Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc kibicom Jagiellonii!
Autor Wiadomość
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-08-2010, 01:16   Pomoc kibicom Jagiellonii!

No cóż, mogło się to przytrafić każdej z ekip jeżdżących w pucharach... nie jestem z BKSu, ale to nie ma teraz żadnego znaczenia.
Polecam szczególnie galerię na http://pomoc-kibicom.pl
Cytat:

Szanowni Kibice !!!

Stajemy ramię w ramię w bardzo trudnej sytuacji. Kilku z naszych kolegów zostało zatrzymanych w greckim areszcie. Jeden z nich został skazany na dwa lata i pięć miesięcy więzienia. Czterech pozostałych otrzymało wyroki w zawieszeniu. Najbardziej w tej chwili możemy pomóc tym ostatnim, do ich uwolnienia potrzebna jest niemała kwota – kilka tysięcy euro. Przeliczając na złotówki, mamy do czynienia z sumą około kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy im pomóc, w jak najszybszym trybie zdobywając te pieniążki. Dlatego liczymy teraz na wszystkich prawdziwych Kibiców. Liczy się każda złotówka! Każdy z nas, obecnych na stadionie w Salonikach, mógł stać się ofiarą „łapanki”, której bezpodstawnie dokonywali greccy policjanci. Jednak my wróciliśmy szczęśliwie do domu, zaś nasi koledzy pozostali. Wierzymy również w pomoc osób, które nie miały możliwości udać się do Grecji, kibiców przebywających zarówno w Polsce, jak i za granicą!


Wszyscy obecni na meczu z grecką drużyną przeżyli zatrważające momenty. Zewsząd napływają słowa oburzenia odnośnie zachowania „kibiców” Arisu w stosunku do działaczy Jagi. Jednak media omijają, a wręcz przeinaczają wydarzenia z naszym udziałem. Przez całe spotkanie byliśmy atakowani przez „fanów” miejscowej drużyny. W naszym kierunku nieustannie leciał grad nie tylko kamieni, ale także (szczególnie ze strony trybuny VIP) szklanych przedmiotów. Ochrona oraz policja umożliwiały miejscowym kibicom takie zachowanie poprzez ignorowanie tego faktu i zasłanianie ich. Nawet nie mieliśmy możliwości zrealizować celu, w jakim przyjechaliśmy setki kilometrów – nie mogliśmy dopingować i wspierać naszej drużyny w tym jakże ważnym meczu. Przez większość spotkania niemal czterysta osób musiało skupiać się na unikaniu, lecących z różnych kierunków na nasz sektor, przedmiotów. Niestety, nie wszystkim się to udało. Kibice Jagiellonii nie mieli jednak dostępu do opieki medycznej! Ponadto przetrzymywani przez długi okres czasu (do późnych godzin nocnych!), w tak nieznośną pogodę, nie mieliśmy dostępu do wody! Na domiar złego, policja znajdująca się na naszym sektorze, prowokacyjnie popijała napoje chłodzące. Greccy „stróże prawa” próbowali opluć i zerwać nasze flagi oraz niejednokrotnie bez przyczyny używali pałek w stosunku do kibiców Jagi. Wiele osób zostało dotkliwie pobitych. W mediach podawana jest informacja, iż na stadionie byliśmy w posiadaniu ostrych narzędzi, łomów i innych (czego to nie wymyślą!). Tymczasem przy wejściu na sektor byliśmy tak dokładnie obszukiwani, że zabierano nam nawet zapalniczki!

Czarę goryczy przepełnia fakt, iż media przedstawiają nas w złym świetle. Zdajemy sobie sprawę jak mogło to wyglądać z punktu widzenia postronnego obserwatora. Jednak rzucona w kierunku „kibiców” Arisu raca nie mogła równać się z tym, co zgotowali nam w Salonikach miejscowi. Dysponujemy nagraniami i zdjęciami, które są tego dowodem. Wszystkich Kibiców Jagiellonii będących w posiadaniu kolejnych filmów i zdjęć prosimy o kontakt! Ponadto zachęcamy do ich opublikowania i ukazania wszystkim, którzy tak pochopnie wyciągnęli wnioski na nasz temat. W Salonikach zetknęliśmy się ze spaczonym wymiarem sprawiedliwości, totalnym bezprawiem i prowokacją. Możemy śmiało powiedzieć, że to co tam zobaczyliśmy było chore, a „kibiców” Arisu z pewnością nie możemy nazwać ludźmi. Na każdym kroku odgrażali, atakowali, zachowywali się jak zwierzęta. Jeżeli ktoś narzeka na kibiców w Polsce, powinien szybko temu zaprzestać. Ponadto stadion Arisu nie jest miejscem, gdzie powinny odbywać się mecze takich rozgrywek, jak Liga Europejska. Stanowi to niebezpieczeństwo zarówno dla drużyn przyjezdnych, jak i kibiców. W tym celu także podejmiemy odpowiednie kroki.

Jednak walka o dobre imię w tej chwili musi zejść na drugi plan. Najważniejsza jest pomoc chłopakom, którzy utknęli w Grecji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tego dokonać. Teraz prosimy fanów Jagiellonii oraz wszystkich, którzy rozumieją tą trudną sytuację, o dokonywanie wpłat na rzecz uwięzionych fanów Żółto-Czerwonych. Żadna złotówka nie pójdzie na marne, wszystkie wspomogą poszkodowanych chłopaków! Bracia, teraz wszystko w Waszych rękach...

Wpłat dokonywać można na konto:

Adam Tołoczko
Z dopiskiem „POMOC CHŁOPAKOM”
90 1940 1076 4953 3606 0000 0000
Lukas Bank

Dane do przelewu międzynarodowego:
SWIFT: LUBWPLPR
IBAN: PL90 1940 1076 4953 3606 0000 0000

PayPal: sawicki_michal@wp.pl



Będziemy starać się na bieżąco przedstawiać stan wpłat. Również w razie pojawienia się nowych wiadomości w sprawie, będziemy informować.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 09:24   

zapomniales dodac, ze kazdej TAK zachowujacej sie ekipie...
reszty nie skomentuje, bo niezla burza sie rozkreci :/
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 09:39   

Podziwiam rangiz, że na TAKIM forum wrzuciłeś TAKI temat.
Zaczęło się komentarzem Kiepury, który już wskazuje jasno "pełną solidarność".
Brakuje teraz reszty wpisów ynteligentów, którzy nigdy na wyjeździe nie byli.
I wtedy autentycznie burza gotowa, bo parę osób tu nie wytrzyma zapewne hehe.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 10:03   

dlatego zachowajcie emocje dla siebie ;) kto będzie chciał ten pomoże...
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-08-2010, 12:34   

Kiepura napisał/a:
zapomniales dodac, ze kazdej TAK zachowujacej sie ekipie...
reszty nie skomentuje, bo niezla burza sie rozkreci :/
Świetnie, wielkie kamienie latają Ci koło głowy, policja biernie się temu przygląda, a na koniec po meczu gazują i leją pałami trzymając w sektorze... i znowu kibic jest winny?

Ta zasrana propaganda ITI i GW...
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 42
Skąd: San Siro
Wysłany: 12-08-2010, 12:34   

z całym szacunkiem dla fanów Jagi ale taki problem praktycznie jest na każdym wyjezdzie.
i nie jeden już potrzebował wtedy pomocy.ten kto jezdzi na wyjzdy to wie o czym mówie
i tak jak Kasia napisała-kto będzie chciał to pomoże
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 12:47   

luzuj pepe :)
postrzataj(cie) najpierw w swoim kibicowskim chlewie, a sytuacja sie zmieni... nic nie dzieje sie bez przyczyny - dobrze wiesz.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 12:48   

Kiepura napisał/a:
luzuj pepe :)
postrzataj(cie) najpierw w swoim kibicowskim chlewie, a sytuacja sie zmieni... nic nie dzieje sie bez przyczyny - dobrze wiesz.

a takie pytanie mam... masz jakieś pojęcie o polskiej scenie kibicowskiej?
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 12:53   

a myslisz, ze wypowiadal bym sie w temacie, gdybym nie wiedzial co pisze...
nie jestem moze zagorzalym hoolsem jak pepe, czy krzys, ale rola postronnego obserwatora na meczach w zupelnosci wystarcza!!

jesli ktokowiek ma podobne problemy co "ynteligenci" z b-stoku, to proponuje zmienic klub... tylko idiota swiadomie laduje sie w problemy.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 12:58   

Czyli uwazasz, ze jak ktos jezdzi na mecz z klubem , oddaje temu serce i tym zyje to jest idiota? Jesli masz jakiekolwiek pojecie jako ten "obserwator" to nie widziales nigdy prowokacji policji czy ochrony? Byles kiedys na jakims meczu wyjazdowym? Tam wystarczy byc, zeby juz sie komus nie podobac.... Bo wiadomo jakie jest u nas podejscie do kibicow i widze, ze Ty masz takie same...
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-08-2010, 13:01   

Kiepura-czyli Jaga miała nie jechać do Grecji wspierać swojej drużyny w oczekiwanych od lat pucharach? Bo z samej ich wizyty wynikł problem, nie z tego, co robili. Chyba, że wyborczą czytasz.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 13:03   

Kasia napisał/a:
Bo wiadomo jakie jest u nas podejscie do kibicow i widze, ze Ty masz takie same...
nieuogolniaj... prawda, jest taka, ze jest w polsce kilka klubow, ktorych kibice traktowani sa "wyjatkowo"... ale to akurat bardzo dobrze, dla takich osobnikow prewencja musi byc!! tak jest na calym swiecie.
Kasia napisał/a:
Czyli uwazasz, ze jak ktos jezdzi na mecz z klubem , oddaje temu serce i tym zyje to jest idiota?
tak to wlasnie zrozumialas??

rangiz napisał/a:
Bo z samej ich wizyty wynikł problem, nie z tego, co robili
dobre :)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 13:06   

Najpierw odpowiedz czy byles kiedykolwiek na jakims meczu wyjazdowym, a potem pogadamy. Chyba ze chodzisz na stadion popatrzec jak pilkarzyki kopia pileczke, siedzisz na krzeselki i wpierdzielasz slonecznik. To rozumiem, ze nie masz bladego pojecia o KIBICACH. I prosze Cie nie wciskaj mi, ze kibice Jagi pojechali tam sie bic... Nie chcesz to nie musisz pomagac, nikt Ci nie kazde, ale daruj sobie takie komentarze.
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 12-08-2010, 13:10   

Kiepura napisał/a:
prawda, jest taka, ze jest w polsce kilka klubow, ktorych kibice traktowani sa "wyjatkowo"... ale to akurat bardzo dobrze, dla takich osobnikow prewencja musi byc!! tak jest na calym swiecie

Mógłbyś wymienić te kilka klubów?
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 13:14   

nigdy nie bede odpuszczal, jak ktos bedzie probowal bronic domiemanych bandytow, tylko dlatego, ze sa kibolami!!

radze wyluzowac, mloda jestes i za bardzo sie grzejesz na takie "akcje" internetowe :)

koniec z mojej storny!!

EDIT: hehe, kapi?? i ty sie pytasz...
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 12-08-2010, 13:20   

Z dyskusji wynika, że właśnie ja zapytałem. Czy mógłbyś zatem wymienić?
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 13:20   

Kiepura napisał/a:
nigdy nie bede odpuszczal, jak ktos bedzie probowal bronic domiemanych bandytow, tylko dlatego, ze sa kibolami!!

a mozesz sprecyzowac kto dla Ciebie jest kibolem? bo ja np. jezdze na wszystkie mecze swojej druzyny czyli tez jestem "domniemanym bandyta" tak? czy masz jakas swoja ciekawa teorie?

Cytat:
radze wyluzowac, mloda jestes i za bardzo sie grzejesz na takie "akcje" internetowe :)

i nie pisz takich bredni bo slabo mi sie robi... patrzac ta Twoj wiek to powinienes byc troche ogarniety, nie wyskakiwac komus ze skoro ma mniej lat niz Ty to nic nie wie :/ I przy okazji wypowiadam sie na temat, o ktorym mam pojecie, a nie klepie o tym co przeczytalam w GW.
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-08-2010, 13:22   

Co te niedobre kibole Ci zrobiły, że tak na nich reagujesz? Kibol - to brzmi dumnie. Dziękuję, dobranoc.
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 12-08-2010, 13:59   

Kiepura odpisał. Szkoda, że na Prywatną Wiadomość, bo pytanie ani temat nie są prywatne:

Kiepura napisał/a:
lechia, legia, arka, slask, crakovia, wisla, jaga, gks katowice (nie wiem jak obecnie) - to tak po krotce.
wlasnie dla kibicow tych klubow ZAWSZE brane sa dodatkowe srodki bezpieczenstwa zarowno w miescie, do ktorego jada jak i na calej trasie przejazdu!! i daje sie im taryfy ulgowej przy roznego rodzaju prowokacjach.
sami sobie przez lata na taka opinie zapracowali... ba, sa z tego dumni :(

podobnie jest zapewne w mniejszych regionach, kiedy np. twoja odra gra derby z kluczborkiem, czy kotwica z baltykiem... jak mialem na mysli raczej polske jako calosc.

szkoda, ze tego nie wiedziales

Widzisz: ja nie wiedziałem, ale zapytałem - Ty mi powiedziałeś i już wiem. Zatem fani Jagi, jako fani z Polski, są na liście greckiej policji i słusznie byli atakowani, niezależnie od ich zachowania.

Zapewne piłkarze Jagiellonii, którzy również zostali w Grecji napadnięci (autokar obrzucono m.in. "koktajlami mołotowa"), tym razem przez bandytów bez mundurów, również znaleźli się na jakiejś liście i również słusznie im się dostało.

Bo z polskimi bandytami trzeba krótko, niezależnie czy tymi bandytami są naprawdę czy tylko Kiepura tak... "domiemuje".

Z mojej strony tyle. Bez odbioru.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2010, 14:25   

zgrabnie ominoles wszystkie fakty zachowan "kibicowskich" z pierwszego meczu... myslisz, ze po takim zachowaniu, grecy czekali na przyjazd "kibicow"??

...TYLKO kiepura...?? oj naiwnys koleszko, naiwny...


mam nadzieje, ze tym razem uda zakonczyc sie ta beznadziejna dyskusje, eh
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-08-2010, 15:59   

Kiepura, ja pierdzielę, znów to samo, co się przewija na forach naszych od lat i nigdy nie zostaje rozwiązane.

Po co wrzucałeś te swoje trzy grosze? Doświadczony z Ciebie zawodnik (:)), a musisz takimi niedopowiedzianymi zaczepkami reagować. Rangiz wrzucił sobie temat - podziwiam go, że akurat tutaj, ale dobrze wiesz, jaką to wywołuje reakcję u wielu ludzi, którzy są trochę bardziej w temacie kibicowskim, niż Ty sam. Przerabialiśmy to kilka razy i zawsze prowadziło tylko do kłótni.
Pozostańmy tutaj w klimacie piknikowego kibicowania Milanowi.
Po prostu daj kompletnie na luz, bo znów będzie 20-stronicowa dyskusja, z której i tak nic nie wyniknie, bo każdy będzie trzymał się swojej tezy :).

PS-nie jestem żadnym hools'em, tak gwoli ścisłości.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Marcu 


Nr legitymacji: MCP 014
Wiek: 41
Skąd: Mielec
Wysłany: 12-08-2010, 16:39   

W tym temacie zgody w naszym gronie nie było i raczej nigdy nie będzie.
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-08-2010, 16:42   

Tu nie chodzi o ogół, tylko o konkretną sytuację.
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 12-08-2010, 23:32   

Wybaczcie ale nie moge sie powstrzymac bo od zawsze niesamowicie smiesza mnie onetowe teksty typu:

"A ty na ilu wyjazdach byles?", "jak nie byles na wyjezdzie to sie nie odzywaj", "czytales to chyba w GW" itd.

Dziecinada 100%. Tak jakby to ludzie co jezdzili na wyjazdy mieli wieksze prawo do dyskusji i monopol na wypowiadanie sie.

skoro jedni zarzucaja innym ze ktos wyskakuje bo ma wiecej lat i przez to wie wiecej to niech tym bardziej sami nie wyskakuja dlatego, ze maja wiecej wyjazdow bo mozna przy tym odniesc wrazenie ze tę liczbe wyjazdow to sobie np szminka na scianie odznaczają zeby sie nie pogubic.

Mimo ze do polskiej sceny podchodze z dystansem to od zawsze staram sie zrozumiec polskie zorganizowane grupy kibicowskie, czesto nawet sie z nimi zgadzam i popieram ide zorganizowanego kibicowania, ale jak widze takie "apele" wklejane na forach to mnie smiech ogarnia. Nie chce tu bronic ani jednych ani drugich bo nikt nie jest swiety, prowokuje zarowno policja jak i kibice, ale pisanie takich tekstow kojarzy mi sie ze skarzeniem sie mamie ze ktos mnie pobil. Takie sprawy powinno sie trzymac w swoim gronie i samemu je rozwiazywac a nie publicznie prosic o wplacanie kasy. Tym bardziej jest to obrzydliwe ze sam widzialem jak swego czasu gosciu na meczu Jagielloni dostal ostro w zeby tylko dlatego ze nie chcial wrzucic do puszki dwójki "na oprawe". Co jak co ale duza czesc kibicow Jagielloni ma pod czapką nieźle poprzestawiane i mogliby sobie oszczedzic pisania takich apeli.
Swoja drogą ciekawi mnie rowniez co bedzie w zwiazku z tym na sobotnim meczu z Belchatowem.
 
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 39
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 13-08-2010, 00:29   

SonaR napisał/a:
Wybaczcie ale nie moge sie powstrzymac bo od zawsze niesamowicie smiesza mnie onetowe teksty typu:

"A ty na ilu wyjazdach byles?", "jak nie byles na wyjezdzie to sie nie odzywaj", "czytales to chyba w GW" itd.

Dziecinada 100%. Tak jakby to ludzie co jezdzili na wyjazdy mieli wieksze prawo do dyskusji i monopol na wypowiadanie sie.


Podpisuję się pod tym obiema rękoma, argument "Byłem na większej ilości wyjazdów" albo "Ty nie byłeś na żadnym wyjeździe" działa na mnie jak płachta na byka, ale w tego typu tematach raczej się nie odzywam, bo jestem piknikiem i mam dość specyficzny stosunek do specyficznej polskiej piłki (co nie znaczy, że jak idę na stadion to po to, żeby żreć słonecznik, no i raczej też nie dla piękna piłki nożnej, której poziom jaki jest wiadomo)... a tak poza tym wszystkim, to jakiś miesiąc temu zaliczyłem mój pierwszy "wyjazd" na meczu Victoria Przecław - Pogoń Szczecin, czy to już mnie upoważnia do ewentualnego zabrania głosu w dyskusji?
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl