Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Walne Zgromadzenie Członków MCP 2008 - wybieramy władze MCP
Autor Wiadomość
czado81 


Nr legitymacji: MCP 329
Wiek: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-05-2008, 07:55   Walne Zgromadzenie Członków MCP 2008 - wybieramy władze MCP

Na początek odniosę się do tego co napisałem w innym temacie:
Cytat:
kapi napisał/a:
naturalnie myslimy o tym, aby czesc dzialow byla dostepna tylko dla czlonkow Stowarzyszenia

Zastanawiam się jakie by to mogły być działy. [...] autor danego tematu decydowałby, czy ma on być widoczny na zewnątrz, czy też nie.

No i wymyśliłem ;) Temat który właśnie zakładam jest chyba dobrym przykładem takiego, który mógłby się znaleźć w zamkniętym pokoju. Bo przecież w wyborach będą brali udział tylko członkowie MCP, więc reszty osób sympatyzujących ze stowarzyszeniem on nie dotyczy. Sądzę też, że nowe osoby zapisujące się w tym roku (które od razu będą mogły głosować) będą miały przed Zlotem odpowiednio dużo czasu, żeby się z tematem zapoznać, gdy już dostaną do niego dostęp.


Wracając do meritum. Tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków jest jak wiadomo zebraniem "Sprawozdawczo-Wyborczym", będziemy więc na nim wybierać nowe władze Stowarzyszenia na kolejne dwa lata jego działalności. Żeby była jasność co do zasad, przytoczę cytat ze Statutu:
Kod:
§18
1. W okresie między Walnymi Zgromadzeniami Członków władzę w Stowarzyszeniu sprawuje Zarząd Stowarzyszenia.
2. Zarząd Krajowy składa się od 5 do 9 osób wybieranych imiennie na funkcje przez Walne Zgromadzenie Członków spośród wszystkich członków Stowarzyszenia.
3. W skład Zarządu Krajowego wchodzą:
     1. Prezes,
     2. Sekretarz Generalny będący zarazem członkiem Zarządu,
     3. Skarbnik będący zarazem członkiem Zarządu,
     4. Członkowie Zarządu.
4. Kadencja Zarządu trwa dwa lata, a członkowie tych władz pełnią funkcję społecznie.

Jak widać statut nie stawia żadnych ograniczeń w kwestii ilości kolejnych kadencji, przez które dana osoba może pełnić swoją funkcję (jak to jest chociażby z prezydentem naszego kraju) - moim zdaniem to bardzo dobrze, bo osoby które sprawdziły się w swojej funkcji i ciężko pracują dla Stowarzyszenia od początku jego istnienia, mogą swoje funkcje pełnić nadal.

Chciałem jednak zwrócić uwagę na punkt 2 przytoczonego paragrafu - obecnie Zarząd liczy pięciu członków, a Statut pozwala rozszerzyć tę liczbę nawet do 9. Myślę, że w związku z wzrastającą liczbą członków MCP, jest dobry moment, żeby z tej możliwości skorzystać i rozszerzyć skład zarządu np. do 7 osób.


Przejdę w końcu do najważniejszej sprawy, która skłoniła mnie do założenia tego tematu - chciałbym, aby miała w nim miejsce taka nasza "mini kampania wyborcza". Przypominam sobie siebie sprzed roku, kiedy podnosiłem rękę w głosowaniach uzupełniających do Zarządu i Komisji Rewizyjnej, nie znając praktycznie osób, na które głosowałem. Sądzę, że nie byłem jedyny i chciałbym, żeby w tym roku analogiczne sytuacje nie miały miejsca.

Proponuję więc, aby w tym temacie (może już po jego "utajnieniu") przedstawiły się nam osoby pełniące obecnie funkcje statutowe w MCP, zadeklarowały się, czy nadal mają ochotę te funkcje pełnić (a mam nadzieję że mają) i przedstawiły pokrótce swoją wizję dalszego rozwoju Stowarzyszenia. Oczywiście powinni się tu także zaprezentować inni kandydaci.


A póki co napiszcie co w ogóle sądzicie o tych moich wypocinach ;)


Pozdrawiam!
 
 
Maciek 


Nr legitymacji: MCP 401
Wiek: 37
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: 26-05-2008, 14:58   

Temat oczywiscie bardzo dobry. Rozmawialismy o tym podczas ostatniego wyjazdu do Mediolanu. Ja również odnioslem wrazenie ze podczas glosowania w roku ubieglym na zlocie MCP duza wiekszosc czlonkow nie miala pojecia na kogo glosuje dlatego jak najbardziej popieram cos w stylu kampanii wyborczej. Dobrze byloby rowniez gdyby czlonkowie znajacy lepiej osoby ktore beda w niej braly udzial zacheca pozostalych do glosowania na zlocie akurat na nich. Moznaby tez zorganizowac cos w stylu prawyborow tak okolo 2 tygodni przed zlotem. Moze byc ciekawie.

Pozdrawiam
 
 
forever 

Nr legitymacji: MCP 513
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2008, 08:37   

Cześć,

Dobry pomysł z tym tematem bo sam jako nowy członek nie wiedziałbym na kogo głosować i tak wstępnie zagłosowałbym na stare władze. Myślę, że większość nowych osób w MCP zrobiłoby tak samo. Z tego wniosek ze nowa osoba ubiegającą się o to miejsce mogłaby mieć problemy z dostaniem się do zarządu.

Ze starych władz na forum kojarzę kilka osób, ale nie wszystkich i w związku z tym nie wiem kto co sądzi o nowych pomysłach i dyskusjach toczących się tu. Nowych osób ubiegających sie o te stanowiska jeszcze nie ma ale też dobrze byłoby poznać ich opinie na różne tematy. Dzięki temu będe mógł trochę poznać i ocenić osoby które maja być w zarządzie.

Co do zamkniętych tematów to oczywiście jestem za bo na pewno kilka by się znalazło jak choćby ten:)

Pozdrawiam
 
 
MaRcin 


Nr legitymacji: MCP 324
Skąd: RacibóRz
Wysłany: 27-05-2008, 20:56   

Temat oczywiście jest bardzo ważny.Zgadzam się z moim przedmówcą aby w tzw ważnych kwestiach mogli się wypowiadać członkowie MCP w zamkniętym pokoju.Odnośnie wyborów chciałbym powiedzieć że przedwyborcza prezentacja kandydatów jest jak najbardziej trafionym pomysłem.Pozwoli to wyborcom na poznanie kandydatów przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Pozdrawiam
_________________
Milan Milan solo con te
Milan Milan sempre per te
 
 
MikoZ 

Nr legitymacji: MCP 025
Wiek: 46
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26-06-2008, 14:32   

A ja mam pytanie do osob biegle znajacych sprawy statutowe...

1. Czy jest mozliwosc zmiany formuly wyborow??

dotychczas głosowalismy na caly sklad zarzadu, a przyszla mi na mysl taka sprawa zeby wybierac tylko Prezesa, ktory dobiera sobie swoj "team" czyli zarząd, a członkowie udzielają tylko absolutorium ?
Wydaje mi sie ze bylo by to o tyle efektywne iz wiadomo ze łatwiej byloby o dogadanie sie miedzy członkami zarządu...

oczywiscie nie zakladam ze nowy Prezes dobralby sobie kolegow z ktorymi lubi pic piwo tylko osoby ktore wykazuja duze zainteresowanie sprawą i mają głowy pełne nowych, starych ( nie wdrozonych) pomyslow.

pozdro
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 26-06-2008, 19:59   

Wydaje mi sie ze nie ma takiej mozliwosci. Nie mozna dzialac wbrew statutowi a w nim w paragrafie 18 p. 2 napisane jest że członkowie zarządu wybierani sa imiennie na funkcje przez walne zgromadzenie.
To wzasadzie konczy dyskusje chyba ze znajdziesz sposob na zmiane statutu ;)
Ostatnio zmieniony przez Veerapan 29-06-2008, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MikoZ 

Nr legitymacji: MCP 025
Wiek: 46
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27-06-2008, 09:11   

"Wybierani są imiennie" ale nie jest chyba narzucona forma w jaki sposób wyłonieni zostaną kandydaci, tutaj upatruje właśnie takiej "furtki" w prawie.

Odbywało by się to prawie tak samo jak na poprzednich wyborach, bo o ile dobrze pamiętam to było głosowanie osobne na prezesa i później z pozostałych kandydatów, którzy uzyskali mniejszą liczbę głosów został wybrany zarząd.

Nie widzę więc problemu w tym aby wybrać poprzez głosowanie nowego prezesa, a następnie nowy prezes podaje skład swojego "nowego rządu" (oczywiście może to być głosowanie nad pojedynczymi osobami lub też nad całym składem) któremu udzielamy absolutorium.
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 29-06-2008, 12:48   

W moim poscie najwazniejsze nie bylo slowo "imiennie" lecz "przez walne zgromadzenie"
Abstrahujac od tego czy to dobry czy zly pomysl to jednak statut chyba go wyklucza.
 
 
 
MikoZ 

Nr legitymacji: MCP 025
Wiek: 46
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30-06-2008, 09:50   

Ok, pokaz mi w ktorym miejscu statut wyklucza taka opcje,bo narazie rozmawiamy w teorii a z tego co napisales w poprzednich postach wedlug mojej interpretacji mozna by to tak wlasnie zrobic jak zaproponowalem.
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 30-06-2008, 17:15   

Nie wiem MikoZ czego nie rozumiesz ;)
W statucie napisane jest ze czlonkowie zarzadu wybierani sa przez walne zgromadzenie a Ty chcesz aby czonkow wybieral sobie prezes. Moim zdaniem w tym miejscu statut to wyklucza, ale moze ktos lepiej sie zna na kwestiach interpretacji tego typu dokumentow.
 
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-07-2008, 10:17   

mysle, ze tego typu kwestie powinna rozstrzygnac osoba biegla w literze prawa. nasze interpretacje tak na dobra sprawe zawsze beda tylko interpretacjami osob, ktore robia to na wyczucie, co moze prowadzic do nadinterpretacji.

sam pomysl z jednej strony jest dobry - pozwala prezesowi zarzadu dobrac sobie 'zespol' ludzi, z ktorymi moze dynamicznie i bezkonfliktowo dzialac.

z drugiej strony jest to w pewnym sensie ograniczenie demokratycznosci takich wyborow. idac tym tropem wydaje mi sie, ze przy dobrej woli z obu strony kazdy z kazdym w ramach zarzadu powinien sie dogadac, w koncu wszystkim przyswieca ten sam cel nadrzedny - dobro i dalszy rozwoj MCP. inne moga byc wizje jak te cele osiagnac, ale przeciez zycie to nieustanna sztuka kompromisu. zabrzmialo troche pompatycznie;)
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 01-07-2008, 22:54   

dezali napisał/a:
z drugiej strony jest to w pewnym sensie ograniczenie demokratycznosci takich wyborow


Tutaj sie nie zgodze... bo sam bylem 3 lata w organizacji (AIESEC Polska), ktora wybiera zarzad (Rade Wykonawcza) dokladnie w taki sposob jaki zaproponowal MikoZ

Najpierw wybierany jest Prezydent (z zgloszonych kandydatow).

Pozniej wybrana osoba podaje sklad Rady Wykonawczej, z ktora chcialby wspolpracowac (4-6 Wiceprezydentow) i poddaje kazda osobe z osobna pod glosowanie Walnemu Zebrania.

W wypadku odrzucenia jakiejs osoby, glosuje sie jeszcze raz (na ta sama lub inna) lub oglasza wakat.

Takze i wilk syty i owca cala... prezydent ma wplyw na dobor skladu (teamu), a Walne Zebranie ma wplyw na ich ostateczna elekcje i moze wybor prezydenta "zawetowac".

Nie pokusze sie porownywanie statutow, bo to nie ma sensu, gdyz pewnie sa znacznie inne... ale mysle, ze zasady o imiennym wyborze przez walne zebranie, taka dyscyplina wyborow nie lamie.
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
czado81 


Nr legitymacji: MCP 329
Wiek: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-07-2008, 20:00   

A ja dalej będę się upierał, że ważniejsze od samej metody wyboru Zarządu jest to, aby członkowie Stowarzyszenia wiedzieli na kogo głosują.

Na dzień dzisiejszy cała wiedza przeciętnego człkonka Stowarzyszenia o władzach MCP ogranicza się do notki na stronie głównej:

Myślę, że większości z nas (a szczególnie nowym członkom) same nazwiska nic nie mówią - na początek chociażby nick z forum by się przydał :) a najlepiej jakaś szersza notka, najlepiej ze zdjęciem i kilkoma słowami "o sobie".

Nie wiem na ile jest w tym momencie możliwe stworzenie zamkniętego pokoju na tym forum, ale uważam, że nawet zanim to nastąpi, osoby z obecnego Zarządu, które będą się chciały ubiegać o reelekcję, mogłyby tutaj kilka informacji o sobie i swojej koncepcji MCP umieścić.

Pozdrawiam!
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-07-2008, 22:30   

:)
przede wszystkim (mam nadzieje, ze nie mowie tylko za siebie) rad jestem niemiernie, iz czlonkowie interesuja sie przyszloscia Stowarzyszenia i zapewniam, ze na temat wielu stawianych pytan, nie tylko w tym temacie!, myslimy od dawna.
kwestia czasu jest tylko pojawienie sie stosownych informacji, tak wiec, nie bedac orginalnym powiem: cierpliwosci...

do wyborow zostalo jeszcze troche czasu i obiecac moge (tu akurat mowie za siebie ;)) ze odpowiednie expose pojawi sie na forum i dostepne bedzie do ogolnej wiadomosci.

to pisalem ja, C.Z. Kiepuszewski
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
myhalek_acm 

Nr legitymacji: MCP 669
Wiek: 31
Skąd: B-stok
Wysłany: 11-07-2008, 21:43   

Odnoszac sie do samego glosowania zapewne glosowal bym na stary zarzad ,gdyz dobrze sie sprawdza a swiadczy o tym ilosc wyjazdow na mecze , i wogle istnienie tego stowarzyszenia .

Mam propozycje dla kandydujacyh na stanowiska w zarzadzie a zarazem ,chacych trafic do jak najwiekszej ilosci czlonkow MCp by zebrac ich glosy . Najlepszym sposobem na tak zwana kampanie wyborcza byloby chyba rozeslanie e-mailow z krotka notatka o sobie itp bo na forum niekazdy zagalda a skrzynke sprawdza chyba kazdy .

Rozumiem ze kazdy czlonek ,nie wazne czy nowy czy stary to jego glos liczy sie tak samo .

Ps. Moj pierwszy post . Witam wszystkich :)
_________________
Ci facciamo chilometri ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl