Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediolan - informacje i wskazówki
Autor Wiadomość
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 05-08-2010, 11:11   Mediolan - informacje i wskazówki

W tym wątku proponuję zebrać posiadane przez Was informacje nt. Mediolanu w zakresie, jaki może interesować kibica Milanu.

- jadłodajnie, restauracje, bary
- noclegi
- sklepy Milanu
- atrakcje (np. turystyczne)
- inne...

Wpisujcie adresy, dojazd (np. stacje, linie metra), ceny, opinie...

I co jeszcze komu do głowy przyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez kapiMCP 12-03-2012, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 12-08-2010, 16:02   

Kapi temat rewelacja bo wszystko może być spięte w jednym<i tylko jednym!> miejscu.świetny pomysł ;)
wybieram się wkrótce do Mediolanu po raz pierwszy więc na pewno się przyda i pewnie nie tylko mi
więc wszystkich którzy mogą pomóc i podzielić się wszelkimi informacjami które w/w Kapi zachęcam do dodawania info!
na pewno wiele osób skorzysta z tego
pozdr
 
 
konrad_acm 

Nr legitymacji: MCP 179
Wiek: 41
Skąd: Dębno
Wysłany: 13-08-2010, 07:41   

Jak temat się rozwinie to można go bedzie przykleić na góre, żeby się nie dublował.
Sporo ważnych informacji jest też w temacie "wyjazd na mecz Milanu - prosze o kilka podpowiedzi" - nie wiem czy to mozliwe, ale dobrze by było zebrać to w jedną całość.
 
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 23-10-2010, 20:04   

jako że nikt sie nie kwapi w rozwinięciu tematu pozwole sobie na dodanie kilku informacji od siebie gdyż miałem przyjemność i okazję być w Mediolanie w zeszłym tygodniu ;)

dolecieliśmy na lotnisko tanich lini lotniczych Bergamo<wielkie dzieki TomekW :D:D:D>skąd kilku różnych przewozników oferuje dowóz już do samego Mediolanu a konkretnie do głównego dworca miasta Stazione Centrale.koszt przejazdu to €9,50 i trwa około 50min.
zatrzymałem się w hotelu tuż przy samym dworcu,który serdecznie polecam ;) http://www.andreolahotel.it/
hotel czysty zadbany przytulny no i co najważniejsze znajduje się przy głównym wejściu metra dworca centralnego skąd już wszędzie można dojechać ;)
2 dniowy bilet na metro kosztuje €5,50 i można jezdzić wtedy ile się tylko chce :P
w centrum miasta <stacja metro Duomo> znajdują sie dwa sklepy Milanu-mniejszy-Milan Point zaraz przy Vittorio Emanuele II a drugi-większy Milan Megastore jakieś 10 min spacerem dalej w kierunku ulicy wielkich sklepów kreatorów mody D@G Armani Lauren itp za katedrą Duomo.jak chyba wszyscy wiedzą wybór jest dosyć spory :)
nieskromnie powiem że trochę już "świata zjezdziłem" ale ceny w Mediolanie rzuciły mnie na kolana! piwo w centrum w kanjpie €10 !!! noramlny obiad ok €25! do czego sprytni Włosi dodają sobie jeszcze jakieś tzw.coperto co zrozumiałem że za obsługe €6-12 w zależności od knajpy!masakra!jeśli chodzi o zakupy pełno sklepów ze szmatami zaczynają sie wysiadając na stacji Lima i kierując się już pieszo do katedry Duomo<bardzo dużo sportowych ale ceny jeśli chodzi o produkty Milanu takie same jak w oficjalnych sklepach więc nie ma żadnej różnicy po za tym że w sklepach Milanu dostaniesz wszystko fajnie zapakowane w torby ACM :P>w całym mieście a zwłaszcza centrum bardzo ciężko znaleść jakiś supermarket<wiadomo bo wszystko jest zrobione pod turystów>ale wysiadając z metra na stacji Lima jest duży sklep Tommy Hilfiger i tam właśnie za nim jest sklepik-gdzie można zaopatrzyć się w browarki w normalnej już cenie €1-1,50 za butelke ;)
jeżeli chodzi o San Siro to kasy biletowe w dzień meczu otwarte od 10,00 rano ale wiadomo że zależy jaki mecz będzie rozgrywany.akurat w moim przypadku bilety na Chievo były dostępne już od €20.muzeum stadionu otwarte każdego dnia od 10,00 do 17<nieczynne tyllko w dniu meczu> a wstęp kosztuje €7 a z wejściem do szatni €12,50 i znajduje się przy wejściu nr 14.szczerze mówiąc muzeum nie zachwyca i przy tak bogatej historii naszego klubu spodziewałem się czegoś lepszego. również na stadionie jest sklep ACM i tak jak wcześniej pisałem-ceny są identyczne jak w mieście.
i to chyba tyle z najważniejszych info moim zdaniem,podsumowując-miasto bardzo drogie w porównaniu z moimi wcześniejszymi doświadczeniami<np.Hiszpania Jack Daniels+cola €2,80 !:)> ale wrażenia-zobaczyć swoją ukochaną drużyne na żywo-BEZCENNE...


mam nadzieje że komuś pomogą w jakikolwiek sposób te informacje
pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-10-2010, 20:37   

duzo istotnych informacji znajduje sie rowniez w TYM watku. mi.in jak dojechac na san siro, rozklad linii metra, kilka linkow na tanie hostele...

ponadto warto dodac, iz:
1. z bergamo na "centralny" w mediolanie mozna kupic bilety grupowe (np. 3+1) - zawsze to taniej
2. w milan point'cie, jak w muzeum na ss "obowiazuje" nasza karta mcp - zawsze to taniej
3. kanajpy z piciem i zarciem w przystepnych cenach (i bez coperto) mozna znalezc w okolicach calego duomo, oddalajac sie o 2-3 przecznice (idac w strone via turatti jak i w okolicach via torino jest ich kilka)
4. tani i 2 poziomowy market znajduje sie na ulicy via torino (po lewej stronie), 5 min pieszo od duomo.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-11-2010, 09:41   

polecam ciekawy artykuł nt. podróżowania do Mediolanu:

http://www.pasazer.com/in...o,mediolanu.php
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 12-03-2012, 16:31   

Sklepy Milanu w Mediolanie:

New Milan Point
Corso San Gottardo 2
(wejście od Piazza XXIV Maggio)
Dojazd metrem (linia nr 2, "zielona") do stacji Porta Genova, a następnie na prawo ulicą Vigevano. Kilkanaście minut spaceru i w budynku po prawej stronie jest (najstarszy obecnie) sklep Milanu.

Milan Store
Piazza San Fedele 2
Patrząc na Katedrę na placu Duomo, sklep mieści się "na godzinie 10:30". Trzeba tam dojść kilkoma uliczkami.

Milan Megastore
Corso Vittorio Emanuele II – Galleria San Carlo
Mijamy Katedrę na placu Duomo z lewej strony i gdy już prawie kończy się część handlowa, mamy sklep w uliczce po prawej stronie. Niedaleko jest stacja metra San Babila (linia nr 1, "czerwona").

Ponadto na San Siro znajduje się sklep Milanu i Interu: San Siro Store.

Podczas meczów u siebie, przed San Siro znajduje się również "przenośny" Milan Store oraz wiele straganów, m.in. z oficjalnymi produktami Milanu.

Przydatny link: http://www.acmilan.com/en/shop/store_locator
 
 
ACMBartek 

Nr legitymacji: MCP 854
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13-08-2013, 10:40   

A moglby ktos opisac jak w praktyce wyglada ten podatek miejski czy jak to sie nazywa ktory placi sie codziennie
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 10:52   

Przypuszczam, że doliczają go po prostu do rachunku hotelowego, coś jak nasze "opłaty klimatyczne".
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
daniel1989 

Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2013, 09:57   

Mam pytanie odnosnie bietlow na mecz Milanu ,wybieram sie do Mediolanu w nastepnym tygodniu I chcialbym pojsc na mecz Milan - Genua. Bilety mozna kupic tylko przez oficjalna strone ceny od 45 euro czy jest mozliwosc kupienia na miejscu taniej. Z gory dzieki za pomoc
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-2013, 10:40   

spokojnie kupisz na miejscu... albo w MS, albo pod SS
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
daniel1989 

Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2013, 11:37   

I w jakich cenach sa bilety na miejscu w Mediolanie I czy nie musze posiadac karty kibica ?
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 12-11-2013, 11:53   

żadnej karty nie musisz posiadać tak jak Kiepura napisał wcześniej idziesz do kasy I kupujesz bilet
ceny różne zależy gdzie chcesz siedzieć
 
 
daniel1989 

Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2013, 20:25   

Chodzi mi o w miarę jak najtańsze miejsca z tego co widze na oficjalnej stronie zaczynają sie od 45 euro czy na miejscu w Mediolanie jest szansa kupić je taniej i czy opłaca sie je kupować czy będzie słaba widoczność ?
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12-11-2013, 20:27   

Z tego co kojarze to o polowe taniej tez kupisz bilet, a widocznosc praktycznie z kazdego miejsca jest dobra (zalezy tez od wzroku :D)
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
daniel1989 

Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2013, 21:05   

a jest ktoś w 100% pewny ? Zeby sie nie okazalo ze jak przyjade to zostane bez biletu albo z biletami ,które będą kosztować tyle co cała moja wycieczka :P
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12-11-2013, 21:09   

http://acmilan.pl/klub/san_siro.php
Tu masz orientacyjne ceny biletow. A co do przyjazdu na mecz bez biletu. To w obecnej sytuacji nie ma praktycznie szans zebys nie dostal biletu :) Bo chyba, ze 1/2 finalu LM :)
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 12-11-2013, 21:11   

spokojnie kupisz w kasie przed meczem bilety za maks 22 euro i jestem tego pewny na 100%. Oczywiscie wykluczajac ryzyko, ze zdecyduja sie o zamknieciu meczu dla kibicow, ograniczen regionalnych itd, bo badz co badz jest to mecz moze nie podwyzszonego ryzyka ale ze tak powiem leciutko sie unoszacego.
 
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 16-10-2014, 13:44   

pytanie do tych którzy odwiedzili już Casa Milan i znajdujący się tam store ;)
jak wygląda asortyment-czy sklep jest równie bogato zaopatrzony jak Mega Store w centrum?chodzi o to by zaoszczędzić czas sprawdzając oferte sklepów na linii miasto-Casa ;)
 
 
Długi 

Nr legitymacji: MCP 1100
Wiek: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 16-10-2014, 14:22   

Z tego co pamiętam, to jest wszystko to samo, a w Casa Milan nawet taniej o parę gorszy
 
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 17-10-2014, 10:10   

dziękuje Długi :)
 
 
Slidewater 
Administrator


Nr legitymacji: MCP 844
Wiek: 30
Skąd: Legnica/Poznań
Wysłany: 17-10-2014, 13:35   

Asortyment podobny aczkolwiek nie wszystko tam dostaniesz. Jest też sporo rzeczy typowo "casamilanowych". Ja musiałem skoczyć jednak do Mega, żeby kilka rzeczy dostać.
_________________
Con il Milan nel Cuore.
 
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 41
Skąd: San Siro
Wysłany: 19-11-2014, 11:16   

a ktoś może zna jakieś podobne sklepy jak ten gdzie można by zakupić jakieś fanty?będe wdzięczny za info
http://www.footballteam-eshop.it/_it/home.asp
btw szukam takiego czegoś ;)

 
 
Viking1899 

Nr legitymacji: MCP 1290
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2015, 10:29   

Czy ktoś może wie, kiedy zostanie ustalony dokładny terminarz rozgrywania meczów w maju? (dzień / godzina). W szczególności interesuje mnie Milan-Roma (kolejka rozgrywana w weekend 9-10.05).
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2015, 12:19   

Takie szczegółowe informacje pojawiają się tydzień, dwa przed meczem.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl