Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd dla osób spoza MCP
Autor Wiadomość
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 09:44   Wyjazd dla osób spoza MCP

SonaR napisał/a:
W drodze wyjatku wyjazd dostepny rowniez dla osob spoza MCP

http://www.milanclubpolon...?id=00&news=272

czlonkowie MCP - 470zł
osoby spoza MCP - 600zł

Ciekawa polityka. Zastanawiam się na jakiej podstawie teraz będziecie chcieli przyciągnąć nowych członków do stowarzyszenia, skoro aby jechać na mecz nie trzeba być członkiem MCP. I proszę o nie tłumaczenie, że to "wyjątek" bo skoro pojawił się jeden, to może pojawić się drugi, trzeci, itd... Jak dla mnie kompromitacja, tyle.
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
MARIO-76 


Nr legitymacji: MCP 879
Wiek: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 22-03-2012, 10:00   

Zgadzam się z powyższą opinią! Możliwość wyjazdu na mecz nie będąc członkiem MCP to nieporozumienie.Nie ma odpowiedniej liczby chętnych na wyjazd spośród członków MCP to nie jedziemy i tyle a nie jakaś zbieranina.Ja osobiście jakbym jechał to nie chciałbym podróżować z kibicami Farsy bo po prostu delikatnie mówiąc nie przepadam za tym zespołem :-)
 
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 22-03-2012, 10:03   

Kasia,

zapraszamy do Zarzadu, wybory juz niedlugo. Bedziesz miala okazje sie popisac i rozwiazywac takie problemy.

Dysproporcja cenowa dla zrzeszonych i niezrzeszonych jest znaczna i golym okiem widac oplacalnosc bycia zrzeszonym.

sa pewne rzeczy, ktorych przejsc sie nie da. Zrozumiec tez jest ciezko, ale w tej sytuacji albo rozwiazanie takie, albo zadne. I sprobuj wytlumaczyc czlonkom, ktorzy chca jechac na ten mecz i maja taka mozliwosc, ale nie pojada bo w stowarzyszeniu liczacym 605 osob na mecz MILAN-BARCELONA zglasza sie 20!

i jeszcze raz zapraszam Cie do Zarzadu skoro tak szybko krytycznie reagujesz na nasze dzialanie. Pisac jest latwo, ale dzialac nie dosc, ze trudno to i nie ma komu.

i zapomnijcie o tym, ze na wyjazd zglosza sie kibice barcy. Tak jak wy byscie sie mieli zglosic sami na wyjazd z calym autokarem kibicow przeciwnej druzyny i siedziec na ich sektore...[']
 
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 10:25   

Cytat:

Dysproporcja cenowa dla zrzeszonych i niezrzeszonych jest znaczna i golym okiem widac oplacalnosc bycia zrzeszonym.

Wg mnie, jeśli stać kogoś aby dać na wyjazd 470zł, to da mi 600, aby zobaczyć swoją Barcę w akcji.

Cytat:
I sprobuj wytlumaczyc czlonkom, ktorzy chca jechac na ten mecz i maja taka mozliwosc, ale nie pojada bo w stowarzyszeniu liczacym 605 osob na mecz MILAN-BARCELONA zglasza sie 20!

Oczywiście. Z powodu braku chętnych wyjazd zostaje odwołany.

Cytat:
i jeszcze raz zapraszam Cie do Zarzadu skoro tak szybko krytycznie reagujesz na nasze dzialanie. Pisac jest latwo, ale dzialac nie dosc, ze trudno to i nie ma komu.

Dziękuję, nie trzeba. Nie musisz mi mówić jak jest trudno działać, bo doskonale o tym wiem. Ale robić z czegoś nad czym lata pracowało wiele ludzi biuro podróży to wstyd. Szkoda, że nie potrafisz się do tego przyznać.

Cytat:
i zapomnijcie o tym, ze na wyjazd zglosza sie kibice barcy. Tak jak wy byscie sie mieli zglosic sami na wyjazd z calym autokarem kibicow przeciwnej druzyny i siedziec na ich sektore...[']

Osobiście uważam, że dla piknika to żaden problem, a zdjęcia na fb z meczu LM będą... To nie wypad Legii i Wisły, więc przykład kiepski.
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 22-03-2012, 10:29   

Sonar, tu nie chodzi o dysproporcję cenową. Po prostu do tej pory ktoś kto nie był w MCP o wyjeździe na ważny mecz mógł tylko pomarzyć. A spełnić marzenia dopiero w MCP. Przez tyle lat każdy dobrze wiedział: należy zapisać się do MCP. Stąd post taki jak Jonathana:

Jonathan napisał/a:
NIE MA MOZLIWOSCI JECHAC Z MCP NIE BEDAC CZLONKIEM MCP!

Uprzedzam również kolejne pytanie odpowiadając, że nawet gdyby MCP dostalo 606 darmowych biletów na Barcelone mając 605 członków to i tak nie ma takiej mozliwosci ;) A "karta MCP" nie ma w tym temacie nic do rzeczy.

Pozdrawiam i na nastepny sezon po prostu sie zapisz :)

To był zawsze pewnik, coś stałego, coś MCP-owego. W jednym momencie to wszystko runęło, a wiadomym jest, że utworzenie nawet tymczasowego Milan Club Podróży, nie jest jedynym rozwiązaniem.

Dodatkowo, zapraszanie do Zarządu osób, które z tą decyzją się nie zgadzają może być niewłaściwym pomysłem, z powodu braku miejsc...
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 22-03-2012, 10:42   

o jakim braku miejsc mowa?

w Zarzadzie jest nawet niedobor miejsc, co doskonale widac przy kazdych wyborach

To co dla Kasii jest wstydem to nie znaczy, ze jest dla innych. Wstydem i kompromitacja to jest powiedziec AIMC ze sie rezygnuje z biletow na taki szlagier, po tym jak sie o nie dlugo walczy chwytajac sie wszystkich mozliwosci tylko po to by je zdobyc. Szkoda, ze niektorzy tego nie rozumieja i nie rozumieja przede wszystkim konsekwencji jakie to za soba by nioslo.

Dlatego jesli ktos pisze, ze sie wstydzi dzialania Zarzadu to tym bardziej zamiast pisac posty w tym stylu to powinien do niego wstapic i pokazac, ze potrafi zrobic lepiej. Wiem, ze wygodnie jest siedziec sobie w fotelu i pisac, szkoda tylko, ze jak sa wybory to nie ma wtedy takiego poruszenia. Zarzad jest otwarty dla wszystkich, a wybory juz niedlugo. ZAPRASZAM.


Sytuacja jest wyjatkowa i bezprecedensowa wiec zanim zaczniecie pisac tego typu posty, ze sie wstydzicie, to pomyslcie moze dokladnie czym to jest spowodowane i dlaczego Zarzad zdecydowal sie na taki krok. To, ze teraz tak sie stalo to nie znaczy, ze tak bedzie zawsze, jak to niektorzy juz sprytnie zdazyli zasugerowac.

Czlonkostwo w MCP to nie tylko wyjazd na Milan-Barcelona, a skoro sami nie jedziecie a sytuacja jest naprawde wyjatkowa to uwierzcie mi, ze w tej sytuacji bycie psem ogrodnika nie jest oplacalne w dluzszej perspektywie ani dla MCP, ani tym bardziej dla czlonkow oplacajacych regularnie skladke.
 
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 10:51   

SonaR napisał/a:
Wstydem i kompromitacja to jest powiedziec AIMC ze sie rezygnuje z biletow na taki szlagier, po tym jak sie o nie dlugo walczy chwytajac sie wszystkich mozliwosci tylko po to by je zdobyc. Szkoda, ze niektorzy tego nie rozumieja i nie rozumieja przede wszystkim konsekwencji jakie to za soba by nioslo.

Wszystko jasne, aby pokazać się przed nimi w dobrym świetle robisz syf z MCP, gratuluję.
Teksty typu "wstąp i zrób" nie działają na mnie. Więc nie kieruj we mnie takich tekstów, aby zatrzeć swoje nieudolne działania. Ja mam co robisz, uwierz. Powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że takie posunięcie ściągnie na Ciebie, jako Prezesa, falę krytyki.
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 22-03-2012, 10:52   

Sonar, miałem na myśli, że liczba osób nie zgadzających się z MCPodróży jest większa niż liczba miejsc w Zarządzie. Problem niewykorzystanych biletów wystąpił natomiast już wcześniej i były inne sposoby, by się na ważny mecz nie zmarnowały. Tak czy inaczej mleko się już rozlało i nic już tego nie cofnie. Szkoda.
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 10:56   

SonaR napisał/a:
i zapomnijcie o tym, ze na wyjazd zglosza sie kibice barcy. Tak jak wy byscie sie mieli zglosic sami na wyjazd z calym autokarem kibicow przeciwnej druzyny i siedziec na ich sektore...[']


No nie żartuj Sonar. Myślisz, że jakieś pazie myślą o tym, że jadą z Milanistami? Nie przeszkadza im to zupełnie, wręcz się lubią bratać, przybijać piątki i takie tam akcje dziwaczne.

Uważam decyzję za strzał w kolano. Dla mnie to znak, że byliśmy oszukiwani przez lata, że warunkiem wyjazdu z MCP było bycie członkiem MCP. Dziś pojawia się mecz z Barcą, mała liczba osób z MCP zainteresowana i puszczacie ściemę, że dostaliśmy dodatkową pulę. Kogo wy chcecie oszukać? My wiemy, że po prostu jest nikłe zainteresowanie wśród 605 osób z MCP tym meczem i ratujecie twarz, by te 30 biletów wziąć, bo kto wie czy to nie mecz o nasza twarz jako fan-clubu. Ale czy ratować ją zagraniami poniżej pasa wobec członków MCP? W takim razie na następny sezon sensu płacenia składki nie widzę...

Ja na wyjazdy z MCP nie jeździłem nigdy, bo to nie mój klimat. Wolę sam lecieć. Ale płaciłem składki, żeby wspomóc działanie, bo były pewne stałe zasady, które Milanistom dawały przywileje. Dziś te przywileje zostały utracone.

Moja uwaga jest taka - twierdzę, że tracicie mnóstwo ludzi, którzy wybierają tanie linie lotnicze. Jak ja mam wziąć 3 dni wolnego na wyjazd autokarem i czwarty dzień na odsypianie zmęczenia, zamiast polecieć tam i z powrotem w 24 godziny w podobnej cenie, to o czym my mówimy? Może czas po prostu trochę bardziej temat zorganizować w innym kierunku, aniżeli te już przestarzałe autokary z Wrocławia? Ja w ciągu roku byłem na 8 meczach Milanu, za każdym razem lotem i to bilety rezerwowane na 2-3 tygodnie przed meczem za koszt około 120 zł tam i z powrotem. Nawet z noclegiem we Włoszech wychodziłem taniej niz przejazd autokarem.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 22-03-2012, 11:13   

cieszy mnie, ze rozpoczela sie tak zywa dyskusja na temat MCP. Mam nadzieje, ze na WZC bedziecie rownie zywo dyskutowac jak to robicie zza biurka i ze w koncu na zlot przyjedziecie glownie z zamiarem dyskutowania na temat problemow MCP, a nie w zupelnie innych celach. bo najwieksza wladza jest wlasnie WZC, a nie Prezes czy Zarzad.
 
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 11:15   

Nie mogę się doczekać!
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 22-03-2012, 11:21   

Wydaje mi się, że to właśnie na WZC ustalano kierunki działań MCP. I to WZC, najwyższa władza MCP, była zdecydowanie za tym, aby imprezy organizowane przez MCP były dla członków MCP właśnie.

I możemy sobie na następnym WZC oczywiście, tak jak mówisz, pogadać. Tyle, że jak już napisałem, jest na to za późno.
 
 
Chicken 

Wiek: 31
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 22-03-2012, 11:29   

Ja nie należę do klubu, ale chce się ustosunkować do tej decyzji. Myślę, że średnio udany pomysł. Czekam już z pół roku by się zapisać i jechać na mecz. Cieszyłem się jak głupi że już niedługo zapisy. Tyko w taki sposób mógł bym jechać na mecz a tu patrzę, że można na barcelone można jechać bez członkostwa i ta radość i to czekanie straciło sens, ciśnienie zeszło i to już nie to samo co było wcześniej. Powinniście spytać o takie działanie klubowiczow co o tym sądzą. Nie bede Was krytykował bo odwalacie kawał dobrej roboty. Przeglądałem ostatnio inne fan kluby i Nasz jest najbardziej ,,rodzinny'' i przyjacielski. To u Nas najczęściej organizowane są spotkania członków. Nasz klub jest prawdziwy bo są w min prawdziwi fani a nie tak jak w innych bo dany klub jest na fali to bede w min a jak będzie gorzej to pójdę do innego klubu u Nas tak niema i to wyróżnia Nas. Każdemu zdażają się wpadki.
_________________

 
 
moniq 

Skąd: Łódź
Wysłany: 22-03-2012, 12:34   

Ja również członkiem nie jestem choć zamierzam w najbliższych zapisach dołączyć, więc i ja się ustosunkuję.
JESTEŚCIE EGOISTAMI!
Jak czytam co Wy tu wypisujecie to za przeproszeniem robi mi się niedobrze.
Żeby tylko nie mógł pojechać ktoś z poza Milan Club Polonia własnym członkom wolelibyście odwołać wyjazd? Ogarnijcie się trochę, ludzie! Komu Wy chcecie robić na złość! Swoim?
W imię zasady "nie bo członkowskie przywileje" chcecie pozbawić przywileju. Bo przez to że jechać może tylko członek MCP grupa Milanistów nie pojedzie na szlagier - bo nie. Bo innym nie wolno. Bo utrata przywileju. A odmówienie wyjazdu w imię tej zasady nie jest utratą przywileju?
A nikt z Was nie pomyślał że to może ludzi zachęcić do wstąpienia? JEDEN wyjątek - bo nikt nie powiedział, że będą następne więc nie macie prawa tak zakładać - może pokazać tym którzy pojadą jak wiele stracą nie zapisując się do MCP i tym samym zamykając sobie drogę do takich wyjazdów. Poznają jakich MCP ma (w większości, bo po powyższych egoizmach nie mogę powiedzieć że wszyscy) świetnych ludzi, świetną atmosferę i rewelacyjne możliwości. Szukacie tylko negatywnych stron byle by uwydatnić Wasz egoizm bo nagle komuś pozwolono na coś, co dotąd wolno było tylko Wam i widzicie tylko czubek własnego nosa, bo nagle on/ona tez może!

Jak najbardziej zgadzam się z SonaR. Zdajecie sobie sprawę z konsekwencji odwołania wyjazdu teraz, po walce o dodatkowe bilety (oczywiście niektórzy wiedzą lepiej że tego nie było i to ściema)? To sobie wyobraźcie co będzie kiedyś, gdy będzie wielu chętnych, mało biletów i będą starania o więcej. Na miejscu AICM powiedziałabym po prostu "pocałujcie Nas w d..., już raz Wam daliśmy a Wy to olaliście".

I w życiu nie mogę się zgodzić z hasłem że jeśli kogoś stać na 470 to stać i na 600. Może dla Ciebie Kasiu 130 zł to jest nic, które załatwiasz sobie ot tak, na pstryk. Chyba jednak zapominasz że pieniądze nie spadają z nieba i że nie wszyscy są na takim poziomie majątkowym by decyzja o wydaniu 130 zł więcej na mecz była prosta. Może ktoś ciężko sobie zapracuje na takie 470 i nawet to 130 zł będzie kosztowało dużo wysiłku? Jeśli dla Ciebie to nie robi różnicy to nie ma problemu, jeśli jedziesz na wyjazd to tą różnice możesz spokojnie mi dać albo komukolwiek innemu, uwierz mi - NIKT się nie obrazi, a niejeden się ucieszy.

Że już nie wspomnę o pieprzeniu jak to traci się radość z czekania na zapisy. Zapisujesz się dla samych wyjazdów że takie głupoty gadasz? MCP to nie tylko wyjazdy! To genialni ludzie, nowe znajomości, zloty, wspólnie spędzany czas, wspólnie oglądane mecze, spotkania... wyjazdy to tylko ułamek i jeśli Ty tracisz radość z członkostwa w MCP bo ktoś inny z poza może pojechać na wyjazd to albo naprawdę jesteś skrajnym egoistą, albo nie wiesz czym jest i co naprawdę daje MCP.

Jesteście wszyscy tacy mądrzy to czemu - jak wynika z tego co było już napisane - są problemy ze skompletowaniem zarządu? Proszę bardzo, ktoś Wam broni startować? Wtedy będziecie mogli podejmować decyzje, oznajmić grupie ludzi z MCP że sorry, nie jedziecie, zrobić z siebie idiotów przed AICM i załatwić, że następnym razem biletów dadzą mniej bez szans na większą pulę.

I na koniec: dużo bardziej zniechęca mnie do wstąpienia do MCP Wasz egoizm, patrzenie tylko na czubek własnego nosa "bo jakim prawem on/ona może", niż to że na jeden wyjazd może pojechać ktoś spoza grona, który w dodatku może go zachęcić do wstąpienia bo pozna jak wiele traci. Brawo!
 
 
Mighty Stefan 


Nr legitymacji: MCP 1149
Wiek: 36
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-03-2012, 13:02   

Witaj, Moniko, pozwolisz, ze odniosę się do Twojego postu. W zasadzie, nie masz wyjścia i tak to zrobię.
Otóż, jak na wstepie przyznałaś, nie jesteś członkiem MCP, a co za tym idzie nie znasz członków stowarzyszenia, nie znasz historii, ani nie wiesz nawet pewnie kto jest w zarządzie. Podejrzewam, że prawie wszystko się zgadza, więc do rzeczy.
Na jakiej podstawie i w ogóle jakim prawem obrażasz ludzi, piszących w tym temacie, skoro nie masz pojęcia co zrobili dla tego stowarzyszenia, ile dla niego poświęcili, co robią na co dzień, ani jacy są w relacjach z innymi?
A nie pomyślałaś, moja droga koleżanko, że tu nie chodzi o egoizm, tylko o tradycje i zasady, i o to, że, jak podejrzewam, przez lata się mówiło, że nie ma możliwości wyjazdu, jesli nie jest się członkiem MCP? Nie wiem jak bardzo one się dla Ciebie liczą, ale postaraj się uszanować to, że są tu osoby, dla których zasady, to nie patyczki, które łatwo można złamać i nic się nie stanie, bo to tylko patyczki.
Owszem, nikt nie powiedział, że będą następne, lecz to stworzyło niebezpieczny precedens, na który zawsze będzie się można powołać potem: "przeciez na barce można było jechać bez opłacenia składki, to dlaczego teraz nie?". Nie trudno będzie o to, znając realia internetu.

Kolejną kwestią jest poznawanie innych członków MCP. To nie takie trudne, jak się może wydawać. Wystarczy wejść na forum, kliknąć Spotkania, znaleźć najbliższe miasto i wybrać się na mecz razem z innymi fanami Milanu, zrzeszonymi w tym wspaniałym fanklubie.

Egoizm i jego pochodne, to widzę Twoje ulubione słowa. Ciekawym jest to, że wypowiadasz się w kwestii dla Ciebie wygodnej, bo nie jesteś członkiem stowarzyszenia, a właśnie umożliwiono wyjazd niezrzeszonym fanom i tak bardzo psioczysz na obrońców zasad. Skoro oni to egoiści, to kim Ty jesteś?
_________________
There is no spoon.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 13:11   

moniq - idąc twoim tokiem myślenia, nikt z nas nie zapłaci składek na nowy sezon - w jaki sposób więc MCP znajdzie finansowanie na dalsze funkcjonowanie? MCP podjął decyzję, która może się okazać golem samobójczym.

Ja po tej akcji mocno wątpię, bym zapłacił składkę na następny rok, bo nie mam zamiaru umożliwiać wyjazdów na Milan kompletnie przypadkowym ludziom, którzy akurat nagrzali się na fajny mecz Milan-Barca, ale już na Milan-Catania to nawet nie wychyliliby dupy z domu.

Do tej pory jak ktoś należał do MCP, to wiadomo było, że ma minimum chęci poczucia bycia polskim Milanistą zrzeszonym w oficjalnym fc - to była w pewnym sensie duma z bycia członkiem MCP, bo ta pieprzona składka dawała możliwości takie, jakich nie miał nikt spoza MCP - bo się za późno obudził na zapisy, czy akurat naszła go chcica na wyjazd Milanu z Barcą czy innym Realem. Od dziś wszystko się zmienia w MCP - nie wiem czy to pojmujesz...

I proszę nie pierdziel o braku radości z możliwości zapisu gościowi, który ma 19 lat. Ja sam mając 25 lat czekałem bardzo na możliwość zapisania się do MCP i że otworzą się przede mną możliwości, które okazały się iluzoryczne i być demagogią. Miałem autentyczną radochę wtedy, że należę do MCP, że mogę załatwić bilet, którego nikt nie interesujący się MCP nie dostanie, którego nie dostanie nikt, kto ma tylko chwilowe przebłyski bycia Milanistą. Nie odbieraj gościowi tego, co na pewno w nim siedziało - prawdziwej radochy z tego faktu, że stanie się członkiem MCP i będzie miał przywileje, które teraz zyskuje każdy, dosłownie BYLE KTO!!!
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-03-2012, 13:25   

Bardzo trafny wpis Pepe, osobiście zastanawiam się, kto i na jakiej podstawie odmówi wyjazdu turyście z aparatem, np. w czapce Milanu i koszulce Barcelony pod spodem, skoro gość już wpłacił pieniądze i jest niezbędny do układanki, by wyjazd się odbył i stanie jak gdyby nigdy nic pod autokarem... folklor niesamowity.

1. Jakimś kompromisem byłaby ewentualna możliwość wyjazdu dla osób, które należą do MCP, ale mają zawieszone członkostwo od x czasu, z racji braku wpłaty na obecny sezon, mimo, że wcześniej także dokładali się na działalność stowarzyszenia, przynajmniej wtedy można ograniczyć ewentualnych turystów

2. Dopuszczać JEDNORAZOWO(skoro mleko i tak już rozlane, stało się) ludzi spoza MCP za dopłatą, ale warunkiem byłoby polecenie takiej osoby przez członka stowarzyszenia, już obojętnie czy mającego uregulowaną składkę, czy nie, tak aby domknąć listę. W takim przypadku wątpię, by ktokolwiek stąd robił sobie wstyd, biorąc na wyjazd wyznawców Messiego. Jeśli z gościem zabranym przez MCP z polecenia będzie coś nie w porządku, zawsze można wyciągnąć konsekwencje wobec polecającego i więcej już wyrywać się z zapraszaniem swoich nie będzie.

Oba powyższe warianty uważam za rozsądniejsze od tego, który wybrano, z tym że opcja nr2 wchodzi awaryjnie w wypadku niepowodzenia opcji 1. Oczywiście obie wchodzą w grę tylko w przypadku podobnym, jak konkretna sytuacja z wyjazdem na Barcelonę, do numeru 2 sam odczuwam niechęć, zastanawiając się, jak można wyjść z twarzą z całej sytuacji.
 
 
moniq 

Skąd: Łódź
Wysłany: 22-03-2012, 13:37   

Cytat:
goizm i jego pochodne, to widzę Twoje ulubione słowa. Ciekawym jest to, że wypowiadasz się w kwestii dla Ciebie wygodnej, bo nie jesteś członkiem stowarzyszenia, a właśnie umożliwiono wyjazd niezrzeszonym fanom i tak bardzo psioczysz na obrońców zasad. Skoro oni to egoiści, to kim Ty jesteś?

Byłaby to kwestia dla mnie wygodna gdybym jechać planowała, ale nie planuję. (Co do samego egoizmu, bardzo rzadko używam tego słowa, za to właśnie jego poczucie bardzo się we mnie spotęgowało czytając powyższe mu wypowiedzi).

Mighty Stefan napisał/a:
zasady, to nie patyczki, które łatwo można złamać i nic się nie stanie, bo to tylko patyczki.

Pepe napisał/a:
nie mam zamiaru umożliwiać wyjazdów na Milan kompletnie przypadkowym ludziom, którzy akurat nagrzali się na fajny mecz Milan-Barca, ale już na Milan-Catania to nawet nie wychyliliby dupy z domu.

Pepe napisał/a:
prawdziwej radochy z tego faktu, że stanie się członkiem MCP i będzie miał przywileje, które teraz zyskuje każdy, dosłownie BYLE KTO!!!

Zasady zasadami, przywileje przywilejami, umożliwianie też, ale podejmując taką decyzję przede wszystkim umożliwia się wyjazd członkom realizując ich przywilej, co w przypadku braku tego ich nagięcia skończyłoby się dla nich siedzeniem przed telewizorem w knajpce. Przywilej członka został jednorazowo ograniczony do niższej opłaty.
Po drugie jeśli sytuacja tak bardzo tego wymaga (patrz: co pisałam na temat konsekwencji w stosunku do AICM.), to czasami zasady trzeba nagiąć, bo niestety trwanie skrajnie przy swoich przywilejach może sprawić, że za jakiś czas dużo mniej osób uprzywilejowanych będzie mogło z nich skorzystać.
 
 
Camill 


Nr legitymacji: MCP 870
Wiek: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 22-03-2012, 13:51   

Heh... to takie typowe dla nas Polaczków... sam nie zeżre, ale drugiemu nie da.

Co za naród...
_________________
Sempre con il Diavolo in cuore!
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-03-2012, 13:58   

Nie wiem, do czego konkretnie pijesz, ale moja opcja pośrednia nie krzywdzi raczej nikogo.
 
 
Camill 


Nr legitymacji: MCP 870
Wiek: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 22-03-2012, 13:59   

Pije zwłaszcza do tych, którzy nie jadą, ale mają najwięcej do powiedzenia...
_________________
Sempre con il Diavolo in cuore!
 
 
Chicken 

Wiek: 31
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 22-03-2012, 14:06   

Pepe napisał/a:

I proszę nie pierdziel o braku radości z możliwości zapisu gościowi, który ma 19 lat. Ja sam mając 25 lat czekałem bardzo na możliwość zapisania się do MCP i że otworzą się przede mną możliwości, które okazały się iluzoryczne i być demagogią. Miałem autentyczną radochę wtedy, że należę do MCP, że mogę załatwić bilet, którego nikt nie interesujący się MCP nie dostanie, którego nie dostanie nikt, kto ma tylko chwilowe przebłyski bycia Milanistą. Nie odbieraj gościowi tego, co na pewno w nim siedziało - prawdziwej radochy z tego faktu, że stanie się członkiem MCP i będzie miał przywileje, które teraz zyskuje każdy, dosłownie BYLE KTO!!!
O to mi chodziło. Członkostwo dawało coś czego ktoś inny nie mógł mieć.
_________________

 
 
Mighty Stefan 


Nr legitymacji: MCP 1149
Wiek: 36
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-03-2012, 14:15   

Nie wiem, jak Ty, Camill, ale ja się czuje Polakiem, a nie Polaczkiem, co więcej - jestem z tego dumny, więc nie wiem kogo miałeś dokładnie na myśli. Prosiłbym jednak o merytoryczne odpowiedzi, a nie rzucanie sloganami, spamowanie i obrażanie innych. Zachowajmy kulturę, nawet jeśli nie każdemu z nią po drodze.

Poza tym, jak tu nie jedna osoba napisała, nie chodzi tylko o jeden wyjazd i jakieś AIMC, co wcale, jak dla mnie jakimś argumentem nie jest. Bo czy musimy się sprzedawać, a właściwie sprzedawać ideały i zasady, które wymyślili założyciele tego fanklubu, dzieki którym też mamy okazje popisac na tym forum? Nie musimy... Czy postęp w działaniu fanklubu uzależniony jest tylko i wyłącznie od puli biletów na mecze? Niech każdy sobie sam na to pytanie odpowie.
Stowarzyszenie też nie jest tylko po to, by jeździć na mecze, a przynajmniej tak mi mówiono, gdy zachęcano do wstąpienia. Dla mnie to przede wszystkim wspaniali ludzie, w czym utwierdzają mnie kolejne spotkania i zloty, a wyjazdy na mecze, to tylko fajny dodatek.
_________________
There is no spoon.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 22-03-2012, 14:21   

Camill - o czym ty piszesz? Ja po prostu nie zapłacę składki na następny sezon, skoro i bez składki mogę pojechać na mecz z MCP. A o to, że znów będzie sytuacja z brakiem chętnych jestem spokojny. Nie jesteśmy fanatykami w sensie dosłownym, by starać się być na dosłownie każdym meczu Milanu. Wypad raz na jakiś tam długi czas dla ogromnej większości tego fc wystarczy.
Tak więc i bez zapłaconej składki uda mi się zaliczyć w następnym sezonie jakiś mecz Milanu jadąc razem z MCP. Pomyśl, jaką to może przynieść falę ludzi, którzy przestaną widzieć sens w opłacaniu składki. To nie jest tak, że typowo polskie.
Brak składek członkowskich = koniec funkcjonowania MCP. To mam nadzieję, że też łapiesz...

Jak nie masz ileś tam wymaganej kasy i nie spełniasz pewnych wymogów, to konta w banku szwajcarskim nie założysz, choćbyś się zesrał. A jakby te zasady zostały zmienione i mógłby w takim banku założyć konto Kaziu z kwotą 10 000 zł na koncie, to banki szwajcarskie straciłyby swoją elitarność. Czy ten przykład przemawia do ciebie w jakiś sposób?

Sami napompowaliśmy balon - 605 członków. Więc nie ma nic dziwnego, że AIMC daje nam dużo biletów. Logicznym tokiem myślenia, jak jest tam tylu członków, to będą się zabijać o bilet na mecz z Barcą w ćwierćfinale. A tu taki klops.

Już to w jednym temacie wspominałem - uważam, że błędem jest robienie z MCP masowego fc. Składki powinny być zwiększone i będą wtedy je płacić ci, którzy autentycznie będą chcieli jeździć. W mniejszym gronie łatwiej będzie wszystko ogarnąć łącznie ze wspólnymi lotami w gronie 10-15 osób, a nie tłuczeniem się autokarem. W chwili obecnej jest niska składka, dużo chętnych na fc, a na wyjazdy pojedyńcze osoby - jak my wypadamy w obliczu AIMC? Będąc na ich miejscu spytałbym się - o co chodzi, że jest was tylu, a jeździcie tak żenująco? Może pora zmienić zasady członkostwa?

Pójdę dalej - może pora skończyć ze zlotami, zlocikami i zloteczkami? Jak ludzie będą wiedzieli, że jedyną opcją spotkania się w swoim gronie będzie wyjazd na mecz, to będą na taki mecz autentycznie czekali i na niego rezerwowali urlop.

Liczby z MCP na mecze Milanu ostatnimi czasy pokazują zmęczenie materiału, bądź co gorsza odejście w stronę, o której pisze Mighty Stefan, że mecze to taki fajny dodatek... To przecież jest główna idea istnienia tego fan-clubu! Jak można napisać, że to dodatek. Masakra.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
Ostatnio zmieniony przez Pepe 22-03-2012, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Camill 


Nr legitymacji: MCP 870
Wiek: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 22-03-2012, 14:31   

Trzeba było się zgłaszać na wyjazd... nie wierzę, że spośród ponad 605 członków nie uzbierałoby się te minimum 25 osób... no chyba, że ludzie się zapisują, żeby sobie być, albo otrzymywać gadżety mcp...

Nie rozumiecie ludzie, że Zarząd walczył o to żeby w ogóle ten wyjazd się odbył, a teraz co? Telefon do AIMC, że nie jedziemy bo nie ma chętnych? To po cholerę w ogóle zawracaliście nam głowę? Czasem trzeba coś poświęcić. Tu nie Zarząd jest winny... Zarząd stanął na wysokości zadania i zorganizował wyjazd na prestiżowy mecz, mając nadzieję, że zgłosi się odpowiednia ilość osób, które przyciągnie chociażby ranga tego widowiska...

A teraz ludzie wieszają na Zarządzie psy, ponieważ mając niedobór chętnych umożliwia wyjazd osobom niezrzeszonym, by wyjazd nie upadł i by nie świecić oczami przed AIMC. Cieszcie się, że w ogóle macie wyjazdy na mecze... no chyba, że wolicie dwa razy w roku pojechać na zlot i oglądać mecz w telewizji... po to funkcjonuje MCP? Zrzeszanie kibiców, miła atmosfera itd. to jedna sprawa, ale jak mniemam wiele osób pierwszy raz w życiu na meczu Milanu było dzięki MCP.

Jestem za tą decyzją rękami i nogami, a co? Może dzięki temu pojadę sobie z żoną na mecz? Nie jest fanatycznym kibicem i nie czuje potrzeby zapisywania się do MCP, ale chciałaby towarzyszyć mężowi? To taki problem...? żeby ujadać z tego powodu?

Pepe
Nie zapisuj się - Twoja sprawa, ja w to nie wnikam. Ale tym bardziej nie odbieraj mniejszości szansy wyjazdu na mecz, tylko dlatego, że zgłosiło się zbyt mało chętnych... elitarność to jedno, ale czasem trzeba coś poświęcić, chociażby po to by zachować twarz.

Mighty Stefan
Skoro nie potrafisz odróżnić ironii i sarkazmu od braku kultury to już Twoja sprawa....
_________________
Sempre con il Diavolo in cuore!
Ostatnio zmieniony przez Camill 22-03-2012, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl