównaniu do naszych są jakimś dramatem. Za odpalenie racy jest 1000-3500 euro kary + ban na mecze. Ludzie ze świata kibicowskiego związani z półświatkiem przestępczym dostają wyroki za szerzenie terroryzmu! Za to przybijane są wyroki na kilkanaście lat więzienia. Ktoś normalny chcący jeździć na mecze drużyny i czasem wziąć udział w awanturze, jeśli będzie taka konieczność, będzie się pchał w takie bagno? Kto normalny chce iść do pierdla na kilkanaście lat tylko za odpalanie racy? We Włoszech system karny tak został ukierunkowany, by za przewinienia związane z ruchem kibicowskim udupić ludzi całkowicie.
Teraz kwestia opraw - jeśli bez pozwolenia na stadion wniesiesz oprawę czy nawet konfetti - dostajesz karę finansową. Na pokazanie opraw potrzebne jest specjalne zezwolenie policji. Trzeba faksem do policji wysłać informację co będzie zaprezentowane, jakie napisy na transach itp. Dlatego taka choćby Roma przy oprawie z Milanem z maja 2011 roku wywiesiła transa NO FAX, gdyż nie wysyłali policji żadnej informacji o szykowanej kartoniadzie. Ale w takich przypadkach nie ma szans na wniesienie jakiejkolwiek sektorówki. Dlatego oprawy Romy jak są ostatnio, to są bardzo skromne - jakieś proste kartoniady. Mało tego - wszystkie flagi większe niż 5 metrów muszą być akceptowane przez policję. Nie chodzi tu o flagi typu pokemony z fan-clubów, tylko flagi głównych band. Dlatego Roma nie wiesza żadnej flagi, bo nie chcieli, by psy w tym maczały palce. Wszystkie hasła i znaki z flag odnoszące się do nienawiści, rasizmu czegokolwiek niepoprawnego zostały zakazane. Dlatego nawet taka Brigate Rossonere musiała zniknąć, bo o ile nazwa była całkowicie nieszkodliwa, to symbolem ekipy był Totenkopf... Milan ujednolicił wszystko i teraz jest jedna ekipa Curva Sud Milano, a odpalane piro nie jest trzymane w łapach tylko po zapaleniu od razu rzucane na ziemię. Piro jest - może nie tak efektowne - ale cały czas obecne i pokazywany jest w ten sposób sprzeciw w stosunku do debilnych restrykcji.
Bębny są wszędzie surowo zakazane, nagłośnienia nie ma nigdzie, na żadnym stadionie. Zakazane są nawet megafony, ale czasem uda im się je przemycić. Prowadzenie dopingu na kilka tysięcy gardeł bez nawet megafonu jest skazane na porażkę, a mimo to Włosi się nie poddają do końca. Niektórzy walczą. Nawet najwięksi, którzy zaakceptowali Tessera są dotknięci tymi restrykcjami. To, że zaakceptowali Tessera del tifoso daje im prawo do jeżdżenia na wyjazdy i kupowania karnetów - bo tylko do tego jest Tessera potrzebna. Jednak najważniejszą restrykcją jest, że brak Tessery wyklucza cię z możliwości wyjazdu na mecz. I to spowodowało, że ruch kibicowski we Włoszech prawie umarł.
Wg mnie, gdyby Włosi zaakceptowali Tesserę wszyscy - zrobiliby jeszcze większy problem władzom, niż obecnie władza robi im. Bo jeździliby dalej na mecze. jest jednak jeden wielki problem tego całego aspektu - posiadanie Tessery oznacza, że jeśli w swoim życiu popełniłeś najmniejsze wykroczenie nawet 15 lat temu, to Tessery nie dostaniesz. Nie i chuj. Wyklucza to w ten sposób najważniejsze osoby z ruchu chuligańskiego. I to jest właśnie podstawowy aspekt, przeciwko czemu protestują Włosi. No bo ludzie, nie oszukujmy się, kto z nas nie ma czegoś na sumieniu, wielu udało się uciec od odpowiedzialności karnej, ale ci, którzy w ekipach coś znaczą, to mają jakieś wyroki. Nie róbmy z siebie świętych krów. We Włoszech jest tak samo. I teraz pomyślmy, że w Polsce KAŻDY kibic kiedykolwiek skazany za cokolwiek (choćby ukradzenie batonika w sklepie w wieku 18 lat mając dziś tych lat 30) ma całkowity zakaz wyjazdowy poprzez brak przyznania takiej karty typu Tessera. Na stadion więc nie wchodzi dożywotnio. To nie tak jak u nas zakaz stadionowy, że po 2-3 latach minie i dalej można jeździć. Nie mając Tessery nie wejdziesz na stadion na wyjeździe nigdy. Kto przy takim układzie dalej angażowałby się w życie kibicowskie? Myślicie, że nasz ruch kibicowski wyglądałby inaczej? Tak samo by upadł. Wprowadzenie takiej karty w Polsce roz... nas w pył! Tak samo jak to zrobiono z Włochami. To dla nas przestroga - że najsilniejszy ruch kibicowski paroma odgórnymi ustawami został rozjechany wzdłuż i wszerz. My też zawsze twierdziliśmy, że mamy silny ruch kibicowski - poczekamy aż wprowadzą nam zakaz sektorówek (co pociągnie za sobą zero piro), może wpadną na pomysł takiej Tessery i będziemy mogli zmienić nasze zainteresowanie. Nie oceniajmy Włochów na podstawie paru szczątkowych informacji. Nie chciałbym być na ich miejscu, a jesteśmy coraz bliżej tego.

Włosi sami zacisnęli sobie pętlę na szyi - wpierw pamiętny deszcz rac na półfinale Ligi Mistrzów Inter-Milan i trafienie Didy bramkarza Milanu - co dawało walkower i międzynarodowy skandal. Potem spalenie racami policjanta w radiowozie podczas derbów Sycylii. To musiało oznaczać koniec pirotechniki i wielką wojnę ze stadionowym chuligaństwem. Nałożyło się to dodatkowo z przyznaniem Euro 2012 Polsce, a w kuluarach głośno mówiono, że Włosi przegrali z Polską i Ukrainą walkę o Euro właśnie przez bardzo negatywny wizerunek w mediach w ostatnich latach z powodu głośnych wspomnianych wyżej awantur. Euro to nie tylko piłkarska impreza, to przede wszystkim wielki bodziec ekonomiczny dla całego kraju. I Włochów z wyższych sfer to rozsierdziło okrutnie, bo oznaczało brak kapitału finansowego w ich kraju. Uznano, że banda paru typów z marginesu nie będzie niszczyła możliwości rozwoju kraju. Dlatego właśnie wprowadzono takie restrykcje. I bądźmy zgodni co do jednego. Udało im się to w sposób perfekcyjny. Oczy wszystkich zwrócone są na stadiony pełne ludzi - Neapol, Mediolan, Turyn, Rzym. Na stadiony typu choćby Ravenny, Avellino, czy Livorno nikt nie patrzy, bo te kluby pałętają się gdzieś w niskich ligach. A to właśnie takie ekipy tworzyły siłę i różnorodność włoskiego ruchu kibicowskiego. Dziś nie zostało z tego nic.
 
 
Mucha 


Nr legitymacji: MCP 001
Wiek: 48
Skąd: Rotterdam Gdynia
Wysłany: 31-12-2011, 15:46   

Dwa lata temu pisałem o fotkach Milanu z dawnych lat, trochę to trwało, ale się udało ;) To lecimy:

Como- Milan sezon 1988/89



tutaj nie jestem pewien, ale stadion wygląda mi na San Siro, więc to mogą być jakies derby w roli goscia





tutaj nie mam pojęcia



Kolejne trzy zdjęcia to finał pucharu Europy z Wiednia 1990 rok, Milan- Benfica.







Milan- Torino sezon 87/88



Milan- inter 92/93



Real. M- Milan, 88/89 półfinał pucharu Europy



Torino- Milan, rok nieznany



i hicior, Milan- Cremonese sezon 81/82



Przy okazji fotki innych drużyn
FC Genoa



Fiorentina



I chyba raczej z Torino- Roma ;)

 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 31-12-2011, 21:41   

Dwa ujęcia z racami, to wyjazd na Juventus z sezonu 1995/96, ujecie u siebie z szalami w górze, to Lazio sezon 1982/83, a ujęcie na wyjeździe na Torino pochodzi z sezonu 1987/88.

Tak swoja drogą jakby ktoś był zainteresowany, to można sobie skompletować niezłą kolekcję:

http://www.ebay.pl/sch/ti...sid=p4340.l2562
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Mucha 


Nr legitymacji: MCP 001
Wiek: 48
Skąd: Rotterdam Gdynia
Wysłany: 01-01-2012, 02:56   

Dwa ujęcia z racami, może się mylę ale mi się wydaje, że miałem te zdjęcia przed 95/96. W tych latach już byłem w wojsku, a zdjęcia mogłem nabyć cos koło 92/93 maks 94.
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-01-2012, 10:23   

To jest na sto procent sezon 95/96.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 02-01-2012, 20:28   

Mucha napisał/a:
tutaj nie mam pojęcia

http://i43.tinypic.com/2v8o18j.jpg

Czy to przypadkiem nie Barcelona?
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 03-01-2012, 09:41   

Już odpisałem na tą wątpliwość trzy posty wyżej. To na 100 % mecz u siebie z Lazio sezon 1982/83.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2012, 23:13   

Atalanta-Milan
http://www.youtube.com/watch?v=iH48ahThoYw
http://www.youtube.com/watch?v=mjI2FyC14tA

A podobno niedługo mają zniknąć wszystkie płoty, a w trakcie remontu San Siro także pleksi :)
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 09-01-2012, 12:55   

Nie ma sie czym stresować z San Siro - flagi i tak będą wisiały, bo na pierwszym piętrze muszą być przecież barierki :).

Gorzej z innymi stadionami, choć nowy stadion Juventusu pokazuje, że nawet i bez płotów świetnie można się oflagować. Kultury kibicowskiej nie zabiją do zera, musieliby zrobić wirtualne rozgrywki :).

Pytanie - na pierwszym filmiku którzy to Milaniści? Ci na dole? Ładne agresory :).
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
zychu9 


Nr legitymacji: MCP 1047
Skąd: Kłodawa/Jasło
Wysłany: 16-01-2012, 19:15   

moglby ktos ogarnac jakies fotki z wczorajszych derbow?
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-01-2012, 20:11   

http://www.ultras-tifo.ne...r-15012012.html
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 16-01-2012, 22:46   

http://www.ultras-tifo.ne...by/milano_6.jpg - fajny herb, tylko nie wiem dlaczego usunięto z niego napis "FCB"...
 
 
maycka 


Nr legitymacji: MCP 448
Wiek: 42
Skąd: Ząbki/Starachowice
Wysłany: 17-01-2012, 01:49   

Herb, herbem, ale po lewej stronie widoczna jest nasza fana :-)
 
 
karol k. 


Nr legitymacji: MCP 220
Wiek: 45
Skąd: Kępno / Opole
Wysłany: 17-01-2012, 01:51   

na patykach. juhuuu!
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-01-2012, 06:03   

Oprawa derbowa Interu z cyklu: ale to już było :
http://www.curvanordmilan...bum11/252_G.jpg -> ta sama trybuna kilka lat wstecz(06/07 Roma), nawet krzyże identycznie.
http://www.curvanordmilan...album30/2_G.jpg
 
 
konrad_acm 

Nr legitymacji: MCP 179
Wiek: 41
Skąd: Dębno
Wysłany: 17-01-2012, 08:27   

Przecież napisali inną czcionką MILANO :P
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-01-2012, 09:42   

Zaraz tam czcionka, ambitnie zmienili kartony na flagi :)
 
 
Nowaczek 

Wiek: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-01-2012, 18:56   

Oprawa bardzo fajna gdyby nie herb farselony
_________________
FORZA MILAN 1899
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 18-01-2012, 18:07   

Oprawa Interu świetna. Na żywo widziałem ją i wyglądała naprawdę klasowo. Zmiana kartonów na chorągiewki na sygnał po prostu mistrzostwo - jak żołnierzyki na rozkaz. Dodać muszę, że oprócz kartonów i zmienianych flag były zmieniane płachty zasłaniające wejścia na sektor na Curva Nord - to dopiero jest wyzwanie... Oprawa była przewracana ze 30 razy.

Oprawa Milanu - dopiero na fotkach ją zobaczyłem. Słabizna. Napisu z białych flag trzeba się mocno domyślać. Wg mnie efekt zepsuło to, że flagi nie były czyste - białe, lecz z nadrukiem symbolu CSM (zakapturzona postać) i herbu Milanu.

Doping - obie ekipy słabizna jak na tak miażdżący potencjał. Takie mecze pokazują dobitnie to, o czym pisałem już wcześniej. Tylko parę okrzyków takich, że urywało jaja. Po stronie Milanu dopingowała tylko część środkowa trybuny, Inter tak samo.

Zupełnie inaczej natomiast z pirotechniką - tej było w odpowiedniej ilości. Każda odpalana raca cieszy oko. Inter zrobił fajne racowisko, Milan też, ale nie widziałem rac odpalonych nad flagą CSM. Jak były to po bokach przy flagach Estremi Rimedi oraz Vecchia Maniera. Ta druga ekipa w przerwie pokazuje mini oprawę - ich sektorówkę, o której już wspomniał kapi. Komentarz jest zbędny.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
wfilip 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-01-2012, 20:51   

Witam mam 1 pytanie czy jest ktos chetny robic ekipe kibicow AC Milan na w bytomiu kto chetny pisac na PW
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 18-01-2012, 22:27   

Wyskoczyłeś jak filip z konopii :). O jakiej ty ekipie wspominasz? Chuligankę chcesz zakładać? Czy może lepiej grupę od opraw? Byśmy wtedy samolotem przewozili elementy oprawy, a w samym Mediolanie metrem byśmy to ogarniali. Jakoś damy radę. No chyba, że masz na myśli jakąś inną ekipę typu DRUNK COMPANY - w to mogę ewentualnie wejść, choć zdecydowanie preferowałbym bandę KEBAB COMMANDO.

Jednak było piro na derbach nad flagą CSM - dawno nie widziałem takiej ilości rac na Milanie:

_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-01-2012, 00:51   

Rozszyfrowałeś napis z flag?

Co do niewykorzystanego potencjału obu ekip na San Siro - masz całkowitą rację. Dziś, gdy nie było tego tumultu http://www.curvasudmilano...011-2012_10.JPG a wrzawa z bocznych sektorów nie przeszkadzała w komunikacji młyna (który jak wiemy nie ma bębnów ani nagłośnienia), doping nawet z perspektywy TV był wyraźny i równy, jakbym miał włączony tylko dźwięk to na 100% wskazałbym, że dziś były derby, pogłos od pustego stadionu dość mocny i nic się nie rozjeżdżało na 3 głosy, w przeciwieństwie np. do mocnego Siamo Qui z początku derbów, które przeradzało się w bełkot.

Z pozytywów: wygląda na to, że Milan odpala więcej piro, przynajmniej w sposób zorganizowany.

Pomijając już to, że co najmniej połowa oprawy Interu była kopią ich własnej choreografii z meczu z Romą, ciekaw jestem jak w tym chaosie ogarnęli te płachty na wejściach.
 
 
Nowaczek 

Wiek: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 19-01-2012, 20:36   

Mam pytanie jak jedziecie na mecze to siedzicie w młynie ? Jaka jest szansa dostania się tam?
_________________
FORZA MILAN 1899
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl