Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - kibicowsko
Autor Wiadomość
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 24-07-2008, 19:35   Milan - kibicowsko

Postanowiłem otworzyć nowy temat, w którym moglibyśmy wklejać zdjęcia z opraw kibiców Milanu, zdjęcia z meczy wyjazdowych, jakieś informacje o "życiu" Curva Sud itp.
Myśle że forum MCP nie powinno skupiać się tylko na naszym stowarzyszeniu, a poruszać wiele innych tematów;) Mam nadzieję ze dział "Pozostałe" będzie do tego odpowiedni;)

Na początek wklejam fotki z treningu Milanu w Milanello. Kibice zgotowali zawodnikom znakomite przyjęcie. Wywieszony transparent "Scudetto obiettivo" mówi sam za siebie, jakie są oczekiwania kibiców;)












Ciekawa sprawa, bo widać na fotkach marsz ultrasów z Curva Sud zjednoczonych pod jedną flagą Curva Sud Milano, w jednakowych koszulkach. Czyżby to znaczyło zjednoczenie wszystkich grup kibicowskich zasiadających na południowej? Może ktoś z Was posiada jakieś informacje, wiedzę na ten temat?

Tym postem, zachęcam do dyskusji, i rozwoju forum stowarzyszenia. Niech to forum żyje, nie umiera;)

jeszcze kilka fotek z prezentacji Ronaldinho na SS:





_________________

 
 
 
adamus1977 

Nr legitymacji: MCP 333
Wiek: 46
Skąd: Hajnówka/Warszawa
Wysłany: 24-10-2008, 11:18   

Ja tez jestem ciekaw czy te wszystkie wspaniałe grupy ultras sa pod jedną banderą. Czy moze tez ktoś wypowiedziec sie na temat GUERRIERI ULTRAS ????

[ Dodano: 29-10-2008, 08:55 ]
Myślę że odpowiedzią na to czy Curva Sud Milano to połączenie grup ultrasów czy to nowa grupa, jest ponizszy tekst.

"
:: COMUNICATO DEL 31/12/2005 ::

Dopo diverse situazioni più o meno sgradevoli della nostra Curva SUD è finalmente arrivato il momento della nascita di un nuovo gruppo ultras di Milano, “Guerrieri Ultras”.

Chi siamo:

Servono poche parole per presentarci, il nostro gruppo è nato dalla sinergia di alcuni militanti della ex Fossa dei Leoni e appunto i nuovi Guerrieri che, in serenità e accordo con il resto dei gruppi della curva; andremo a colmare il vuoto lasciato sia in sud che nei nostri cuori.
Come oramai la maggior parte delle tifoserie italiane, non siamo contraddistinti da nessuna ideologia politica né rossi ne neri ,ma solo ed esclusivamente rossoneri.
Siamo un gruppo indipendente e l’unico nostro scopo è quello di tifare, incitare,urlare,batterci …..per una sola causa....il nostro Magico Milan."

Z tego co wyczytałem jest to nowa grupa ultrasów Curva Sud Milano "Guerrieri Ultras"

Załączam tez zdjęcie z meczu Milan - Sampdoria i jak widac na zakolu juz nie ma zadnych flag ultrasów z BRN, Commandos Tigre, Alternativy, Rams, Pit Bull Milano czy Panthers. Więc podejrzewam że jest to połaczenie w jedną formacje CSM Guerrieri Ultras.




i spotkanie ultrasów CSM





Musze przyznac ze siedziba zajebista :)

[ Dodano: 29-10-2008, 08:59 ]
Wiecej informacji na www.guerrieriultras.it

[ Dodano: 29-10-2008, 08:59 ]
więcej informacji na www.guerrrieriultras.it
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 31-10-2008, 11:09   

adamus1977 napisał/a:
Myślę że odpowiedzią na to czy Curva Sud Milano to połączenie grup ultrasów czy to nowa grupa, jest ponizszy tekst.

"
:: COMUNICATO DEL 31/12/2005 ::

Dopo diverse situazioni più o meno sgradevoli della nostra Curva SUD è finalmente arrivato il momento della nascita di un nuovo gruppo ultras di Milano, “Guerrieri Ultras”.

Chi siamo:

Servono poche parole per presentarci, il nostro gruppo è nato dalla sinergia di alcuni militanti della ex Fossa dei Leoni e appunto i nuovi Guerrieri che, in serenità e accordo con il resto dei gruppi della curva; andremo a colmare il vuoto lasciato sia in sud che nei nostri cuori.
Come oramai la maggior parte delle tifoserie italiane, non siamo contraddistinti da nessuna ideologia politica né rossi ne neri ,ma solo ed esclusivamente rossoneri.
Siamo un gruppo indipendente e l’unico nostro scopo è quello di tifare, incitare,urlare,batterci …..per una sola causa....il nostro Magico Milan."

Z tego co wyczytałem jest to nowa grupa ultrasów Curva Sud Milano "Guerrieri Ultras"

zobacz date komunikatu:)
tu raczej chodzi o rozpad Fossy i powstanie w jej miejsce nowej grupy Guerrieri Ultras;) ale to info z 2005 roku;)
z tego co widać natomiast BRN, GU i inne grupy działają obecnie pod flagą CSM;)
_________________

 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 05-03-2009, 11:27   

krzysiekACM napisał/a:
tu raczej chodzi o rozpad Fossy i powstanie w jej miejsce nowej grupy Guerrieri Ultras;) ale to info z 2005 roku;)
z tego co widać natomiast BRN, GU i inne grupy działają obecnie pod flagą CSM;)


Kysiu ma rację. Zaraz po upadku FdL (a właściwie zmianie szyldu na GU-we Włoszech bowiem panują trochę inne zasady kibicowskie, niż w Polsce i po stracie flagi grupa zmuszona jest do zaprzestania działalności-wszyscy jednak wtedy wybierają drogę nowej nazwy grupy, a osoby tam działające to te same twarze, co wcześniej-co kraj to obyczaj) główną rolę na trybunach San Siro na Curvie Sud przejęła BRN. Niestety efektem tych ruchów była oprawa derbowa, którą można zakwalifikować jako największą porażkę choreograficzną w historii czerwono-czarnych trybun. Postaram się wkrótce wkleić fotkę tej oprawy-sami to skomentujecie... Później na trybunach we Włoszech nastąpił chaos po panice związku piłkarskiego związanej ze śmiercią policjanta podczas awantur kibiców, zakazano robić jakichkolwiek choreografii, można było wieszać tylko malutkie flagi, żadnych typu kilkudziesięciometrowa BRN. Wśród braci kibicowskiej nastąpił mocny sprzeciw, dopiero pod koniec sezonu 2007/2008 coś się ruszyło, ale między nami mówiąc ruch kibicowski we Włoszech dostał potężny cios nokautujący, od którego nie podniósł się do teraz. Nie można używać piro, co było symbolem we Włoszech. Jedyną ekipą, której to wszystko wyszło na dobre jest niestety Inter Mediolan, który w kwestii opraw obecnie wyprzedził Milan i to mocno. Reszta zespołów ultrasuje, ale to już nie jest to, co było kilka lat temu. Po wyciszeniu paniki związku piłkarskiego na trybunach ACM doszli ludzie do wniosku, że nie mają sensu żadne podziały i wszyscy teraz działają pod banderą Curva Sud Milano-I BARDZO DOBRZE!
 
 
Marcin64 

Nr legitymacji: MCP 633
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-03-2009, 20:28   

Pepe napisał/a:
Niestety efektem tych ruchów była oprawa derbowa, którą można zakwalifikować jako największą porażkę choreograficzną w historii czerwono-czarnych trybun. Postaram się wkrótce wkleić fotkę tej oprawy-sami to skomentujecie...


Czekamy:)
 
 
skopi 

Nr legitymacji: MCP 057
Wiek: 42
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 04-04-2009, 15:29   

Albo może podaj o jaki mecz chodzi ( z kim grał Milan albo datę he) to poszukamy wspólnymi siłami...
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 06-04-2009, 20:26   

oprawa derbowa wiec pewnie chodzilo o ..... brescie ? :P
 
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 11-04-2009, 13:33   

relacja kibiców Widzewa z grupy Red Workers, którzy wybrali sie na derby Mediolanu.
Polak potrafi ;)

http://www.widzewtomy.net...atid=55:relacje
_________________

 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 11-04-2009, 14:05   

krzysiekACM napisał/a:
relacja kibiców Widzewa z grupy Red Workers, którzy wybrali sie na derby Mediolanu.
Polak potrafi ;)

http://www.widzewtomy.net...atid=55:relacje

wszystkim, którzy sceptycznie podchodzą do tego typu wypadów, polecam przeczytanie tego artykułu, bardzo przyjemna lektura i aż mi się chce zrobić coś podobnego :D
fajnie by było zrobić taki 'dziki' wypad na San Siro, bez biletów, bez niczego :P
jak piszą ziomki z Red Workers - niezapomniane przeżycie, na pewno dużo ciekawsze niż 40 godzinna podróż autokarem, wyczekiwanie na swoją kolej przy bramce itd. :D
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 15-04-2009, 09:54   

A oto i ta obiecana oprawa-z "lekkim" poślizgiem czasowym tutaj ją wstawiam. Takiej badziewiastej oprawy Milan nie zrobił od początku lat 90-tych, kiedy to ruch związany z oprawami meczowymi był w powijakach także i we Włoszech. Dla odmiany poniżej prezentuję fotkę Interu z tego samego meczu...
Poza tematem-zdjęcia pochodzą ze strony mojego kumpla z Austrii, zanim go poznałem myślałem, że dużo jeżdżę na mecze. Jednak jego dorobek po prostu niszczy system. Zapraszam na www.austria80.org




Co do wypadu Widzewiaków na te ostatnie derby-Sawczen pomyśl co byłoby, gdyby jednak nie weszli na mecz. Jedziesz pół Europy i oglądasz stadion z zewnątrz... Daj spokój. Mieli niesamowitego farta, takie akcje nie zdarzają się codziennie, a na pomysł wbicia bez biletu to mogą wpaść chyba tylko Polacy. Moi znajomkowie, którzy ostatnio byli na meczu Hajduk-Dinamo weszli na jakąś dziwną polską legitymację i to jeszcze na murawę twierdząc, że to akredytacja :). Na Milanie przypuszczam, że to by nie przeszło, choć spróbować zawsze warto :).
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-05-2009, 21:14   

Przede wszystkim witam na forum.
Milan interesuje mnie tak piłkarsko, jak i kibicowsko. Mam pytanie, bo może aż tak się ktoś w to zagłębia. Jakiś czas temu na meczach Milanu panowała znakomita atmosfera, przyśpiewki na Sud były intonowane przez rozstawione nagłośnienie(megafony na stojakach) a doping z młyna był głośny i równy.

Oglądając ostatnie mecze(i późniejsze filmy na yt) daje się odczuć , że doping nie trwa cały mecz, jest rwany i nierówny, prowadzony poprzez kilkunastu rozstawionych prowadzących, często bardziej patrzących na boisko niż na głównego gniazdowego. Wie ktoś może, co tam się wydarzyło, bo owego nagłośnienia ostatnio nie zauważyłem na meczach i to może być przyczyną słabszej atmosfery...
Ostatnio zmieniony przez rangiz 12-05-2009, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 12-05-2009, 22:04   

Myślę że akurat nagłośnienie to nie jest powód że doping jest słabszy ;)
Sam sie dziwię co tam się dzieje w tym Mediolanie, ale wyraźnie widać kryzys na Curva Sud. Pamiętam jak na meczach w 2006-2007 roku jak byłem, płynął z Curvy zajebisty doping, prawda że mieli wtedy nagłośnienie gniazdowi, ale wiadomo że przez megafon choćby też można intonować doping, co najwyżej można mieć problemy z jego synchronizacją. Dużo dawały bębny wtedy, pamiętam jak zajebiście było słychać te bębny na stadionie, mieli ich kilkanaście i naprawdę robiło to wrazenie na moich słuchu ;)
Na meczu z Juventusem widziałem wyraźnie że stale dopinguje tylko pierwszy sektor nad flagami, Ci jedno piętro wyżej już mniej sie udzialają (co było widać choćby po klaskaniu).
Kiedyś Milan robił zajebiste oprawy, to co ostatnio pokazują ultrasi na CS, śmiało można powiedzieć że w Polsce wiele ekip robi lepsze o wiele, nie wiem w czym problem, czy po rozpadzie Fossy dużo osób w to zaangażowanych odpuściło, a nie znalazły sie osoby nowe?
Dla mnie taka skromna odwracana kartoniada na meczu z Juve to kompromitacja Curvy Sud Milano, taką oprawe to u nas w kraju mogłaby zaprezentować jakaś 4 ligowa ekipa :)
Wiadomo, kary, represje, zaostrzenia-mogą powodować że cieżko wnieść piro czy je potem odpalić bez konsekwencji, ale w robieniu opraw, szyciu sektorówek to raczej jakoś nie wadzi. Trzeba przyznać że ogólnie Włosi przechodzą kryzys pod względem kibicowskim od jakiegoś czasu, i jak dla mnie, już dawno stracili renome topowych ultrasów w Europie.
_________________

 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-05-2009, 22:07   

Pojemność całego sud to na oko 8-9 tysięcy ludzi, przy takiej liczbie, to my(Lech) montujemy własne nagłośnienie na finał PP w Chorzowie, więc jest niemały problem z komunikacją, bo megafonu nie słychać czasem, gdy sektor na wyjeździe ma z 500 osób.

Dzięki, za odzew, może ktoś wie coś bliżej?
Oprawa to faktycznie wzbudza raczej politowanie, podobnie jak na derbach...
 
 
adamus1977 

Nr legitymacji: MCP 333
Wiek: 46
Skąd: Hajnówka/Warszawa
Wysłany: 13-05-2009, 06:23   

Akurat najgorsza oprawę Milanu, mogę porównać do najlepszej w Polsce. Więc nie przesadzajmy. Jak nawet widac na oprawie brakuje mi bander FDL lub nawet BRN lub Panter, a tu sama Alternativa.

A tak propo, oprawa Interu, tez nie jest zajebista.

Pozdr.
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 13-05-2009, 07:27   

adamus1977 napisał/a:
Akurat najgorsza oprawę Milanu, mogę porównać do najlepszej w Polsce

<lol2>
to chyba mało widziałeś w Polsce opraw :]
adamus1977 napisał/a:
Jak nawet widac na oprawie brakuje mi bander FDL lub nawet BRN lub Panter, a tu sama Alternativa.

na tym zdjęciu widać że wisiały wtedy jeszcze flagi grup, od lewej na zdjęciu: Bad Boys, Assatanati, Brigate Rossonere, Guerrieri Ultras, Panthers, Alternativa.
na flagi wywiesili baner z hasłem do oprawy, tak że na zdjęciu zakrywa flagi BRN, GU i Panthers, stąd widzisz flage Alternativy, co nie znaczy że to ich oprawa ;)
_________________

 
 
 
Mucha 


Nr legitymacji: MCP 001
Wiek: 48
Skąd: Rotterdam Gdynia
Wysłany: 13-05-2009, 11:14   

Mam w domu sporo fotek Milanu z końcówki lat 80 tym i początku 90 tych, min wyjazd do Como, Torino jeszcze na starym stadionie itp. Jak będę w kraju to je poskanuję i wrzucę.
 
 
adamus1977 

Nr legitymacji: MCP 333
Wiek: 46
Skąd: Hajnówka/Warszawa
Wysłany: 13-05-2009, 13:09   

Bardzo chetnie je zobacze!! Zwłaszcza te z 80 lat, pod wzgledem szali.
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 13-05-2009, 19:58   

A w międzyczasie obejrzyj w internecie oprawy polskich kibiców, bo widać, że masz pewne zaległości ;-)
 
 
adamus1977 

Nr legitymacji: MCP 333
Wiek: 46
Skąd: Hajnówka/Warszawa
Wysłany: 14-05-2009, 05:40   

W międzyczasie, mam inne, przyjemniejsze rzeczy do roboty ;)
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 16-05-2009, 11:25   

adamus1977 napisał/a:
Akurat najgorsza oprawę Milanu, mogę porównać do najlepszej w Polsce

wczorajsza konkretna oprawa Lecha:

nadal podtrzymujesz to co napisałeś? ;)
_________________

 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-05-2009, 14:05   

http://www.lechpoznan.net/ponk/oprawa.jpg

www.youtube.com/watch?v=ddBwaGahfuI&fmt=18
 
 
adamus1977 

Nr legitymacji: MCP 333
Wiek: 46
Skąd: Hajnówka/Warszawa
Wysłany: 16-05-2009, 15:10   

OK, OK poddaje się ;) Nie interesuje mnie polska piłka. Tym stwierdzeniem może przesadziłem. Przyznaje sie bez bicia. Nie musicie mi tłumaczyc, ze w Polsce tez są zajebiste oprawy. Koledzy kolekcjonerzy, pokazują mi to.

P.S.

Widze ze kibic Legii, wkleja oprawe Lecha. Cos musi być w tej oprawie. ;)
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 16-05-2009, 18:36   

No akurat aktualna, bo z wczorajszego meczu ;)
Oglądałem fotki, ładna oprawa to wkleiłem akurat żeby Ci pokazać :P
_________________

 
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-05-2009, 19:01   

jesli chodzi o oprawy to Polacy naprawde nie maja sie czego wstydzic, nawet Stomil Olsztyn ktory jest gdzies w nizszej lidze ma niezle oprawy takze moze poziom kibicowania na niektorych stadionach jest slabszy (ale trzeba wziac pod uwage ze Legia na przyklad nie dopingowala tylko przez protest a od kibicow np. Odry Wodzislaw nie wymagam cudow) ale to zazwyczaj przez to ze to kluby z mala grupa kibicow ale takie nawet za granica nie maja jakiegos swietnego dopingu wiec co jak co ale poziomem kibicowania przynajmniej nie odbiegamy od Zachodu, poziom gry jaki jest nie trzeba pisac ;)
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 17-05-2009, 22:53   

adamus1977-jak odnosiłeś swój wpis do tego zdjęcia wklejonego przeze mnie-to masakra :). Nie wymagam od nikogo znajomości czegoś, czym się nie interesuje. Ale w takiej sytuacji wymagam, by przynajmniej nie gadał trzy po trzy, stwierdzając pewne "fakty". Przecież oprawa derbowa, którą wrzuciłem była tą zaraz po upadku FdL-pisałem o tym. I pisałem, że to najgorsza, bo w ogóle nieudana oprawa Milanu. Milan tak naprawdę prym wiódł zaraz na początku lat 90-tych. Wtedy robili oprawy takie, że wszystkim opadały kopary. Obecnie Milan jest zwykłym średniakiem pod tym względem. Wracając do tematu-na fotce widać transparent do oprawy, który siłą rzeczy przykrywa flagi, znajdujące się pod spodem. Takie transy, to od kilkunastu lat standard przy robieniu opraw.

Bajer-pod względem kibicowskim rzeczywiście z Europą możemy się równać-oprawy mamy na wysokim poziomie. W dopingu jednak niestety u nas musi minąć jeszcze kilka dobrych lat, żeby Polacy nauczyli się śpiewać, a nie krzyczeć krótkimi hasłami czy przyśpiewkami.

A co do pytania o to, że tak słabo z dopingiem etc. etc.-sprawa wygląda tak: po morderstwie policjanta w derbach Sycylii 2 lutego 2007 roku rząd włoski w tydzień czasu wprowadził w życie drakońskie przepisy praktycznie zabijające jakąkolwiek wolność obywatelską na stadionie. Można było tylko siedzieć i to najlepiej nieruchomo. Skończyło się wszystko, co stanowi esencję ruchu ultras. Nie można było wywieszać jakichkolwiek flag (potem pozwolono na flagi, ale nie dłuższe, niż bodajże 5 metrów, nie mogły zawierać żadnych napisów odnoszących się do przemocy, polityki itp-95 % ekip się temu przeciwstawiło i olali całkowicie mecze, jedynie dziewczyny z Interu widząc dobra piłkę swoich skórokopów nie umiały przejść obojętnie i postanowiły dostosować się do przepisu-pozmieniały wszystkie flagi zawierające niedozwolone napisy-kibice Interu we Włoszech zostali po tym zagraniu obiektem kpin), nie można było robić opraw (!), pirotechnika została całkowicie surowo zakazana (a nie jak dotychczas, ze zakaz był, ale się przymykało na to oko-jak teraz w Polsce), mocno ograniczono liczby wyjazdowe dopuszczone na dany mecz, a na niektóre mecze nawet wprowadzono tak znany już w Polsce zakaz wyjazdowy dla całej ekipy (w Grecji to obecnie jest chleb powszedni-mecze podwyższonego ryzyka bez kibiców gości). Kilka stadionów zamknięto dla szerokiej publiki (w tym Milanu-mogli wchodzić tylko karnetowcy), gdyż nie spełniały wymogów bezpieczeństwa. Frekwencja na włoskich stadionach i tak marna w ostatnich latach spadła po tej akcji do żenującej liczby. Władze stanęły przed nie lada problemem-ograniczenie możliwości działalności fanatyków spowodowało praktycznie brak sensu rozgrywania meczów-bo dla kogo? Dla 10 000 ludzi na stadionie i reszcie przed tv??? Mecz jest przecież dla kibiców na stadionie!
Zaczęła władzom mięknąć rura:
-wprowadzono dokładną identyfikację widzów na stadionach,
-sektory gości musiały być zlokalizowane w ten sposób, by były całkowicie poza możliwością jakiegokolwiek kontaktu z kibicami miejscowych (np. poprzez rzucanie rac z piętra trybun na gości na dole. Kiedyś w ten sposób rzucono nawet motorower na głowy kibiców gości na jakimś meczu, nie pamiętam jakim niestety, ale dawno to było),
-pozwolono robić oprawy, jednak pod ścisłą kontrolą władz piłkarskich (musiało być wszystko podane na dzień przed meczem-z czego będzie składać się oprawa, czy z kartonów, czy z baloników itp, co będzie napisane na transach, co będzie na ewentualnych sektorówkach itp-pełna inwigilacja, a złamanie danego słowa skutkowało całkowitym zakazem robienia opraw), co jednak obecnie już zaczyna wracać do starych czasów, gdy kibice mają w tym aspekcie wolną rękę,
-utrzymano surowy zakaz odpalania rac. Osoba odpalająca race złapana na monitoringu ma przybite takie problemy i finansowe i z sądownictwem, że nie wychyla się od tego właściwie nikt. Jak są odpalane race, to leżą na ziemi, żeby nikt ich nie trzymał i nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności,
-zakazano używania nagłośnienia na stadionach, co właśnie skutkuje takim do dupy dopingiem na trybunach.

Na Milanie dodatkowo zbiegło się to z upadkiem FdL i jest pasztet gotowy. Włoskie trybuny już się po tym ciosie nie podniosły i nie podniosą. Jedyne co można się spodziewać to fajnych opraw (w tym elemencie obecnie Inter robi to, co w latach 90-tych Milan-jest bezapelacyjnym numerem 1 w kraju i chyba w Europie), ale rozśpiewane trybuny i fajne efekty pirotechniczne można teraz albo słuchać na archiwalnych nagraniach albo oglądać na dawnych fotkach sprzed 2007 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl