Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - kibicowsko
Autor Wiadomość
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 13-04-2012, 11:03   

Ja pierdolę, jaka krzywa akcja. Ciekaw jestem jak to dalej się rozwinie.

Na Partizanie są obecnie wielkie podziały na strefy wpływów. Nie ma monolitu - podziwiam Milanistów, że pojechali na taki teren bez odpowiedniej akceptacji ze strony wszystkich członków Grobari. Już to Sonarowi powiedziałem wcześniej - zgoda Partizana z Milanem jest niemożliwa, bo kibicowsko to są zupełnie różne ligi. Partizan, jako jedna z najlepszych ekip na świecie, nie może sobie pozwolić w oczach wielu chuliganów tego klubu na to, żeby trzymać ze słabym Milanem.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 13-04-2012, 17:52   

na forum Widzewa piszą że to jakaś grupa Shadows ich najebała
żenada to wszystko, nasza polska scena ma ten pozytyw że wszyscy działają razem, a nie jakieś grupki, podgrupki, konflikty i inne cyrki
w sumie czego się spodziewać po kibicach którzy mają jakieś tam kontakty z ruskimi z cska i widzewem ;) tylko Zvezda! :)
_________________

 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 13-04-2012, 19:26   

A ty to lepiej się patrz tam zgody z Juventusem, jak was zacnie przywitały ziomy z Turynu. Ludzie z waszej ekipy nocowali na dworcu, bo nikt nimi się nie zajął - hahaha. Fajnie mają w tych zagranicznych klimatach.

Widzew z tym Partizanem się wącha, więc mogą skończyć bardzo podobnie jak Milan, chyba że rozegrają to bardziej z głową.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Phalcore 

Nr legitymacji: MCP 1221
Wiek: 30
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13-04-2012, 21:35   

Pepe napisał/a:
Milan pokazał motyw Pacmana, który wcześniej był użyty przez:

Hammarby (2004 rok):
Obrazek
Broendby (bodajże 2006 rok):
Obrazek
Ajax:
Obrazek
Omonia Nicosia (2010):
Obrazek

Trochę szkoda, że kolejna jakaś tam kopia. Mam jednak wrażenie, że w świecie choreografii kibicowskich zaczyna się robić coraz gęściej i samo wymyślanie motywów okazuje się być coraz bardziej skomplikowane. Nic jednak nie jest w stanie odebrać Milanowi palmy pierwszeństwa we Włoszech - wrócili na należne im miejsce, nikt nie robi obecnie w Italii lepszych opraw od czerwono-czarnych (wykonanie + pomysł).


No i co z tego, że został wcześniej użyty? Ja nie widzę żadnego podobieństwa między oprawą Milanu a tymi wyżej wymienionymi. Oceniam pomysł i wykonanie na 6+, inne się do naszej nie umywają. ;)


Korzystając z okazji:
Wie ktoś może co to za podpory są widoczne od jakiegoś czasu na San Siro na Curva Nord?
http://media3.acmilan.com...mages/ssi13.jpg
 
 
Nowaczek 

Wiek: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 14-04-2012, 11:36   

Swoją drogą ciekawe czy płotno stracili?
_________________
FORZA MILAN 1899
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 14-04-2012, 12:13   

Też się nad tym zastanawiam...
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 14-04-2012, 17:15   

konrad_acm napisał/a:
Jak dobrze rozumiem to nasi pojechali na zaproszenie grupy 40+, wywiesili flage i dostali ostry łomot od innej ekpiy

a skad takie wnioski, ze nasi dostali ostry lomot i zaraz juz plotno stracili?

nie dopisujcie sobie jakichs teorii do tego artykulu. kibice partizana maja swoja wewnetrzne podzialy i to ich problem. CSM ma sporo przyjaciol w grupie 40+ i to czy bedzie kiedys jakas zgoda z partizanem jest tak samo mozliwe jak to, ze jej nie bedzie. Z tego co ja wiem to grupa 40+ jest tam bardzo znaczaca i mysle, ze kwestia zgody zalezy od tego jak sie poukladaja sprawy wewnetrzne wsrod roznych grup partizanu. watpie tez by ktos tu patrzyl "jaka to jest liga". Licza sie kontakty i uklady, a kazda zgoda zaczyna sie od prywatnych kontaktow paru osob.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 14-04-2012, 20:07   

Sprawa wygląda tak - przed meczem Milan cały czas bujał się z ekipą 40+, która w rewanżu za mecz Milan-Barca zaprosiła ludzi z CSM do Belgradu. Po zasięgnięciu większej ilości informacji okazało się, że ekipa 40 + nie jest byle kim na trybunach Partizana. To jedna z ważniejszych ekip w tamtych strukturach bandy Grobari. Wszystko było pięknie, gdy Milaniści byli w Belgradzie do momentu, gdy na samym stadionie Milan siedział w miejscu ekipy chuligańskiej Shadows. To co widać na pierwszym filmie z linka rangiza to jest wpierdol jaki wyłapał Milan od Serbów (połączone siły dwóch ekip - Shadows i Headhunters), gdyż w tym czasie nikogo z ekipy 40 + nie było z Milanistami. Potem widać już jak starsza banda Partizana biega po trybunach i to jest właśnie ekipa 40 + szukająca i napierdalająca winowajców z tych dwóch młodych ekip chuligańskich.
Następnie znów odbyła się już notoryczna walka pomiędzy wieloma grupami działąjącymi pod banderą Grobari. Obecnie na Partizanie trwa wielki konflikt wewnętrzny i sam Partizan powiedział, że więcej w tym temacie nikt nie musi wiedzieć, bo to są ich wewnętrzne problemy, które na dobrą sprawę niszczą ich ekipę.

Odpowiedź Zvezdy na "miłe" przyjęcie Milanistów:



Tłumaczenie - "Z WAMI TO JEST ZAWSZE KOMEDIA" (w zamyśle z Partizanem - trans celowo w barwach Milanu)

To jest dopiero temat ;):



Tło flagi tworzą grabarze - symbol ekipy Grobari. Zaczyna być to coraz bardziej pokręcone...
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Nowaczek 

Wiek: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 15-04-2012, 12:36   

Jak dla mnie to jest mega popiepszone jedynie czas może to ogarnac
_________________
FORZA MILAN 1899
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 15-04-2012, 14:29   

krzysiekACM napisał/a:
nasza polska scena ma ten pozytyw że wszyscy działają razem, a nie jakieś grupki, podgrupki, konflikty i inne cyrki

Ta... :-)
 
 
zychu9 


Nr legitymacji: MCP 1047
Skąd: Kłodawa/Jasło
Wysłany: 15-04-2012, 19:10   

podaj przyklad kto dziala jakos inaczej?
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 15-04-2012, 20:35   

kapi napisał/a:
krzysiekACM napisał/a:
nasza polska scena ma ten pozytyw że wszyscy działają razem, a nie jakieś grupki, podgrupki, konflikty i inne cyrki

Ta... :-)

no można jakieś tam skrajne przypadki podać jak Jaga wcześniej itp, ale generalnie nie ma czegoś takiego jak na zachodzie, gdzie w niektórych klubach są po 3 młyny, każdy śpiewa co innego itd., że ludzie są w dużych grupach które często rywalizują ze sobą itd
_________________

 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 15-04-2012, 21:04   

To zupełnie inny styl kibicowania, tam się jest skatalogowanym wg przynależności do określonej grupy, u nas wszyscy działają pod banderą i herbem klubu. Widząc podziały między ekipami, jakie choćby całkowicie w pył rozniosły PSG, a teraz niszczą kibicowską potęgę Partizana stwierdzam podobnie jak Krzysiek, że u nas jest pod tym względem bardziej jasno i przejrzyście.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 15-04-2012, 22:07   

Takie sa koszulki łączone Grobari-CSM:



A tak wyglądają na ludziach z ekipy 40 + oprowadzających CSM przed derbami Belgradu:


_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
konrad_acm 

Nr legitymacji: MCP 179
Wiek: 42
Skąd: Dębno
Wysłany: 16-04-2012, 09:06   

SonaR napisał/a:
konrad_acm napisał/a:
Jak dobrze rozumiem to nasi pojechali na zaproszenie grupy 40+, wywiesili flage i dostali ostry łomot od innej ekpiy

a skad takie wnioski, ze nasi dostali ostry lomot i zaraz juz plotno stracili?.

wnioski z filmu, na którym ludzie z CSM są okopywani przez bandę miejscowych, widać jak ich tam w rogu okładają, jeden uciekł przez płot inni obijani z każdej strony uciejają po schodach na górę i widać w pewnym momencie, że bity gościu, którego ktoś próbuje ochronić przed napastnikami ubrany na czarno ma (prawdopodobnie) czerwony napis CurvaSud. A o tym, że stracili płótno nic nie pisałem. W komentarzach pod artykułem ktoś pisał, że nasi powiesili flagę w nieodpowiednim miejscu i to wkurzyło napastników.
 
 
 
maycka 


Nr legitymacji: MCP 448
Wiek: 42
Skąd: Ząbki/Starachowice
Wysłany: 16-04-2012, 15:29   

http://legionisci.com/new..._z_Milanem.html

A tu napisali, że po tych incydentach zerwana została zgoda.
 
 
damianek19922 

Wiek: 32
Skąd: Oświęcim/Kraków
Wysłany: 16-04-2012, 15:53   

Strasznie dziwna i pomieszana sytuacja .. Nie wiem co o tym myśleć
_________________
czerwono-czarne życie
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 16-04-2012, 18:55   

Widzę, że ulubiony portal Krzysia serwuje pierwszorzędne bzdety.

Zgody na linii Partizan-Milan nie było i nie ma. To sa tylko i wyłącznie prywatne kontakty. Poza tym skąd oni wiedzą, jakie są podejmowane dalsze kroki? A może to ekipa 40 + wyszuka wszystkich winowajców, napierdoli i to wszystko jednak będzie się toczyło po ich myśli? Skąd oni wiedzą jak było po meczu? Jak Milan do tego podszedł? Nie wiedzą i piszą z informacji po łebkach, a w świat idą kompletne bzdury.

Krzysiu weź tam ogarnij temat, bo farmazony tam piszą waść wasze ziomki.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Nowaczek 

Wiek: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-04-2012, 19:43   

Dokladnie niby z jakiej parafi legia ma wiedzieć Partizan mógłby wydać jakieś oświadczenie
_________________
FORZA MILAN 1899
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 18-04-2012, 16:13   

krzysiekACM napisał/a:
nasza polska scena ma ten pozytyw że wszyscy działają razem, a nie jakieś grupki, podgrupki, konflikty i inne cyrki

kapi napisał/a:
Ta... :-)

zychu9 napisał/a:
podaj przyklad kto dziala jakos inaczej?

Uważam, że w większości polskich ekip są grupki, konflikty i inne cyrki. Mógłbym podać konkretne ekipy i konkretne przypadki, ale to nie miejsce na to. Poza tym KMTW ;-)

krzysiekACM napisał/a:
generalnie nie ma czegoś takiego jak na zachodzie

Z tym się zgodzę. Zaprotestowałem jedynie przeciwko rzekomej zgodności i jedności "wszystkich" w danej ekipie.

Pepe napisał/a:
Krzysiu weź tam ogarnij temat, bo farmazony tam piszą waść wasze ziomki.

I jeszcze załatw Lechowi wpuszczenie na mecz. Zabawnie tu ;)
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 18-04-2012, 17:11   

żeby nie było- portal legionisci.com nie jest oficjalnym stanowiskiem ekipy Legii Warszawa ;)
artykuł z bzdurą na temat Milanu i Partizana jest autorstwa "Bodziacha", jak chcesz Pepe to napisz sprostowanie do redakcji :)
mi się nie chce :P
_________________

 
 
 
kami 

Nr legitymacji: MCP 499
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-04-2012, 19:28   

W niektórych wątkach na legionisci.com, przewijał się wątek słynnego ugoszczenia Legii przez rubentus, cóż byłem na tym meczu i brałem w tej pseudo gościnności udział:-( Jednym słowem, pozostawieni sami sobie.
_________________
Milan! Regalaci Un Sogno!
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 20-04-2012, 16:03   

odnosnie koszulek i flag, to niektorych moze ciekawic to, ze flaga i koszulki, ktore przedstawia na zdjeciach Pepe, byly prezentem od chlopakow z 40+ dla curvy sud milano.

wzajemne relacje wygladaja bardzo dobrze a na forach naprawde mozna przeczytac wiele glupot wyssanych z palca.
 
 
 
LysyACAB 


Nr legitymacji: MCP 948
Wiek: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-04-2012, 20:22   

Z tego co wiem to grupa 40+ już prawie nic nie znaczy na Partizanie. Jest to zbiór jakiś starszych kolesi którzy kiedyś mieli dużo do powiedzenia i chcieliby mieć nadal :) Awantura się ponoć zaczęła gdy kilka osób z Partizana zaczęła coś dogryzać CSM i się z nich naśmiewać, Ci postawili gardę i zaczęli kozaczyć no i dostali.

Krzysztof nie napinaj się :) Widzew&CSKA :)
_________________
Widzew Łódź
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-04-2012, 19:09   

kami współczuję w takim razie skoro miałeś nieprzyjemność kontaktów z dzbanami z juventusu. Legia zresztą oficjalnie zgody nie zerwała, ale już juventusu nigdzie nie podaje jako swojej zgody - mam nadzieję, że wcześniej czy później ta sprawa zostanie postawiona jasno w Warszawie - zerwanie zgody z Włochami i do widzenia. Legia to nie jest banda, która może sobie pozwolić na bylejakość.

Grupa 40 + na Partizanie to liczący się chuligani ze starej bandy. Nie wiem Łysy czy chciałbyś mieć z takimi typami, uczestnikami dawnej wojny domowej, do czynienia. Widziałem trochę tych typów na derbach Belgradu na własne oczy i autentycznie mają w oczach coś nienormalnego. Psychole. Ja tam wolałbym mieć ich za kolegów, niż wrogów.

Od typa z młodej ekipy Partizana wiem, że Milan dostał za swoje - tzn. nie zachowywali się jak ekipa będąca w gościnie, więc odpowiednio zostali też potraktowani. Czyli Twoje słowa się rzeczywiście sprawdzają - nie udało mi się jednak wyciągnąć informacji na czym polegało to zachowanie nie przystające ekipie będącej w gościach - wiesz coś więcej?

Biorąc jednak pod uwagę, że członkowie bandy 40 + podlegają największej chuligańskiej ekipie na Partizanie - śmiem twierdzić, że z tych kontaktów wcale nie musi wyjść przyszłościowo lipa.

Na chwilę obecną żadnej zgody nie ma, to że ktoś wywiesił flagę, zrobił koszulki (dane w prezencie) nie oznacza jeszcze, że jest zgoda. Nie ma jedności w Partizanie na zwykłych płaszczyznach kibicowskich, więc te kontakty też muszą dojrzeć.

Gdyby jednak z tego zrodziło się coś więcej - a więc i zgoda na linii Milan-Partizan, to Milan w hierarchii kibicowskiej zyskałby baaaardzo dużo. Sama obecność Partizana na derbach czy wyjazdach do dzbanów z juventusu byłaby świetną nobilitacją dla Milanistów i to tych z chuligańskich szeregów, a nie pikoli w koszulkach piłkarskich. Cieszy mnie, że szefostwo CSM doprowadziło do takich układów i zamknęło usta wszystkim niedowiarkom, łącznie ze mną :). W życiu bym nie uwierzył, że ludzie z Milanu mogą złapać tak zajebiste układy z topową ekipą kibicowską na całym świecie.

kapi - rzeczywiście, zabawnie, jak tu jesteś. Widzisz, Lech wszedł - Krzysiu potrafi wszystko!!! A moje słowa miały bardziej na celu sprowokowanie Krzysia do udzielenia się w tym temacie, bo ostatnio jakby zapomniał, w które trybuny był zapatrzony jeszcze nie tak dawno. Teraz Legionista pełną gębą :).

Mamy parę zaniedbań z fotkami:

Palermo-Milan


Catania-Milan


Milan-Roma


Chievo-Milan


Milan-Fiorentina
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl