Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd na mecz Milanu - prosze o kilka odpowiedzi
Autor Wiadomość
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 02-02-2010, 12:37   Wyjazd na mecz Milanu - prosze o kilka odpowiedzi

Wiatm chcialbym z kumplem wybrac sie w kwietniu na mecz Milanu (najprawdopodobniej 11go z Catanią). Moze ktos z was odpowiedzialby mi na pare pytań.

A mianowice jak wyglonda sprawa z kupnem biletow przed meczem ?? Czy mozna kupic przed meczem (normalnie w kasach stadionowych jak to bywa w polsce) czy raczej kupywac gdzies w przedsprzedazay (jesli tak to gdzie) - oczywiscie wiem ze na mecz z Catanią powinno być dużo łatwiej kupić bilet niż na mecz z Juventusem albo inna Romą. I jak wyglonda sprawa cenowo z biletami (ile kosztuja) - pytania kieruje do osob ktore jezdzily juz na mecze i mają rozeznanie w tych sprawach.
Jeszcze jedno czy museum Milanu jest tez otwarte w dniu meczu (mecz z catania przypada na niedziele).
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 02-02-2010, 14:09   

Wałkowane 100 razy ale co tam:)
1. Bilety na Catanię dostaniesz pewnie bez problemu w dniu meczu w kasach.
2. Milan - Catania to mecz "Faschia B" więc ceny masz tu: http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=92038
3. Muzeum jest zawsze zamknięte w dniu meczu
 
 
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 02-02-2010, 15:27   

dzieki KUBA jednakże jeszcze trocha cie pomęcza jeśli pozwolisz :P

Mianowicie - czy dojazd z Lotniska w Bergamo do Mediolanu jest jakoś specjalnie skomplikowany (czy komunikacja działa sprawniej niż w polsce :P). I jeśli wiesz to czym najlepiej tam dojechac, i jak czesto srodki komunikacji kursuja miedzy mediolanem a bergamo.

A drugra sprawa to te ceny biletow (jako ze włoskiego nieznam) - to domyslam sie ze ANNELLO 1,2,3 (oznacza pierscienie stadionu, 1-dolny,2-srodkowy,3-gorny) ROSSO,ARANCIO,BLU, VERDE - to jakies konkretne sekroty ?? A cena STADIUM BOX OFFICE PRICE to cenu biletu na stadionie ??

Oraz czy jest gdzieś rozrysowany (sektory zaznaczone) - zeby rozeznac sie po stadionie, zebym wiedzial gdzie kupuje bilet.

Przepraszam ze tyle pytam, ale to moja pierwsza wyprawa do Mediolanu. Acha i czy trzeba mieć jakąś karte kibica zeby kupić bilet czy bezproblemowo moge kupic bez niczego ??
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
radinjo 

Nr legitymacji: MCP 065
Wiek: 43
Skąd: Toruń
Wysłany: 02-02-2010, 18:54   

w sumie to leniuch z Ciebie... wszystko jest w necie, wystarczy poszukać :)



Bergamo - Mediolan - Bergamo ... autobusy jeżdżą co 30 minut z dokładnością większą niż w Polsce... od 4 rano. Koszt 6.80 E w jedną stronę, metro 3 Euro 24 godzinny bilet.

4 kolory, które wymieniłeś to 4 trybuny, masz wszystko na mapce stadionu ...

http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=76714

a co do zakupu biletu w kasie, to dokument tożsamości wystarczy :)

ps. opisać atrakcje turystyczne warte zwiedzenia ??? :P
_________________
"Wychowany na Milanie"
 
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 02-02-2010, 19:32   

Czy Was nie denerwuje to, że co jakiś czas loguje się nowa osoba i pyta o te same rzeczy na forum po raz N-ty?
Ludzie, zanim o coś zapytacie, poczytajcie forum bo niektóre tematy były wałkowane po 100 razy...
_________________

 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 02-02-2010, 20:06   

może ktoś kto ma chwilę i jeździł prywatnie na mecze stworzy przyklejony temat z FAQ dla osób wybierających się prywatnie do Mediolanu? ;) ja bym coś napisał, ale prywatnie jeszcze nie byłem, więc nie mam doświadczenia z jazdą z Bergamo do Mediolanu itd. :)
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2010, 08:26   

krzysiekACM napisał/a:
Czy Was nie denerwuje to, że co jakiś czas loguje się nowa osoba i pyta o te same rzeczy na forum po raz N-ty?
krzysztof, wg zasad panujacych w mcp, nalezy sobie pomagac i "prowadzic za reke".
edukacja byla w szkole.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 03-02-2010, 12:25   

Atrakcji wymieniac niemusisz :P - dzieki.

Niedenerwujcie sie, przecież jako kibic Milanu który nigdy niebył w mediolanie chyba mam prawo niewiedzieć jak to wszystko tam wygląda. A kogo innego mam zapytać jak nie osob ktore tam już były i mogą mi pomóć.

do KrzysiekACM - napisałem wyraźnie ze prosze o pomoc osoby które mogą mi pomóc, jesli ci to przeszkadza to wybacz ale po co sie tu udzielasz, poprostu olej ten temat (pozdro).

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, choc mam ostatnie 3 pytania- kibice interu (gości) to kolor zielony tak ?? I czy można zwiedzić szatnie Milanu np. w poniedzialek po meczu (czy to musi być jakaś zorganizowana grupa ktora ma te zwiedzanie zamówione) - czy jak to wygląda ? I czy z mediolanu na stadion trafić trudno ?? Czy kierowac sie za grupą (nigdy niebyłem wiec niewiem).
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 03-02-2010, 14:01   

Chodzi o to, że na te odpowiedzi byś sobie sam odpowiedział szukając w googlach albo na tym forum... ale nie mogę się powtrzymać i odpowiem:P i od razu przepraszam, ale muszę uszczypliwie:P
Na stadion z Mediolanu trafisz łatwo bo stadion znajduje się w Mediolanie :P Najlepiej jak spojrzysz na jakąkolwiek mapę i zobaczysz gdzie stadion się znajduje i gdzie ty będziesz mieszkał, skąd dojeżdżał... jak metrem, wysiądź na stacji Lotto... potem za tłumem. Mapkę miasta dostaniesz gratis na lotnisku w bergamo, albo znajdź w necie i wydrukuj sobie.

Kibice Interu ubierają się z reguły na czarno-niebiesko, ale domyślając się pytania, sektor kibiców Interu podczas derbów ma krzesełka koloru zielonego, aczkolwiek podczas meczu Milan Catania raczej ich tam nie będzie - będą siedzieć kibice Milanu...

Szatnie Milanu możesz zwiedzić w poniedziałek. Wykupuje się wycieczkę po stadionie wraz z wejściem do Muzeum. W zeszłym roku zapłaciłem za to 12,5 euro nie wiem czy się ceny zmieniły.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2010, 14:05   

BodzioKSG napisał/a:
mam ostatnie 3 pytania- kibice interu (gości) to kolor zielony tak ?? I czy można zwiedzić szatnie Milanu np. w poniedzialek po meczu (czy to musi być jakaś zorganizowana grupa ktora ma te zwiedzanie zamówione) - czy jak to wygląda ? I czy z mediolanu na stadion trafić trudno ??


1. TAK
2. niestety... nie jestem pewien, ale skoro dzien przed mozna, to chyba dzien po rowniez ;) jednakze wlosi to, wlosi i jeszcze niejedna niemila niespodzianka moze cie spotkac.
3. stadion?? w sumie to stadion jest w mediolanie :)

jesli chodzi o przemieszczanie sie, to:
- z bergamo sa autobusy na dw. kolejowy w mediolanie (bilety po 7-8E, czas jazdy-niecala godz.)
- w samym mediolanie metro jest rewelacyjne i dowiezie ciebie wszedzie (na niektorych mapach (jezeli chcesz zwiedzac) masz to dokladnie opisane).

- na SS jedziesz linia czerwona (np. z duomo) w strone rho-fiera (nalezy pamietac, ze kolejki jezdza wahadlowo-na zmiane, gdzyz linia sie rozdziela na rho-fiera i sesto) i wysiadasz na stacji lotto!!
- dalej niestety idziesz "z buta" za tlumem" (ok. 10min)
- pod stadion podchodzicie od strony curvy nord. natomiast wejscie do muzeum jest od drugiej strony (w sumie to muzeum dziadowskie (na koniec roku 2008), ale zwiedzanie stadionu i szatni to rekompensuje)... koszt ok. 10E

ps. stojac plecami do curvy sud (pod wejsciem do muzeum) i patrzac przed siebie, po drugiej stronie ulicy bedziesz mial fajna restauracyjke (wygladajaca raczej jak stolowka)... dobra pizza i dobre piwko :) i tanio przede wszystkim!!

powodzenia
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
Ostatnio zmieniony przez Kiepura 05-03-2010, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 03-02-2010, 16:48   

Kiepura napisał/a:
krzysiekACM napisał/a:
Czy Was nie denerwuje to, że co jakiś czas loguje się nowa osoba i pyta o te same rzeczy na forum po raz N-ty?
krzysztof, wg zasad panujacych w mcp, nalezy sobie pomagac i "prowadzic za reke".
edukacja byla w szkole.

ja wszystko rozumiem, ale po prostu sam udzielałem odpowiedzi wielokrotnie na takie pytania, wszystko to jest na forum, nie podoba mi się robienie burdelu-czyli zakładanie nowego tematu bo 1 osoba ma jakieś pytania. BodzioKSG-to nic osobistego ;)
może przerzućcie te posty + z innych wątków w jakiś jeden zbiorczy temat "Wyjazd do Mediolanu prywatnie-pytania, odpowiedzi" i wtedy każdy "świeżak" będzie mógł z łatwością znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania ;)
_________________

 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 03-02-2010, 21:15   

Krzysiek ma rację. Aby uniknąć dublowania wątków, można by zebrać wszystkie tego typu informacje (transport, dojazd, bilety, sektory, muzeum, sklep, nocleg). Jeżeli ktoś się podejmie stworzenia takiego FAQ, umieścimy na stronie/forum. Adres e-mail bez zmian: kontakt@milanclubpolonia.pl
 
 
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 04-02-2010, 01:48   

Macie racje stwórzcie faq a unikniecie w przyszłości takich natrętów jak ja :P - dzieki za wszelkie info.

Macie może jakieś porady do kogoś (mnie i kumpla) kto nigdy niebył we włoszech i wybiera sie na mecz swej ukochanej drużyny ?? Znajomosć w stopniu komunikatywnym j.agnielskiego jest wystarczjąca czy podstawowe zwroty w jezyku włoskim mile widziane ?? Acha i najwazniejsze o co niezapytałem wczesniej czy macie jakieś namiary na jakąś dobrą kwatere, tanią na jakies 2-3 dni ?? To wszystko i jeszcze raz dzieki za wszelkie pomocne info udzielone mojej skromnej osobie :D
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 04-02-2010, 12:26   

http://www.milanhostelemmy.com/ - tu mieszkałem ja... może być

http://www.hihostels.com/...a-031076.en.htm - ten masz pod samym prawie stadionem, ale ponoć straszny Mordor...

http://www.hostelbookers.com/ - tu masz większy wybór

dogadasz się nawet na migi
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 39
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 04-02-2010, 18:24   

My z kumplem w przyszly weekend testujemy Ibisa... wychodzi 45EUR od glowy, wiec cenowo zblizone do tego gdzie byl Kuba, a standard jednak ciekawszy. W Mediolanie masz dwa Ibisy, my wybieramy sie do tego w centrum miasta.

Pozdrawiam
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2010, 21:08   

kuba1899 napisał/a:
http://www.hihostels.com/...a-031076.en.htm - ten masz pod samym prawie stadionem, ale ponoć straszny Mordor...

zaden mordor... piekna studencka meta :)
jedyny minus, to cele 6 osobowe... ale za 19.50 ze sniadaniem mnie zawsze wystarczy.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 05-02-2010, 02:14   

No to wielkie dzieki za wszelkie info. Teraz niepozostaje nic innego jak jechac (bileciki lotnicze juz zamówione) więc pozostaje odliczanie do zrealizowania jednego z marzeń każdego kibica MILANU (zobaczyć ich na żywo na SAN SIRO). WIĘC ... SON CONTENTO :P

Acha MILAN POINT - bedzie otwarty w niedziele ??
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2010, 08:29   

bedzie...
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Sebinho 

Nr legitymacji: MCP 605
Wiek: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-02-2010, 09:35   

siemka ; )

BodzioKSG pamietaj ze jak bedziesz smigac po Mediolanie to nie sciagaj naszyuch barw nawet widzac tych z gorszej czesci Mediolanu:P i uwazaj na tych romuncow mega naciagaja i wciskaja wszystko co tylko sie da...

co do pamiatek to Milan point drogie oprocz tego masz na duomo jeszcze Fottbal Team i cos tam jeszcze , a pod stadionem masz tego od groma ; )

takze zycze udanego wypadu i czekamy na relacje ; )
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 05-02-2010, 10:29   

dondamajk napisał/a:
My z kumplem w przyszly weekend testujemy Ibisa... wychodzi 45EUR od glowy, wiec cenowo zblizone do tego gdzie byl Kuba, a standard jednak ciekawszy.

Nie no ja płaciłem 45 za pokój 2 osobowy, więc jednak 2x taniej, chyba że coś się zmieniło:)
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 39
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 05-02-2010, 13:14   

kuba1899 napisał/a:
dondamajk napisał/a:
My z kumplem w przyszly weekend testujemy Ibisa... wychodzi 45EUR od glowy, wiec cenowo zblizone do tego gdzie byl Kuba, a standard jednak ciekawszy.

Nie no ja płaciłem 45 za pokój 2 osobowy, więc jednak 2x taniej, chyba że coś się zmieniło:)


Chyba sie zmienilo, bo:

Cytat:
Double room with private bathroom 80,00
Twin room shared bathroom 70,00


a w Ibisie 85EUR za duble z lazienka...
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 05-02-2010, 13:32   

zapomnieliście o najważniejszym: w centrum miasta trzymaj się z dala od murzynów (nie żebym był rasistą :D ), którzy zakładają na ręce jakieś pieprzone sznurki, za które potem chcą $$$ - szkoda drobnych, chyba, że masz jakieś stare polskie pieniądze, to możesz bekę skręcić :) najlepiej od razu każ im spier... iść sobie :)
 
 
 
Marcu 


Nr legitymacji: MCP 014
Wiek: 41
Skąd: Mielec
Wysłany: 06-02-2010, 12:30   

jak im każesz iść sobie w sposób podpowiedziany wyżej to Cię na pewno zrozumią i będą wiedzieć, że jesteś z Polski :)
 
 
BodzioKSG 

Wiek: 40
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 07-02-2010, 02:52   

Sebinho napisał/a:
siemka ; )

BodzioKSG pamietaj ze jak bedziesz smigac po Mediolanie to nie sciagaj naszyuch barw nawet widzac tych z gorszej czesci Mediolanu:P i uwazaj na tych romuncow mega naciagaja i wciskaja wszystko co tylko sie da...

co do pamiatek to Milan point drogie oprocz tego masz na duomo jeszcze Fottbal Team i cos tam jeszcze , a pod stadionem masz tego od groma ; )

takze zycze udanego wypadu i czekamy na relacje ; )


Właśnie miałem zapytac o to jak reagować na kibiców interu a dokladnie czy w dniu meczu kreci sie ich duzo po miescie (barw napewno nie sciagne o to jestem spokojny). Jak to wygląda we wloszech pod tym wzgledem, chodzi mi o reakcje kibiców przeciwnych druzyn na swoj widok :D:D:D na miescie.

A co do pamiatek to zapewno w jakies sie uzbroje ale czy w Milan Point to sie okaze (ale zwiedzic trzeba).
_________________
FORZA MILAN !!!
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 07-02-2010, 11:34   

Nikt na ciebie nie reaguje... nie spodziewaj się że połowa mediolanu chodzi w jednych szalikach a połowa w drugich... oprócz straganów, to w sumie więcej osób chodzi po Gdańsku w szalikach Lechii niż po Mediolanie w jakichkolwiek barwach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl