Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z tym klubem?
Autor Wiadomość
majkers 

Skąd: Lublin
Wysłany: 04-06-2009, 13:15   Co się dzieje z tym klubem?

Witam,

czy widzicie co się dzieje z tym klubem? Paranoja. Najpierw sprzedają Szewczenkę, tłumacząc, ze tego chciał zawodnik. Teraz, akceptują ofertę za Kakę i aby zwalić winę na innych a odsunąć od siebie mówią, ze decyzja należy do piłkarza. No paranoja. I jak Kaka się zgodzi to powiedzą "ale przecież sam zawodnik tego chciał".
Co się stało z tym klubem, który kupował a nie sprzedawał. Galliani ciągle narzeka jak to źle jest we Włoszech, jakie złe jest prawo itd. K*** no paranoja. Inter jakoś nie narzeka i kupuje (Millito, Motta), Juve kupuje (Diego, Cannavaro i teraz czytam że pewnie i D'Agostino i Udine) a Milan...sprzedaje Gourcuffa i Kakę (najprawdopodobniej).
Jak już Berlu wyłoży kasę na jakiś transfer do Galliani mu musi w każdych mediach w d*** włazić jaki to Berlu jest wspaniały i jak to wykłada kasę. Paranoja. Morattiemu nikt specjalnie nie dziękuje a nadal wykłada kasę.

Arabusy chcą kupić udziały to też "nie nada". Bo niby nie ma negocjacji sratata. Pies gnata nie zje i nikomu nie da. Lepiej wyłożyć kasę na kolejny przeszczep włosów czy nową młodą laskę do obracania a klub "jakoś to będzie".
Jak tak dalej pójdzie to zaprotestuję jak Teocoli. Mają szczęście, że nie jestem w Mediolanie bo na via Turati już bym dawno siedział.

Pzdr
 
 
fifi1906 

Nr legitymacji: MCP 520
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-06-2009, 14:33   

Galliani i Berlu narzekaja na system podatkowy ale do k**** n**** Berlu jest premierem niech coś z tym zrobi ! Pozatym Galliani sam przyznał, że były oferty kupna pakietu mniejszościowego z USA i Azji toczemu nie sprzedali? Amerykanie albo azjaci by się dołożyli do klubu!

Calderon (poprzedni prezes Realu) powiedział kiedyś :"(...) nie chce, żeby na moim grobie napisano: człowiek który obiecał i nie sprowadził do Realu Kaki' " Galiani mu odpowiedział :"na moim grobie nigdy nie napisza : człowiek który sprzedał kake' do Realu"
Łysy to wierutny kłamca, według mnie już tylko pilkarz może temu całemu ambarasowi zapobiec!


*************************************************
zdaje sobie sprawe, ze sytuacja jest dosc napieta, ale nie zwalnia to kazdego z uzytkownikow od zachowania elementarnych zasad kultury
Kiepura
_________________
Jestem swój, dziś się do tego przyzwyczaj, odpierdol się od mojego zrycia!
 
 
zienek 

Nr legitymacji: MCP 592
Wiek: 41
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 04-06-2009, 17:20   

Najprościej skomentować sytuację w klubie słowami: "dobrze żarło ale zdechło". Nie bacząc na to co się wydarzy w poniedziałek i jakie słowa nie padną to trzeba sobie powiedzieć, że w klubie lepiej nie będzie. Polityka właściciela naszego klubu od kilku lat klaruje się w kierunku szukania oszczędności i w najbliższym czasie nie ma chyba co liczyć na radykalne zmiany w tym temacie. Z jednej strony trzeba zrozumieć, iż bez zmiany prawodawstwa i przejęciu na własność stadionów przez włoskie kluby sytuacja będzie co raz gorsza. Powtarzają to łysy z sylvio i w sumie mają rację. Z drugiej strony skoro paplają w kółko o tym, iż brak gry w LM przyniósł wielkie straty, to po kiego czorta wiedząc o tym, że kolejny sezon będzie "chudy"wypieprzyli 25 mln jurków na dinho, skoro bez niego i tak w pierwszej 4 Serie A byśmy byli. Ciężkie czasy.
Co do Juve i aktualnych zakupów trzeba pamiętać, że Juve w lidze majstrów grało i zbilansowało tym samym budżet. Co do Interu to no comment. Ich właściciel chyba sam sobie pieniądze drukuje stąd taka a nie inna polityka.
-------------------------------------------------------------
Wiem, że to naiwne działanie, ale dla dobrze spełnionego obowiązku proponuję odwiedzić stronę http://firmiamo.it/nonsivendekaka , gdzie można podpisać się pod kibicowskim protestem wobec zamiarów sprzedaży Ricardo.

NON SI VENDE KAKA'
SE VENDI KAKA' BRUCIARE LA MIA CITTA!


*************************************************
polaczono posty
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-06-2009, 22:19   

fifi1906 napisał/a:
Galliani i Berlu narzekaja na system podatkowy ale do k**** n**** Berlu jest premierem niech coś z tym zrobi !
ma postawic dobro klubu przed dobrem kraju? ;) troche rozsadku ludzie to nie boli

a podpisalbym sie ale nie znam wloskiego a co to jest CAP to nawet nie umiem sie domyslic :P i co znaczy: "non divulgheremo il tuo indirizzo" bo mi wyskoczylo? :)
 
 
 
fifi1906 

Nr legitymacji: MCP 520
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-06-2009, 05:10   

bajer napisał/a:
fifi1906 napisał/a:
Galliani i Berlu narzekaja na system podatkowy ale do k**** n**** Berlu jest premierem niech coś z tym zrobi !
ma postawic dobro klubu przed dobrem kraju? ;) troche rozsadku ludzie to nie boli


Z tego co mówi łysy w Hiszpani i Angli sa dobre podatki dla klubów więc czemu we Włoszech nie mogą byc? może ty mnie oświecisz skoro jestes taki "rozsądny"?
_________________
Jestem swój, dziś się do tego przyzwyczaj, odpierdol się od mojego zrycia!
 
 
zienek 

Nr legitymacji: MCP 592
Wiek: 41
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 05-06-2009, 09:00   

CAP to jest kod pocztowy:)
----------------------------------------
fifi1906 napisał/a:
Z tego co mówi łysy w Hiszpani i Angli sa dobre podatki dla klubów więc czemu we Włoszech nie mogą byc? może ty mnie oświecisz skoro jestes taki "rozsądny"?

Z tym podatkiem to nie taka prosta rzecz. Wiesz co by się działo gdyby to belu pchnął. Ca ła opozycja by wyła że wali prywatę pod swój klub


*************************************************
polaczono posty, nastepnym razem prosze uzywac opcji "edytuj"
Kiepura
 
 
fifi1906 

Nr legitymacji: MCP 520
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-06-2009, 14:13   

zienek napisał/a:
Z tym podatkiem to nie taka prosta rzecz. Wiesz co by się działo gdyby to belu pchnął. Ca ła opozycja by wyła że wali prywatę pod swój klub


Nie pod swój klub tylko pod wszystkie kluby we włoszech!
_________________
Jestem swój, dziś się do tego przyzwyczaj, odpierdol się od mojego zrycia!
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-06-2009, 17:32   

nie wiem przez jakie to podatki ale gospodarka wloska z tego co sie orientuje jest w chwili obecnej w recesji, podobno wielka dziura budzetowa w krajowych finansach, trzeba znalezc sposob na jej zalatanie, wzrosly wiec pewne podatki ktorych nie mozna obnizyc bo mogloby to spowodowac zapasc w kraju, w takiej sytuacji liczy sie ratowanie gospodarki a o sporcie mozna pomyslec pozniej, ale pilkarz to taki sam pracownik na terenie Wloch jak reszta wiec stad bierze sie problem ;) a specjalne ustawy o sporcie i jakies kombinowanie, to by tylko pogorszylo sytuacje Berlu jako premiera i Wloch jako kraju, chociaz ja sie nie znam, wiem ze problem z podatkami to nie wymysl tylko smutne realia dzialania kryzysu na Italie ;) Moratti sie tym nie przejmuje no ale zobaczymy czy nie pozaluje w przyszlosci ;)
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-06-2009, 00:45   

No i stało się... nie dowierzam!
Mam nadzieję, że uzupełnienie tego posta moją wypowiedzią z innego forum nie stanowi problemu:

Boli, strasznie boli. Nie do końca udane pożegnanie wielkiego mistrza Maldiniego, odejście Carlo(akurat chyba słusznie, ale to się okaże), odejście Kaki-to za dużo jak na ostatnie dni... idę się znieczulić czymś z działu monopolowego.

jedyny plus jest taki, że jutro nigdzie nie muszę wstawać i mogę w spokoju otworzyć jakiegoś bolsa... co by nie myśleć, dopóki nie było komunikatu na oficjalnej stronie, nie wiedziałem, że będę to aż tak przeżywał, jak stratę czegoś mojego, cząstkę własnego ja.

Jestem ciekaw, czy któregoś z kibiców w Polsce równie mocno to uderzyło, co mnie? Nie wiem, czy to jakieś chore zaślepienie i troska o dobro drużyny czy już skrajny fanatyzm... dziwne, sam siebie nie poznaję.
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 09-06-2009, 06:23   

bajer chrzanisz 3 po 3... przez ten system podatkowy wszystkie największe gwiazdy uciekną do Hiszpanii lub Anglii, przez co Calcio stanie się średniakiem na miarę Francji, Niemiec lub nie daj Boże Portugalii, kibice już nie chodzą na mecze, sytuacje wpływają na niezadowolenie ludu tudzież "igrzyska i chleb" (które narodziły się w Italii) jako podstawowe potrzeby nie są zaspokajane... skoro w Hiszpanii i Anglii się sprawdza, coś trzeba by było zrobić we Włoszech, bo już niedługo większe gwiazdy to będą grały w Orange Ekstraklasie, a Włoskie zespoły będą miały 1 zespół kwalifikujący się do gry w LM...
 
 
zienek 

Nr legitymacji: MCP 592
Wiek: 41
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 09-06-2009, 09:08   

Czarny wtorek...na dobitkę słowa Pato mnie przerażają :/
 
 
MaRcin 


Nr legitymacji: MCP 324
Skąd: RacibóRz
Wysłany: 09-06-2009, 19:43   

Jest mi przykro że Kaka odchodzi.Trudno mi się z tym pogodzić.To co mi przychodzi teraz do głowy to że rekompensatą za odejście Kaki może być wygranie LM przez Milan.Na dzień dzisiejszy atmosfera na San Siro jest taka jaka jest więc wygranie LM jest trudne.Szkoda, każdy kibic Milanu kocha Kakę a tu taka nowina i jeszcze ten pazerny real.Pozostaje mi wierzyć że przyjdzie ten dzień że Milan utrze nosa realowi.Chciałbym aby to było za rok w finale LM.Może przesadzam w tym poście ale jest mi naprawdę przykro.
_________________
Milan Milan solo con te
Milan Milan sempre per te
 
 
fifi1906 

Nr legitymacji: MCP 520
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-06-2009, 20:28   

Berlusconi i Galliani odczuja najbardziej sprzedaż Kaki' gdyż każda wpadka bedzie kwitowana złymi ruchami transferowymi! Mam nadzieje, że nowy galaktyczny real skonczy jak ten stary. Ja przychylam sie do prośby tifosich Milanu, żeby Berlusconi sprzedał klub szejkom, nie wiem jak wy, ale ja chce własciciela, który bedzie inwestował pieniadze w Milan, che oglądac Wielki Milan!
_________________
Jestem swój, dziś się do tego przyzwyczaj, odpierdol się od mojego zrycia!
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 09-06-2009, 21:01   

A ja wolę oglądać biedny, Mały Milan bez obłudnych, kłamliwych bogaczy na jego czele.
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-06-2009, 22:25   

..wlascicieli, ktorzy beda inwestowac kupe kasy, a po dwoch-trzech latach nowa-stara zabaweczka im sie znudzi, wiec ja porzuca nie zwazajac na dalsze losy klubu

poza tym badzmy realistami - fakty prasowe faktami prasowymi, ale wskazcie mi chetnego, ktory w obecnych czasach wylozy grube pieniadze na zakup takiego klubu, jak milan, a nastepnie kolejne duze pieniadze przeznaczy na transfery. obudzmy sie, nie ma co snic, lepiej twardo stapac po ziemi.

a to stapanie sprowadza sie do jednego przykrego, ale twardego wniosku - w sporcie, niczym w biznesie, nie ma miejsca na sentymenty, na samym koncu i tak wszystko sprowadza sie do pieniedzy. im wczesniej czlowiek sie z tym pogodzi, tym latwiej bedzie mu przelknac takie informacje, jak ta o odejsciu kaki. milan istnial po odejsciu van bastena, przezyl odejscie shevchenki, teraz przezyje rowniez odejscie kaki, maldiniego i pewnie jeszcze kilku graczy, ktorzy zrobili dla naszego klubu kawal dobrej roboty. wielkie dzieki im za to.
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-06-2009, 12:38   

kuba1899 napisał/a:
bajer chrzanisz 3 po 3... przez ten system podatkowy wszystkie największe gwiazdy uciekną do Hiszpanii lub Anglii, przez co Calcio stanie się średniakiem na miarę Francji, Niemiec lub nie daj Boże Portugalii, kibice już nie chodzą na mecze, sytuacje wpływają na niezadowolenie ludu tudzież "igrzyska i chleb" (które narodziły się w Italii) jako podstawowe potrzeby nie są zaspokajane... skoro w Hiszpanii i Anglii się sprawdza, coś trzeba by było zrobić we Włoszech, bo już niedługo większe gwiazdy to będą grały w Orange Ekstraklasie, a Włoskie zespoły będą miały 1 zespół kwalifikujący się do gry w LM...
chrzanie 3 po 3 bo twierdze ze dla rzadu gospodarka panstowa jest wazniejsza od sportu? ;) mysle ze to ty po prostu nie rozumiesz realiow polityki, kogo w rzadzie obchodzi do sport? Chyba tylko ministra sportu... A jak calcio stanie sie sredniakiem to ze wzgledu na kryzys ktoremu panstwo musialo sie przeciwstawic ;) poza tym gdyby Wlosi nie byli tacy konserwatywni i pozwolili na przejecie klubow przez Amerykanow czy Arabow to wtedy kryzys przestalby byc problemem a dopoki beda nimi Wlosi to bedzie jak jest ;) takze zapamietaj ze jak panstwo ma do wyboru dobro kraju i gospodarke a wyniki sportowe nigdy nie wybierze tego drugiego bo swiadczyloby to o idiotyzmie, nie wiem jak w ogole mozna tak myslec, jedynie kibice Milanu tak moga bo nie potrafia pogodzic sie z tym co sie dzieje ale za bardzo to przezywacie, Kaka i tak wyladuje na lawie w Realu ktory znowu mimo "Galacticos" nie wygra nic w zadnych rozgrywkach

a ze sprzedazy Kaki ciesze sie, i tak juz pozytek z niego byl przecietny, moze w koncu zacznie sie bardziej zespolowa gra a nie Kaka biegajacy z pilka i tracacy ja w wiekszosci przypadkow

dezali napisał/a:
poza tym badzmy realistami - fakty prasowe faktami prasowymi, ale wskazcie mi chetnego, ktory w obecnych czasach wylozy grube pieniadze na zakup takiego klubu, jak milan, a nastepnie kolejne duze pieniadze przeznaczy na transfery. obudzmy sie, nie ma co snic, lepiej twardo stapac po ziemi.
hm, a jakos na wykupienie takiego Liverpoolu znalazly sie pieniadze i na transfery rowniez, badzmy realistami, Milan znowu moze byc na szczycie, wystarczy zmienic wlasciciela bo to jak najbardziej mozliwe, przyklady: amerykanscy biznesmeni inwestujacy w Anglii ;) skoro moga tam to mogliby tez w Italii
 
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-06-2009, 15:28   

przepraszam, bo nie na biezaco jestem - lpool zmienial wlasciciela w ostatnim czasie, w obecnych realiach gospodarki swiatowej?

zgadzam sie - milan znow moze byc na szycie, nie zgadzam sie - warunkiem koniecznym by to nastapilo wcale nie jest zmiana wlasciciela. malo tego, pojawienie sie spekulacyjnych inwestorow w klubie w dluzszej perspektywie czasu oznacza dla mnie wiecej potencjalnych strat niz zyskow, brak dlugofalowej polityki zarzadzania klubem.

w pilce, jak w kazdym innym biznesie mamy do czynienia z cyklami - zaden klub nie byl i nie bedzie wiecznie na topie, przychodza tez lata slabsze. tak bylo w przypadku realu, barcelony, man utd, lpoolu, juventusu, bayernu, czy interu. oczekiwania na zasadzie 'to milan, musimy zawsze zwyciezac i zatrudniac najlepszych pilkarzy, nigdy nie mozemy pozbywac sie naszych najwiekszych gwiazd' to mrzonki.
 
 
Marcu 


Nr legitymacji: MCP 014
Wiek: 41
Skąd: Mielec
Wysłany: 11-06-2009, 16:40   

więc teraz według moich obliczeń nadszedł czas na cykl Milanu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl