Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - kibicowsko
Autor Wiadomość
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 20-01-2012, 17:09   

rangiz - nie dysponuję lepszymi zdjęciami, niż te na stronie CSM, ale czy tam nie jest widoczny napis MEDIOLANUM?

Ogólnie Włosi mają nawalone w głowie na punkcie transów. Inter pokazywał je non-stop, bez przerwy coś tam zwijając i rozwijając.

PS - filip - jak tam, co to za ekipa ma być? Nic nie odpisałeś. Może krzysiu by chciał do tej bandy należeć? Podpytaj go, ostatnio ostro trenuje przy miejskiej kebabowni.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2012, 01:32   

Zawsze nieźle mi szło, nawet w rozszyfrowywaniu opraw Alternativy, ale tym razem poległem nie widząc tam nic, poza jakimś czerwono-czarnym wzorkiem.

http://www.youtube.com/wa...zAe2ixjcA6dLtdD
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 29-01-2012, 10:41   

No, no - proszę. Ekipa Drughi swoją sekcję ma nawet w Polsce - JuvePoland:

http://www.drughi.com/polonia.php
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-01-2012, 14:50   

Przemianowali się z tego poprzedniego JuvePoland, jednocześnie podnosząc składki ze 3x, zdecydowanie zamykając się na napływ nowych członków, jednocześnie ograniczając także obecnych.
Wpisowe wraz ze składką to koszt 210zł(30+180/rok). Większa część tej kwoty idzie do Włoch.
Jadą też na Milan-Juve.
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 29-01-2012, 20:07   

Świetna sprawa. Inicjatywa godna pochwały.

W MCP napływ nowych członków istnieje właściwie tylko po to, żeby pojechać na jakiś dobry mecz Milanu, bo MCP tylko na takie mecze organizuje wypady - albo Liga Mistrzów, albo mecz z Interem, albo Juventusem lub Liga Mistrzów, gdy Milan gra w jakimś kraju niedalekim od Polski.

W mojej opinii takie kibicowanie można o dupę rozbić. Zaczynam mieć wrażenie, że obecnym osobom z zarządu MCP w ogóle nawet nie zależy na tym, by być na jak największej liczbie meczów jako zorganizowana grupa MCP. Bo przecież na żaden wyjazd ligowy nie był jeszcze organizowany wypad. Czy to normalne? Co to za kibicowanie? Poprzez stworzenie masowości MCP zatracił się sens kibicowania klubowi czyli na meczu, a nie przed tv. Dla mnie faktycznym wyznacznikiem istnienia porządnego fc byłoby jak najczęstsze jeżdżenie na mecze, zgraną stałą ekipą - maks do 20 osób. Lepiej, żeby jeździło 15 osób na więcej meczów, w tym szczególnie wyjazdowych, niż 50 osób na 4 mecze w sezonie i to najczęściej nie znających się nawzajem.

Zawężenie grona osób w takiej grupie + brak masowej rekrutacji to dla mnie strzał w dziesiątkę. Dzięki temu uzyskują elitarność i nawet przy wysokich rocznych składkach, mają zapewnione wypady na taki mecz jak Milan-Juve, gdzie wiadomo, że o bilet na sektor gości będzie bardzo trudno. Mecz z Milanem jest 4 wyjazdem zorganizowanym przez Drughi Polonia w tym sezonie - a oni przecież grają tylko w lidze włoskiej... Co ciekawe większość wyjazdów zaliczają po kilkanaście osób. Ich wyjazdy, to mecze typu: Genoa-Juve w serie B, Lazio-Juventus, Udinese-Juventus, Atalanta-Juventus, Juventus-Catania (mecz w 1/8 Coppa Italia!!!), Juventus-Genoa, Juventus-Parma, Juventus-Cagliari - wszystkie mecze u siebie meczami bez żadnej stawki!

Śmiało mogę stwierdzić, że osoby będące w tej grupie Juventusu to prawdziwi fanatycy. 210 zł to dla Polaków niemałe pieniądze. Tylko kogoś bardzo zdeterminowanego byłoby stać na takie koszty + świadomość, że wpłaca się to po to, żeby jeździć na jak największą liczbę meczów, a nie tylko mecze o stawkę lub prestiżowe typu derby, Juve u siebie.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-01-2012, 23:11   

Z drugiej strony organizacja zrzeszająca fan-cluby Juve jest strasznie lipna i jak twierdzi samo JuvePoland, członkostwo nie przynosiło praktycznie żadnych korzyści, biletów też nie. Pewnie u nas zarząd przy takim obrocie spraw też szukałby innej drogi, niż oficjalna.
Więcej na PW.
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 30-01-2012, 19:55   

juve parówe
widzę na ich stronie że osoba kontaktowa to znany niektórym juveluck :)
_________________

 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 30-01-2012, 20:24   

Co to ma do rzeczy? Popatrz lepiej jak fajnie się zorganizowali.
Myślę, że rangiz mądrze zauważył, że kibice Juve z Polski dlatego się tam podpięli pod Drughi, by mieć możliwość ogarnięcia biletów, skoro ich odpowiednik AIMC działa tak lipnie. Też jakoś nie chce mi się wierzyć, że tam wszyscy członkowie Drughi Polonia są fascynatami ruchu kibicowskiego na Juve :).

Frekwencja meczu z Cagliari to standardowe 40 000 na Milanie. Słabo to wygląda na tle silniejszych piłkarsko Anglii czy Niemiec.

Co ciekawe od nowego sezonu mają przestać obowiązywać karty tessera. Niby są to zapowiedzi i wielu traktuje to jako kiełbasę wyborczą, ale coś może być na rzeczy, bo frekwencja na stadionach to ulubiony temat do drwin we wszystkich programach satyrycznych we Włoszech. Więc może władze będą próbować odwrócić ten wizerunek, poprzez pozwolenie na wyjazdy, bez większych formalności jak dotychczas... Okaże się wkrótce.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 31-01-2012, 19:53   

no ale to wiadomo od zawsze, że aimc to andrzejada
by mieć bilety na wyjazdy i jakoś zaistnieć wśród kumatej publiki milanu trzeba by było ogarnąć coś z curva sud milano
_________________

 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-02-2012, 08:07   

Najlepiej, jakby przywrócili nagłośnienie i megafony, to chyba najbardziej idiotyczne restrykcje, jakie mogły zniszczyć włoskie trybuny.
Wszyscy sobie cisną dalej, z podobnym natężeniem bluzgów jak kiedyś, piro nadal jest odpalane, więc mit o wnoszeniu rac w bębnach i nawoływaniu do wyzwisk przez megafony nieco im podupadł, można powiedzieć, że władze nasrały we własne gniazdo, bo upada znana od lat atmosfera. Do tego frekwencja notorycznie spada...
 
 
karol k. 


Nr legitymacji: MCP 220
Wiek: 45
Skąd: Kępno / Opole
Wysłany: 01-02-2012, 11:52   

Pepe napisał/a:
Świetna sprawa. Inicjatywa godna pochwały.

W MCP napływ nowych członków istnieje właściwie tylko po to, żeby pojechać na jakiś dobry mecz Milanu, bo MCP tylko na takie mecze organizuje wypady - albo Liga Mistrzów, albo mecz z Interem, albo Juventusem lub Liga Mistrzów, gdy Milan gra w jakimś kraju niedalekim od Polski.

W mojej opinii takie kibicowanie można o dupę rozbić. Zaczynam mieć wrażenie, że obecnym osobom z zarządu MCP w ogóle nawet nie zależy na tym, by być na jak największej liczbie meczów jako zorganizowana grupa MCP. Bo przecież na żaden wyjazd ligowy nie był jeszcze organizowany wypad. Czy to normalne? Co to za kibicowanie? Poprzez stworzenie masowości MCP zatracił się sens kibicowania klubowi czyli na meczu, a nie przed tv. Dla mnie faktycznym wyznacznikiem istnienia porządnego fc byłoby jak najczęstsze jeżdżenie na mecze, zgraną stałą ekipą - maks do 20 osób. Lepiej, żeby jeździło 15 osób na więcej meczów, w tym szczególnie wyjazdowych, niż 50 osób na 4 mecze w sezonie i to najczęściej nie znających się nawzajem.

Zawężenie grona osób w takiej grupie + brak masowej rekrutacji to dla mnie strzał w dziesiątkę. Dzięki temu uzyskują elitarność i nawet przy wysokich rocznych składkach, mają zapewnione wypady na taki mecz jak Milan-Juve, gdzie wiadomo, że o bilet na sektor gości będzie bardzo trudno. Mecz z Milanem jest 4 wyjazdem zorganizowanym przez Drughi Polonia w tym sezonie - a oni przecież grają tylko w lidze włoskiej... Co ciekawe większość wyjazdów zaliczają po kilkanaście osób. Ich wyjazdy, to mecze typu: Genoa-Juve w serie B, Lazio-Juventus, Udinese-Juventus, Atalanta-Juventus, Juventus-Catania (mecz w 1/8 Coppa Italia!!!), Juventus-Genoa, Juventus-Parma, Juventus-Cagliari - wszystkie mecze u siebie meczami bez żadnej stawki!

Śmiało mogę stwierdzić, że osoby będące w tej grupie Juventusu to prawdziwi fanatycy. 210 zł to dla Polaków niemałe pieniądze. Tylko kogoś bardzo zdeterminowanego byłoby stać na takie koszty + świadomość, że wpłaca się to po to, żeby jeździć na jak największą liczbę meczów, a nie tylko mecze o stawkę lub prestiżowe typu derby, Juve u siebie.

czas na przerzut, kolego. pozdrawiam.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2012, 12:47   

moze niekoniecznie przerzut...
znajac pepe, wskazane byloby raczej zorganizowanie konkurencji dzialajacej na zasadach opisanych powyzej!!

narazie mcp jest preznie dzialajacyn fun clubem (co mnie osobiscie bardzo odpowiada) i ostatnia rzecz jaka potrzebuje to przeksztalcenie sie w selektywno-fanatyczny ruch ultrasowski.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-02-2012, 17:49   

karol k. napisał/a:
czas na przerzut, kolego. pozdrawiam.


Przerzutów szukaj na swoim opolskim podwórku.
Nie przypominam sobie, byśmy byli kolegami.
Również pozdrawiam.

Kiepura - ach ty już o konkurencji. U nas pewnie nawet 5 osób by się nie znalazło, które chciałyby realnie w takim czymś uczestniczyć. Nie wiem nawet czy to nie byłoby bardziej szopką niż prawdziwym kibicowaniem. Znów skończyłoby się na 6 meczach w sezonie na żywo. Więc można uznać, że ten mój post to tak poszedł w eter :). Może za bardzo Milan traktuję przez pryzmat kibicowski, niż piłkarski. Piłkarsko właściwie mało, względnie w ogóle, mnie ta cała karuzela interesuje.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 01-02-2012, 18:03   

Kiepura napisał/a:
moze niekoniecznie przerzut...
znajac pepe, wskazane byloby raczej zorganizowanie konkurencji dzialajacej na zasadach opisanych powyzej!!

narazie mcp jest preznie dzialajacyn fun clubem (co mnie osobiscie bardzo odpowiada) i ostatnia rzecz jaka potrzebuje to przeksztalcenie sie w selektywno-fanatyczny ruch ultrasowski.

były kiedyś takie plany w rozmowach z niektórymi osobami, ale umarło to śmiercią naturalną i wydaje mi się że takie coś nie ma prawa zaistnieć. przede wszystkim z uwagi na odległość dzielącą Polskę od Mediolanu. druga sprawa że osoby takie, zainteresowane jak to rafał napisał "fanatyczno-ultrasowsko" to raczej osoby udzielające się na polskim podwórku w swoich klubach. a ja po sobie widzę że ciężko albo niemożliwie jest pogodzić kibicowanie polskiej drużynie (aktywne, wyjazdy itd) i jeszcze jeżdżenie na Milan jakoś często. brak kasy i czasu przede wszystkim.

dlatego też nadal MCP funkcjonuje tak jak kiedyś i raczej nigdy się nie to zmieni.

pepe, nie ma co ukrywać że ludzi po prostu nie stać na częstsze jeżdżenie do Włoch. Ty się teraz rozkręciłeś, bo Szombry się tułają gdzieś po wsiach, więc możesz sobie pojeździć na Milan :)
_________________

 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-02-2012, 18:14   

Ja się rozkręciłem, bo jest przerwa zimowa. I chyba za bardzo się rozkręciłem :D. Od marca co weekend moje miejsce jest na Zielonym szlaku. I tu chyba jest pogrzebany pies, tak jak piszesz. Nie wyobrażam sobie sytuacji bycia Polakiem i kibicowania tylko jakiemuś tam zespołowi z Włoch, bo to uznana marka, wyniki itp, więc łatwo się z takim klubem identyfikować. Jak miałem 10-11 lat, to owszem tak było :). Ciężko było gówniarzowi zrozumieć mentalność "Support your local football team". Teraz realia są trochę inne. Milan to taka odskocznia od codzienności, możliwość zobaczenia czegoś na większą skalę (piłkarsko, kibicowsko) i jakaś tam próba identyfikacji z tym. Myślę, że wielu z nas, którzy mamy swoje ukochane kluby tu w Polsce podobnie to traktuje.

Faktem jest, że istnienie MCP to świetna sprawa. Gdyby nie to, wieeeelu z nas nie miałoby możliwości zobaczenia Milanu na żywo. Więc ja nie neguję istnienia MCP, tylko formy jego działania. Zaskakuje mnie jednak temat, że teraz jest organizowany wypad na szlagierowy mecz z Juventusem i z powodu braku liczby chętnych najprawdopodobniej nie dojdzie do jego realizacji. Więc te moje wypociny o meczach wyjazdowych we Włoszech to są autentyczne mrzonki.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 02-02-2012, 00:39   

rangiz napisał/a:
Przemianowali się z tego poprzedniego JuvePoland, jednocześnie podnosząc składki ze 3x, zdecydowanie zamykając się na napływ nowych członków, jednocześnie ograniczając także obecnych.

Pepe napisał/a:
Świetna sprawa. Inicjatywa godna pochwały.

A ja uważam to za kompletną pomyłkę. Zamiana dużej organizacji jaką było Juve Poland w niszowe Drughi Poland (zwłaszcza z punktu widzenia jednego z założycieli podobnej inicjatywy) zakrawa dla mnie na kpinę.

Nie wiedzieli na co się piszą? Nie chcieli zaprosić każdego polskiego kibica Juve? Nie chcieli być - jako stowarzyszenie - wielcy, znani? Czy może pozmieniało się w głowach? Ale nawet jeśli pozmieniało, to po co psuć coś wielkiego?

Mnie też denerwują pikniki zapisujący się hurtowo po transferze różnych słynnych interistów czy katalończyków do drużyny AC Milan - albo fale sezonowców po zdobyciu siedemdziesiątego drugiego pucharu. Prześmieszne są maile w przededniu meczu z Barceloną deklarujące dozgonną miłość do MCP jeśli tylko "w drodze wyjatku udałoby się dopisać do fanklubu od zawsze wiernego fana"... Ale wiadome było (nawet jeśli NIKT z osób próbujących rozkręcić MCP dziesięć lat temu nie spodziewał się jak duża społecznośc z tego urośnie), że im więcej ludzi tym więcej teoretycznie takich przygód - i więcej problemów, wyzwań w ogóle.

Natomiast... o to nam chodziło. Zrzeszyć polskich fanów, zintegrować, ułatwić im poznanie się, spotykanie - wreszcie wspólne oglądanie meczów (na żywo i w tv). Jeśli nagle komuś z JuvePoland zamarzyła się mała, zwarta, elitarna inicjatywa (ultrasów?) to przecież mogli zrobić odłam, sekcję, a nawet coś zupełnie nowego, odrębnego. Problemów z biletami, jeśli takie występują, nie rozwiązuje się według mnie, zmieniając Mercedesa na Malucha. I co oni teraz zrobią z tymi wszystkimi gadżetami JP? ;-)

W MCP różni są ludzie i jedni, jak to mawiam, "mają w dupie AC Milan, bo chcą jechać na mecz Realu Madryt na San Siro" :D ...inni w czasie zlotów już nawet na mecz zerkają tylko kątem oka, bo tak się zintegrowali ze sobą, że pewne rzeczy zeszły na dalszy plan. Ale o to chodzi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ja osobiście bardzo chętnie pojechałbym na - przykładowo - mecz Milan-Lecce w sobotę o 15:00, bo nie kręci mnie ciśnienie na mecz z boskim Messim. Wolałbym na spokojnie pokontemplować atmosferę cotygodniowej ligowej młócki. Wyjazd? Coś fantastycznego. Mecze w Brescii, Weronie, Libercu czy Mińsku wspominam o wiele lepiej niż Ligę Mistrzów z Bayernem. Jeśli więc są chętni, będzie czas i pieniądze to możecie na mnie liczyć. I naprawdę nie trzeba z tego powodu zmieniać MCP. A jeśli nie ma chętnych... to o co ta cała gadanina? :)
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 02-02-2012, 17:53   

Widzisz kapi - gdyby rzeczywiście się "wyrobiła" u nas taka zgrana jakaś paka chcąca jeździć na mecze do Włoch, to byłoby sedno tego, o co mi chodziło :).
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 03-02-2012, 00:02   

Ale taka paka może sobie jezdzic i teraz, jezeli jest. MCP pomoze przy zalatwieniu biletow jak trzeba. Na Lecce czy Novare nawet na wyjazdy nie powinno byc problemow.
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2012, 09:22   

wlasnie obawiam sie, ze w kwestii wyjazdow jest problem... przynajmniej byl
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Milanelo 

Nr legitymacji: MCP 1093
Wiek: 30
Skąd: Radzionków
Wysłany: 06-02-2012, 11:28   

nie najlepiej ostatnimi czasy z frekwencją na Milanie .... z Napoli pustki na trybunach ... kilka lat temu ciężko było o bilet na taki hicior a teraz....
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-02-2012, 13:03   

Zimno troche jest.
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-02-2012, 13:09   

Frekwencja na wielu stadionach leci w dół, na Inter-Palermo nawet nie otwierali górnych pięter trybun i przenieśli młyn z konieczności na parter(widzów 18tys.) Zapewne wpływ mają też panujące warunki pogodowe, u nas w lidze o tej porze roku rekordów też nigdy nie było.
Warto zauważyć, że u nas w sezonie przed Euro frekwencja zamiast rosnąć po otwarciu nowych, dużych stadionów... spada. Zachciało się im obowiązkowych kart, zdjęć, zakazów i nie wiadomo czego jeszcze, podobnie jak na Półwyspie Apenińskim, a efekt obserwujemy i tu i tam. Jak dobrze kojarzę, temat poruszał już Pepe.


PS. Sezon 09/10 gdy wystarczyło wygrać z Napoli by wyprzedzić Inter i po latach podjąć walkę o Scudetto - widzów niewiele więcej niż wczoraj, bo tylko 50 tys. Przy wynikach frekwencyjnych Interu, nasze wczorajsze 45 000 i tak wygląda przyzwoicie.

Dopiero rok temu przy naszym liderowaniu frekwencja zbliżyła się do kompletu, ale przy sporym udziale kibiców gości zajmujących dodatkowe sektory, zapewne nie było też temperatur na minusie :)
 
 
Milanelo 

Nr legitymacji: MCP 1093
Wiek: 30
Skąd: Radzionków
Wysłany: 06-02-2012, 14:00   

Bubu napisał/a:
Zimno troche jest.


dla prawdziwego kibica temperatura nie powinna mieć znaczenia :)
 
 
Gregorio1899 


Nr legitymacji: MCP 547
Wiek: 50
Skąd: Malbork
Wysłany: 06-02-2012, 14:13   

Bubu nie jesteś prawdziwym kibicem;-)
_________________
AC Milan è il senso della mia vita
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 06-02-2012, 15:28   

Ale przecież Bubu nie pisał o prawdziwych kibicach - tylko o Włochach... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl