Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - kibicowsko
Autor Wiadomość
Gregorio1899 


Nr legitymacji: MCP 547
Wiek: 50
Skąd: Malbork
Wysłany: 06-02-2012, 16:01   

No jak o Włochach to w porządku :-)
_________________
AC Milan è il senso della mia vita
 
 
 
Bafflo 

Nr legitymacji: MCP 462
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-02-2012, 20:46   

http://styledigger.blogsp...restaurant.html
mozecie mnie wysmiac tym co tu zamieszczam, ale mnie to az zatkalo, koles jest mega i musi o MCP uslyszec a jak uslyszy to na pewno na tegorocznym zlocie z nami zaspiewa na karaoke :P
a tak powaznie to mysle ze jesli ktos mieszka w jego okolicy to nich mu o nas powie, bo mam wielka ochote by do niego tam pojechac :p
_________________
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU MCP 3CITY http://www.facebook.com/groups/152501178139771/
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-02-2012, 14:16   

Wcześniej gdzieś tam pojawiła się wzmianka o represjach, na które miały wpływ także zrzucane z trybun skutery. Znalazłem jedno takie zdjęcie... I to z tego co widzę jest nawet San Siro:

_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Shady_ACM 


Nr legitymacji: MCP 988
Wiek: 38
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 07-02-2012, 18:49   

Skoro mi przed wejściem na San Siro zabrali zapalniczkę to w jaki sposób gość przemycił skuter :p
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-02-2012, 19:39   

Takie akcje odchodziły w latach 80-tych i na samym początku 90-tych. teraz możemy to sobie pooglądać tylko na fotkach. W każdym razie specyficzny klimat.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
łachu 

Nr legitymacji: MCP 282
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2012, 19:57   

Ten skuter zrzucili z trybuny w 2001 r.
 
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 42
Skąd: San Siro
Wysłany: 07-02-2012, 20:06   

na prawde trzeba mieć nasrane w głowach by zrobić coś takiego...hmm.... masakra
 
 
Maciek 


Nr legitymacji: MCP 401
Wiek: 37
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: 07-02-2012, 22:42   

To kibice interu. Znalazłem film z tego zdarzenia:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Oh mamma mamma mamma, oh mamma mamma mamma, sai perche mi batte il corasson, ho visto un grande Milan, ho visto un grande Milan, hei mamma innamorato son!
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-02-2012, 22:55   

Tam od razu nasrane. Nie każdy popierdala codziennie w krawacie i ma wszystko w głowie poukładane według medialnego świata - czytaj lubi czarnych albo nie ma nic przeciwko pedałom albo psom.

Dobry motyw. Mi zdecydowanie przypadł do gustu :).

Bardziej jednak przyjazny jest taki klimat:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
lub taki:
http://www.youtube.com/watch?v=ZwtYoKfW2HE

Czyż nie?

Milan z niedzielnego meczu z Napoli - słabizna ten wygląd szali w górze - kiedyś to było morze szali - dziś jak na lekarstwo. No i te prześwity na trybunach na jednym z ważniejszych meczów...

_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 42
Skąd: San Siro
Wysłany: 07-02-2012, 23:02   

Pepe napisał/a:
Tam od razu nasrane. Nie każdy popierdala codziennie w krawacie i ma wszystko w głowie poukładane według medialnego świata - czytaj lubi czarnych albo nie ma nic przeciwko pedałom albo psom.

ciekawe czy byś dalej tak myślał gdyby akurat Tobie ten skuter spadł na głowe
a tak na marginesie-od kiedy można taki sprzęt "wnosić" na stadion???
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-02-2012, 23:36   

Pawko - w pewnym sensie idąc na stadion lub jadąc na mecz wyjazdowy biorę pod uwagę nawet to, że mogą się dziać naprawdę różne rzeczy. Taki "urok" kibicowania.

Co do twojego pytania - na Milan-Inter poznałem paru gości z byłem FdL siedzących obecnie na boku całej trybuny CS. Opowiedzieli mi parę ciekawych rzeczy z kibicowskiego szlaku. Jedną z nich było wspomnienie nie tak wcale dawnych czasów sprzed 4-5 lat, kiedy to na CSM nie kupowało się biletów. Bynajmniej członkowie FdL tego nie robili. Po prostu wbiegali na stadion omijajac służby porzadkowe. Mówili, że tak było na dosłownie każdym meczu. Pozostaje mi tylko wierzyć ich opowiadaniom. Dziś to nierealne, bo wejście na San Siro przypomina dobrze strzeżone więzienie. Przypuszczam więc, że kontrole na bramach stadionu kiedyś nie miały w ogóle miejsca. Ludzie wnosili co chcieli.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Pawko IRL 


Nr legitymacji: MCP 951
Wiek: 42
Skąd: San Siro
Wysłany: 07-02-2012, 23:48   

Pepe napisał/a:
Pawko - w pewnym sensie idąc na stadion lub jadąc na mecz wyjazdowy biorę pod uwagę nawet to, że mogą się dziać naprawdę różne rzeczy. Taki "urok" kibicowania.

wiem o czym mówisz ale skuter??? hmm troche w życiu zjezdziłem stadionów lecz takiego czegoś nigdy nie widziałem.bo dla mnie to już na pewno nie jest kibicowanie.może chłopcy pomylili się z meczem ligi żużlowej i stąd ten motorek???
Pepe napisał/a:
Przypuszczam więc, że kontrole na bramach stadionu kiedyś nie miały w ogóle miejsca. Ludzie wnosili co chcieli.

i jeszcze raz to samo-rozumiem wszystko ale jak można wjechać skuterem na stadion i to na dodatek na piętro???
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2012, 07:52   

Pawko IRL napisał/a:
wiem o czym mówisz ale skuter???
nie bylo obrotowych bramek, koles podjechal, powiedzial, ze zaparkuje sobie w srodku, albo powiedzial, ze kurier... na kontroli przeciez stali jego koledzy po szalu, albo jakis inny opozniony i ta-daaam skuter juz byl na CN

Pawko IRL napisał/a:
ciekawe czy byś dalej tak myślał gdyby akurat Tobie ten skuter spadł na głowe
pod CN siedza rowniez ICH kibice... no, chyba tak opoznieni nie sa by o tym fakcie ich nie uprzedzic ;)
poza tym nic nikomu sie niestalo...
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 08-02-2012, 08:16   

No widzisz Pawko, nawet Kiepurze podoba się akcja kibiców Interu :).
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
pepito 

Nr legitymacji: MCP 263
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2012, 08:34   

To był skuter chyba kibica torino.Zabrali mu go w drodze na mecz z tego co pamietam ale moge się mylić.
 
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 08-02-2012, 19:22   

a może skuter zrobił McGyver na trybunach :D z pudełka od zapałek, długopisa i szalika
_________________

 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 08-02-2012, 20:42   

Pepe napisał/a:
Nie każdy popierdala codziennie w krawacie i ma wszystko w głowie poukładane według medialnego świata - czytaj lubi czarnych albo nie ma nic przeciwko pedałom albo psom.

A co ma wspólnego brak sympatii do czarnego czworonoga-geja z rzucaniem skuterem w kierunku bogu ducha winnych białych, heteroseksualnych ludzi?
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 09-02-2012, 09:05   

Być może to, że są jeszcze na stadionie ludzie, którzy nie poddają się konwenansom i zasadom narzucanym z góry i tak jak nie akceptują pedałów tak samo lubią sobie na stadionie porzucać skuterami, zamiast być grzecznymi widzami.

Wczorajszy Milan z Juve:

_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 10-02-2012, 11:29   

Tu ciekawe foto Milanistów w Bergamo:

_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2012, 14:10   

podpowiedz mi, co tu jest ciekawego??
to, ze sa za krata, czy to, ze przyjechali autobusem??
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 10-02-2012, 14:36   

To, że wizualnie nie wyglądają na takie cipy, za jakie zwykło się w Polsce uważać włoskich kibiców. Satysfakcjonująca odpowiedź?
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2012, 15:33   

1. zarcik to byl :))
2. nie widze w nich nic specjalnego, poza tym, ze ida zwarta grupa.
3. nie wiem kto z polsce nazywa ich cipami (chyba, ze piszesz o tych co im sie doping nie podoba). pamietaj, ze CS, to nie tylko hoolsi i ultrasi, jest tam rowniez sporo piknikow ;)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 10-02-2012, 21:01   

Na przykład Krzysiu lubi ich tak nazywać :). W środowisku kibicowskim w Polsce przylgnęła łatka, że włoscy kibice to cioty i cipy i że robią tylko fajne oprawy.

Wiadomo, że CSM to także pełno zwykłych kibiców. To zupełnie inny styl kibicowania, u nas grupy kibicowskie są hermetyczne i najczęściej są to tylko chłopaki chodzące na sztuki walki i inne dziwactwa. Cała reszta tylko podpinać się może pod nazwę klubu. Na zachodzie wręcz odwrotnie, w grupach kibicowskich (jakichkolwiek) są niemal wszyscy zasiadający w młynie. Rzadko są tam ludzie niezrzeszeni.

Sam nie wiem, który styl kibicowania jest lepszy. Każdy chyba dobry na swój sposób. Ale to nie znaczy, że Włochów czy Francuzów można nazywać cipami, bo np. nie lubią naparzać się w lasach nie wchodząc nawet na mecz.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2012, 23:57   

lubię cię Pepe :)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11-02-2012, 00:37   

Cię z dużej.
Tak czy siak gejowo zaleciało.
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl