Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kronika 10-lecia Milan Club Polonia
Autor Wiadomość
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-03-2011, 21:27   Kronika 10-lecia Milan Club Polonia

Jak wszyscy już wiemy w roku 2011 obchodzimy 10-lecie Milan Club Polonia. Z tej okazji planujemy wydanie Kroniki MCP. Ma ona zwierać opisy ze zdjęciami wszystkich wydarzeń organizowanych przez Milan Club Polonia oraz tych, w których MCP brało udział a także naszą historię. Myślę, że taka książka będzie piękną pamiątką dla każdego członka Milan Club Polonia.
Jestem na etapie zbierania ofert z drukarni i już teraz mogę powiedzieć, że koszt jednej sztuki zamknie się w kwocie 50zł ale dołożę wszelkich starań aby cena była jak najniższa a jakość jak najwyższa.

Zależy mi na tym, żeby każdy chętny dołożył swoją cegiełkę do Kroniki. Ma ona być o nas więc nie wyobrażam sobie jej wydania bez Waszego udziału. Proponuję aby każdy chętny napisał relację z wybranego przez siebie wydarzenia a jak sami wiecie było ich naprawdę dużo w ciągu 10 lat istnienia Milan Club Polonia.

Poszukuję też osób chętnych do pomocy przy redakcji i korekcie tekstów, obróbce zdjęć oraz osób, które zajmą się Kroniką od strony graficznej – projektem okładki i poskładaniem tekstów i zdjęć w całość ładną dla oka. Do drukarni trzeba wysłać projekt gotowy do druku, który oni tylko poskładają w książkę i wydrukują. Zmniejszy to też koszty jeżeli przygotujemy większość sami.

Potrzebuję też pomocy przy ogarnięciu całego materiału ponieważ mam nadzieję, że będzie tego dużo – liczę na Was!

Jeżeli macie jakieś pomysły to śmiało je przedstawcie, to ma być nasze wspólne dzieło.

Poniżej przygotowałam listę wydarzeń związanych z działalnością MCP.

Wyjazdy:
1. Slovan Liberec – AC Milan 28.08.2002
2. Borussia Dortmund – AC Milan 11.12.2002
3. Chievo Verona – AC Milan 23.11.2003
4. Sparta Praga – AC Milan 24.02.2004
5. AC Milan – AS Roma 02.05.2004
6. AC Milan – AC Fiorentina 12.12.2004
7. Schalke 04 – AC Milan 28.09.2005
8. AC Milan – Bayern Monachium 8.03.2006
9. AC Milan – Inter Mediolan 28.10.2006
10. AC Milan – Celtic Glasgow 11.03.2007
11. AC Milan – Celtic Glasgow 04.12.2007
12. AC Milan – Arsenal Londyn 04.03.2008
13. AC Milan – Udinese Calcio 18.05.2008
14. AC Milan – Inter Mediolan 29.09.2008
15. Heerenveen – AC Milan 23.10.2008
16. Portsmouth – AC Milan 27.11.2008
17. AC Milan – AC Fiorentina 17.01.2009
18. Werder Brema – AC Milan 18.02.2009
19. AC Milan – Juventus Turyn 10.05.2009
20. AC Milan – AS Roma 24.05.2009
21. AC Milan – Inter Mediolan 29.08.2009
22. AC Milan – Real Madryt 03.11.2009
23. AC Milan – Manchester United 16.02.2010
24. Manchester United – AC Milan 10.03.2010
25. Tottenham – AC Milan 22.03.2011

Z pewnością do wydania Kroniki Milan Club Polonia zorganizuje jeszcze jakiś wyjazd – na przykład mecz derbowy w sobotę, ale dopiszę ten mecz później. Na stronie jest kilka ciekawych relacji z wyjazdów i można z nich jak najbardziej skorzystać ale może ktoś po latach ma jeszcze coś do dodania, jakieś ciekawe anegdoty etc.

Zloty:
1. 28.12.2001 – Wrocław
2. 8-9.02.2002 – Kamienna Góra
3. 15.02.2003 – Opole
4. 29-31.08.2003 – Kraków
5. 20.08.2004 – Kraków
6. 26.08.2005 – Kraków
7. 25-27.08.2006 – Kraków
8. 31.08 – 2.09.2007 – Sulejów
9. 28-31.08.2008 – Borki
10. 27-30.08.2009 – Waszeta
11. 26-29.08.2001 – Ślesin

Były jeszcze spotkania podczas Finału Ligi Mistrzów
I AC Milan – Juventus 28.05.2008 (Gdańsk, Kraków, Opole_
II AC Milan – Liverpool 25.05.2005 (Kraków)
II AC Milan – Liverpool 23.05.2007 (Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk)

Zloty Zimowe
I 29-31.01.2010 – Biały Dunajec
II 28-30.01.2011 – Szklarska Poręba

Do tego Międzynarodowy Turniej Kibiców – Brno (3-5.07.2009) oraz turnieje w Jaworznie i Kalwarii, których dat niestety nie znam. Jeżeli zapomniałam o jakimś wydarzeniu to proszę o uzupełnienie.

Jest co opisywać i naprawdę liczę na to, że znajdą się chętni do współpracy przy redakcji . Zakładam, że Kronikę zamknie XII Zlot MCP, który na pewno będzie wyjątkowy ze względu na to, że organizowany w 10 roku istnienia Milan Club Polonia.

Zapraszam do komentarzy i przedstawienia swoich pomysłów w tym wątku.
Natomiast teksty proponuję wysyłać na adres agata@milanclubpolonia.pl
 
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 28-03-2011, 11:06   

Jeśli chodzi o mnie, to czuję się wręcz w obowiązku, żeby zająć się turniejami w Kalwarii... czy są jakieś wytyczne odnośnie tych tekstów (długość, ddl itd?).

Pozdrawiam.
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-03-2011, 11:36   

Michał, zakładam, że zamieścimy się w 100 stronach więc jest co zapełnić. Nawet jak wyjdzie 150 to będzie dobrze. Ważne żeby było dobrze napisane. Nie ma więc ograniczenia w długości tekstu.
Trzymam Cię za słowo, że opiszesz turnieje w Kalwarii, jakieś zdjęcia też się przydadzą.
Możemy wszystko obgadać na najbliższym Zlocie.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
rute 


Nr legitymacji: MCP 035
Skąd: Grodziec k/Ozimka
Wysłany: 28-03-2011, 18:13   

Ja na pewno też coś naskrobie, troszkę już z MCP spędziłam i chętnie opisze to i owo :) Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi wrażeniami i przeżyciami, na starość siądziecie w bujanym fotelu z kroniką i powspominacie stare dobre czasy ;)
 
 
dondamajk 


Nr legitymacji: MCP 264
Wiek: 38
Skąd: Walencja/Szczecin
Wysłany: 28-03-2011, 19:40   

Azra napisał/a:
Trzymam Cię za słowo, że opiszesz turnieje w Kalwarii, jakieś zdjęcia też się przydadzą.
Możemy wszystko obgadać na najbliższym Zlocie

Jeśli chodzi o to, to masz już pewny materiał (jak się deklaruje to nie ma to tamto...), mam nadzieję, że warstwa warsztatowa będzie wystarczająca do kroniki... fotek też mam na pewno sporo do wyboru... może jest szansa, że na zlot już Ci całość dostarczę. ;-)

Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś wyjazdem, ale to już było tak dawno, że nie czuję się na siłach... a mój ostatni wyjazd (a w zasadzie wylot) na ManU był z dojazdem własnym.

Forza!
_________________
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-03-2011, 19:49   

Cytat:
Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś wyjazdem, ale to już było tak dawno, że nie czuję się na siłach... a mój ostatni wyjazd (a w zasadzie wylot) na ManU był z dojazdem własnym


To nie ważne, że z dojazdem własnym! Fajnie by było z takiego wyjazdu zebrać kilka krótszych relacji, może z tego wyjść coś naprawdę ciekawego.
Wiadomo, że z tymi opisami z wyjazdów czy Zlotów z początków MCP będzie najtrudniej ale można się opierać na relacjach ze strony i dodać coś nowego czego tam nie ma.

Ja sama też na pewno coś napiszę niech mnie tylko dopadnie wena.
A tu tak w ramach motywacji dla weny: http://www.youtube.com/watch?v=O-8mFn-50Is :)
 
 
 
snaxkaka22 


Nr legitymacji: MCP 091
Wiek: 36
Skąd: Słupsk
Wysłany: 28-03-2011, 20:34   

Jakiś termin przewidujesz Agato?

Postaram się dołożyć swoją cegiełkę a w zasadzie dwie:

20. AC Milan – AS Roma 24.05.2009
22. AC Milan – Real Madryt 03.11.2009
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-03-2011, 20:43   

Tak jak pisałam wyżej Kronikę ma zamknąć XII Zlot MCP. Liczę na to, że Kronika będzie gotowa do Świąt Bożego Narodzenia więc czasu jest sporo. Jeżeli po Zlocie trafi się jakieś ciekawe wydarzenie to można je też wpisać do Kroniki. Jednak Zlot będzie ładnym zakończeniem.

Myslę, że do 1 listopada możemy sobie dać termin na przesłanie wszystkich tekstów. W połowie listopada chcę już mieć gotowy materiał ze wszystkimi zdjęciami. Tak żeby można to już było słać do drukarni.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-03-2011, 21:27   

Tak sobie przeglądam do poduszki relacje na stronie i na przykład tekst bakera o meczu z Juventusem jest rewelacyjny. Można dodać kilka zdań o kibicach bo pamiętam, że kibice Juventusu próbowali coś pokazać i jest gotowy tekst do Kroniki.
 
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-03-2011, 00:06   

ja bardzo chętnie opisałbym nadchodzący wyjazd na Inter, jako, że bedzie to mój pierwszy trip :)

lubię pisać długie artykuły, jeśli ktos czytuje acm24 to moze juz to zauwazyl

pzdr, swietny pomysl!
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-03-2011, 07:32   

Bardzo dobrze gieri! Dopisuję Cię do mojej listy autorów. Swoją pomoc przy redakcji i korekcie zaproponował łachu za co bardzo dziękuję.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 29-03-2011, 10:58   

Azra - jaki jest przewidywalny termin wydania tej książki-albumu?

Napisz tutaj jak wyglądają parametry związane z drukiem tego albumu - jaki papier, format stron, ilość stron, jakość okładki, czy cała w kolorze, jaka ogólna ilość egzemplarzy itp. Podaj też kwotę, jaką zażyczyła sobie drukarnia w Poznaniu (przy podanej kwocie jednostkowej myślę, że papier, jaki ma być to kreda i pełny kolor). Podbiję z tym tematem do zaprzyjaźnionej drukarni u mnie w mieście, może wyjdzie coś taniej.

Ja z mojej strony mogę pomóc w zamieszczeniu w tym albumie wszystkich opisów, jakie znalazły się na nasz temat w kibicowskim piśmie TMK i TMK +.

Widziałem, że wypady realizowane osobiście również będą zamieszczane w albumie - jakie będą kryteria ich zamieszczenia :)? Bo przypuszczam, że nie wszystkie "wejdą" do tej kroniki.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-03-2011, 11:13   

Jesli bedzie miejsce moge tez napisac o wyjezdzie na tottenham do Milanu. MCP zalatwilo bilet wiec jestem dluzny ;)
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-03-2011, 19:58   

Pepe cieszę się, że się zgłosiłeś. Tak po cichu liczyłam na to :)

Przewidywany termin wydania to na pewno przed Świętami, początek grudnia.

Parametry wyglądają następująco:

Format A5 lub B5 (tutaj zadecyduje też cena)
Oprawa miękka (twarda okładka jest znacznie droższa, o około 10zł) na papierze kredowym 300g, foliowana - matowa lub błyszcząca
Wnętrze papier kredowy, matowy, gramatura 130.
Oprawa klejona.

Ja wysyłam zapytanie o 50 sztuk nakładu, jeżeli będzie duże zainteresowanie to mam nadzieję, że dojdziemy do 100 egzemplarzy.
Niestety musimy postawić na drukarnie cyfrowe ponieważ na offsecie na pewno jakość jest znacznie lepsza jednak aby cena za 1 sztukę była przyzwoita musimy wydrukować 200 sztuk a tego na pewno nie sprzedamy :(

Plik ma być w pdf, 300dpi.

Jednak teksty można wysyłać do mnie w Wordzie.

W przyszłym tygodniu jadę oglądać tę drukarnię cyfrową i mam sprawdzić jakość druku i innych książek tam zrobionych.

Jeżeli tylko macie jakieś uwagi, znacie się na druku lub macie jakieś pojęcie o grafice to proszę zgłaszajcie sie do mnie. Z każdą rozmową i informacją staję się mądrzejsza a wszystko to ma na celu jak najlepszą jakość Kroniki. Dużo pomógł mi kuba1899 w sprawie drukarni i tego jak ma wyglądać materiał do druku, za co wielkie dzięki.
Zdaję też sobie sprawę jak bardzo ciężko będzie przygotować 100 stron lub więcej materiału i naprawdę bez Was się to nie uda. Dlatego mam nadzieję, że wszystkie deklaracje przesłania tekstów nie skończą się na słowach. Nie wyobrażam sobie żeby ta Kronika teraz nie powstała więc jak już się zdeklarujecie a będziecie się obijać to przekonacie się jak bardzo potrafię być upierdliwa :D

Na pewno potrzebny też będzie grafik!

Jeżeli chodzi o relacje z osobistych wyjazdów to na pewno znajdą się tam te najlepsze jakościowo. Najważniejsze są relacje z wyjazdów grupowych bo to Kronika o MCP ale myślę, że inny punkt widzenia - na przykład Twój Pepe może być dobrym urozmaiceniem.
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2011, 08:07   

okładka zdecydowanie TWARDA, ja wiem, ze to po poznansku ;p ale nieżydujmy 10pln przy TAKIEJ okazji :/
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-03-2011, 08:28   

Kiepura, nikt tu nie chce "żydzić". Róznica między na przykład 40 a 50 złotymi może być dla niektórych decydującą czy kupić Kronikę czy nie. Chcę, żeby jak najwięcej członków MCP mogło ją kupić. Każdy kto chociaż raz w życiu doświadczył braku kasy wie jak to jest kiedy 10zł naprawdę robi różnicę więc mi tu nie pisz, że obniżenie kosztów to poznańskie żydzenie bo mnie to obraża :P
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2011, 09:16   

Azra napisał/a:
Róznica między na przykład 40 a 50 złotymi może być dla niektórych decydującą czy kupić Kronikę czy nie.
NIE!! ale to zdanie zwyklego krawaciarza ;)

ps. czy w gre moga wchodzic 2 wersje?? moze warto zapytac
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 30-03-2011, 09:42   

Agata, jeżeli zdecydujecie się na druk cyfrowy, to pomysł Kiepury nie jest głupi. I tak produkcja nie idzie "taśmowo" jak w przypadku ofsetu, więc można by się pokusić o wersję STANDARD i PREMIUM:) Jak będziesz w drukarni dowiedz się tez o metodę klejenia (czy jest to nie daj Boże dociskowe). Zapytaj się również o lakierowanie okładek lakierem UV na logo i napisach, może będzie to nieduży koszt a efekt końcowy jest super.
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 30-03-2011, 12:25   

Tak się akurat Kuba składa, że lakier wybiórczy, o którym Ty piszesz, to niestety droga sprawa, nawet bardzo droga, a mówiąc szczerze to już kwestia tylko estetyki, a nie jakieś podstawowej sprawy związanej z funkcjonalnością albumu (typu twarda okładka, wnętrze klejone czy zszywane nićmi). Już sam lakier na całej okładce stanowić będzie estetyczny wygląd, no i paluchy nie będą widoczne :).

Okładka - tylko i wyłącznie twarda. Przynajmniej tak by się chciało ;).

Jak album będzie klejony, to porażka totalna. Owszem jest taniej, ale po 3 przeglądnięciach kartki będą wypadać. Nie wymyślono jeszcze tak silnego kleju, by przy ilości stron 100 lub 150 trzymał całość albumu w ryzach na długie lata, chyba, że ten album nie będzie ani razu przeglądany. A broń Boże, jak ktoś będzie chciał album na danej stronie zatrzymać i przejechać ręką dociskając, by rozłożyć go na stole tak by się nie zamknął z powrotem. Wtedy murowane rozpadnięcie się albumu. Wiem, co mówię.

Jak ktoś ma wydać 40 zł, to wyda też 50 zł. Azra - to nie jest kwestia na oszczędzanie. Koszulkę ponosisz sezon, maks 2, skarpetki się zużyją, bluza też, a taki album masz na całe życie i to ze wspomnieniami wszystkich uczestników życia w MCP.

Dziś lub jutro podeślę z mojej drukarni wycenę opartą na tych lepszych jakościowo parametrach (druk offset - 100 lub 150 sztuk) i zobaczymy, co z tego się zrodzi...
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-03-2011, 13:48   

Pepe potwierdzasz sprawę klejenia, o której wspominał mi już Kuba. Notuję sobie wszystkie Wasze uwagi i na pewno będę o tym rozmawiać w drukarni. Ja też od początku myślałam o twardej oprawie ale trzeba za to dodatkowo płacić, możemy zrobić tak jak proponuje Kiepura dwie wersje. Zobaczymy jak to wyjdzie.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 04-04-2011, 08:28   

wiecie na jaki pomysł wpadłem? Żeby może zrobić zrzutę jakąś na tłumacza albo dać naszym lingwistom, przetłumaczyć potem całą kronikę na włoski, wydrukować i wysłać w prezencie na Via Turati.

Też chętnie dorzucę od siebie coś do tej kroniki.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-04-2011, 20:39   

Sawczen to na pewno ciekawy pomysł. Czy ktoś ewnwtualnie jest w stanie podjąć się tłumaczenia?

Czekam też na jakiś dobry tekst o Derbach.

Narazie rzuciłam dość luźne terminy ale wkrótce je określę dokładniej i wtedy zacznie się ściganie Was o wysyłanie do mnie tekstów więc radzę zacząć je pisać :)
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2011, 21:12   

ja moge napisac o Interze, chyba, że ktoś chce się podjąć.

proponuje aby Ci starszej daty zajeli sie wczesniejszymi wyjazdami a mlodzi moga sie produkowac nad tymi swiezszymi wyjazdami :D
_________________
ZAPRASZAM DO GRUPY WROCŁAWSKICH KIBICÓW NA FACRBOOKU: http://www.facebook.com/groups/210456068994958/
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 05-04-2011, 00:34   

tekst o derbach jest w fazie powstawania, do jutra powinienem zdążyć na gotowo, najdalej w środę - dzisiaj zawartość sauvignon blanc we krwi zwiększyła mi się do poziomu blokady weny twórczej ;)

przeglądałem też kilka ostatnich 'relacji' bez relacji z wyjazdów i również jestem w stanie coś wyskrobać z pamięci, ku chwale ojczyzny!


Co do tłumaczenia, to jestem pewien, że to nie jest tak hop przetłumaczyć 100-150 stron na włoski, ale jakby tak każdy po trochu coś ogarnął, to byłoby miło. Jeśli znałbym włoski, to nie widziałbym problemu.. no ale dopiero mam zamiar kopnąć się w końcu w tyłek i zacząć uczyć...

gieri: większość wyjazdów jest ładnie opisana, tylko 'ostatnimi czasy' coś kuleją te relacje..

siema!
 
 
 
rute 


Nr legitymacji: MCP 035
Skąd: Grodziec k/Ozimka
Wysłany: 05-04-2011, 11:50   

gieri napisał/a:
ja moge napisac o Interze, chyba, że ktoś chce się podjąć.

nic nie szkodzi, jeżeli ktoś już podjął się napisania relacji, chcemy, żeby w kronice znajdowały się wspomnienia jak największej liczby osób, więc chwytaj za długopis i bierz się do pisania! :)
gieri napisał/a:
proponuje aby Ci starszej daty zajeli sie wczesniejszymi wyjazdami a mlodzi moga sie produkowac nad tymi swiezszymi wyjazdami :D

ależ się teraz staro poczułam ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl