Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd na Bate Borysów - AC MILAN
Autor Wiadomość
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 07-09-2011, 15:42   Wyjazd na Bate Borysów - AC MILAN

http://www.milanclubpolon...?id=00&news=240
 
 
 
kami 

Nr legitymacji: MCP 499
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2011, 17:07   

Elegancko:-)
_________________
Milan! Regalaci Un Sogno!
 
 
łachu 

Nr legitymacji: MCP 282
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2011, 17:58   

Czekałem na to ogłoszenie:) Jedziemy!
 
 
 
Milan 


Nr legitymacji: MCP 276
Wiek: 39
Skąd: Kielce
Wysłany: 07-09-2011, 19:44   

W takim razie trzeba zasuwać jutro do UW złożyć wniosek o paszport. Mam nadzieję że się wyrobię :)
_________________
CI SN LE COSE DA NN FARE MAI
NE' DI GIORNO NE' DI NOTTE
NE' X MARE NE' X TERRA
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-09-2011, 20:11   

Proponuję na tym wyjeździe w czasie drogi być baaardzo przezornym z kwestią flagi, szali itp. Na tym meczu na pewno będzie obecna nowa zgoda Bate Borysow - gliwicki Piast. Droga jaką będą mieli do przebycia będzie taka sama jak nasza..
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2011, 20:22   

no ale co ma piast do milanu??

wiem, wiem... Polska :/
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-09-2011, 20:29   

Podobno kto pyta nie błądzi więc z racji, że w życiu jeszcze nie wypełniałem wniosku o wizę mam parę pytań.

1. Co wpisać w rubryce "miejsce pracy" jeśli się jeszcze nie pracuje tylko studiuje? Zostawić po prostu puste czy np. uczelnię i w stanowisku "student"?
2. "Nazwa instytucji zapraszającej lub imię i nazwisko osoby", trzeba to wypełniać czy nikt nas nie zaprasza więc zostawić wolne? A jeśli coś wpisać to kim jest tenże zapraszający?
3. "Adres pobytu na Białorusi" - dostaniemy jakieś dane tego hotelu gdzie będzie nocleg żeby wpisać czy można pominąć?
4. "Cel pobytu" - chodzi o wpisanie że to wyjazd na mecz i to wystarczy?
5. "Środek transportu" i "Trasa podróży" - transport to jeszcze się domyślam, że autokar ale trasę w takiej małej rubryce to nie mam pojęcia jak zmieścić ;) i czy konieczne jest wypełnienie tego też, a jak tak to jak w punkcie 3, dostaniemy jakieś dane co tam konkretnie wpisać? ;)
6. Ubezpieczenie zdrowotne: firma, numer, ważność są tu potrzebne, będą podane do wiadomości, żeby można to uzupełnić?

Wolę rozwiać swoje wątpliwości już na starcie, żeby, wg zalecenia, "dokładnie wypełnić wniosek wizowy", móc go wysłać jak najszybciej i nie były konieczne w nim później żadne poprawki :)
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-09-2011, 20:37   

Kiepura - czy ty sobie jaja robisz? Bądźmy poważni, proszę cię. Mieszkamy w PL i musimy się dostosować do realiów prawideł kibicowskich tutaj panujących. Jak nas drapną na trasie, nikt z napastników nie będzie słuchał twojego tłumaczenia, że ty nie chcesz się bić.

Oczywiście ja sytuację wyolbrzymiam teraz, ale napisałem to po to, żeby być na tym wypadzie bardziej przezornym niż zazwyczaj. Znacznie bardziej.

Nie jesteśmy anonimowi jako FC. Ludzie w kibicowskiej Polsce mają nas za gamoni, ale przy okazji takiego meczu flagą naszego MCP na pewno nie pogardziliby.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
Ostatnio zmieniony przez Pepe 11-10-2011, 18:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Milan 


Nr legitymacji: MCP 276
Wiek: 39
Skąd: Kielce
Wysłany: 07-09-2011, 20:40   

bajer napisał/a:
6. Ubezpieczenie zdrowotne: firma, numer, ważność są tu potrzebne, będą podane do wiadomości, żeby można to uzupełnić?

Jeśli się nie mylę to takowe należy sobie wykupić u podanych firm w Polsce lub innych z Białorusi. Przynajmniej tak to jest napisane na stronie Amasady/Konsulatu:
http://www.poland.belembassy.org/pl/belec/wizy/

Jeśli się mylę to proszę poprawić ;)

Co do reszty to chyba trzeba będzie napisać jakiś manual do wypełniania wniosku ;)
_________________
CI SN LE COSE DA NN FARE MAI
NE' DI GIORNO NE' DI NOTTE
NE' X MARE NE' X TERRA
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA
 
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 07-09-2011, 20:58   

bajer napisał/a:
Podobno kto pyta nie błądzi więc z racji, że w życiu jeszcze nie wypełniałem wniosku o wizę mam parę pytań.

1. Co wpisać w rubryce "miejsce pracy" jeśli się jeszcze nie pracuje tylko studiuje? Zostawić po prostu puste czy np. uczelnię i w stanowisku "student"?
2. "Nazwa instytucji zapraszającej lub imię i nazwisko osoby", trzeba to wypełniać czy nikt nas nie zaprasza więc zostawić wolne? A jeśli coś wpisać to kim jest tenże zapraszający?
3. "Adres pobytu na Białorusi" - dostaniemy jakieś dane tego hotelu gdzie będzie nocleg żeby wpisać czy można pominąć?
4. "Cel pobytu" - chodzi o wpisanie że to wyjazd na mecz i to wystarczy?
5. "Środek transportu" i "Trasa podróży" - transport to jeszcze się domyślam, że autokar ale trasę w takiej małej rubryce to nie mam pojęcia jak zmieścić ;) i czy konieczne jest wypełnienie tego też, a jak tak to jak w punkcie 3, dostaniemy jakieś dane co tam konkretnie wpisać? ;)
6. Ubezpieczenie zdrowotne: firma, numer, ważność są tu potrzebne, będą podane do wiadomości, żeby można to uzupełnić?

Wolę rozwiać swoje wątpliwości już na starcie, żeby, wg zalecenia, "dokładnie wypełnić wniosek wizowy", móc go wysłać jak najszybciej i nie były konieczne w nim później żadne poprawki :)

bajer, bardzo dobrze, ze pytasz. jutro najdalej pojutrze postaram sie wrzucic przykladowo wypelniony wniosek zeby bylo wiadomo jak go wypelniac.

co do ubezpieczenia to jak jest podane w newsie: cena je obejmuje. wszystko zalatwi MCP, jedyne co wy musicie zrobic to wyslac paszport, zdjecie i wypelniony, podpisany wniosek wizowy na podany adres.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 07-09-2011, 21:22   

Ok Sonar, to czekamy na odpowiedzi, bo ja tez się na tych pytaniach zawiesiłem, a chciałem już jutro wysłać wniosek.
Mam też pytanie odnośnie punktu 11 - Miejsce wydania - w moim paszporcie na ten temat nie ma żadnej wzmianki... OCB?
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-09-2011, 23:39   

Wydaje mi się że chodzi po prostu o miasto, ewentualnie urząd, ale głowy nie dam. Niestety nie ma tego w paszporcie napisanego, trzeba będzie sobie przypomnieć :)
 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 08-09-2011, 00:46   

Mam nadzieję, że zdążę z wszystkim po powrocie z Kanady i oczywiście tam jadę :)

Swoją drogą - wszystkim wysyłającym paszport do Opola polecam firmę kurierską i przesyłkę ekspresową. Paszport to nie legitymacja szkolna i lepiej żeby go ktoś niepowołany nie dostał w ręce, także lepiej wysłać go w bezpiecznej przesyłce nawet podwajając sobie koszty, które są i tak niewielkie.
 
 
 
konrad_acm 

Nr legitymacji: MCP 179
Wiek: 42
Skąd: Dębno
Wysłany: 08-09-2011, 08:43   

Może jako piknik się nie znam itd. ale w związku z tym co pisze Pepe może lepiej przenieść dyskusje do panelu?
Po co każdy bardziej lub mniej przypadkowy gość ma znać miejsce wyjazdu, ilość osób itp.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2011, 09:01   

Nie widzę potrzeby przenoszenia dyskusji do panelu. Kto będzie chciał i tak dowie się jaki jest czas i miejsce wyjazdu. Wystarczy tylko trochę rozsądku i mniej emocji.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 08-09-2011, 09:38   

Pomysł Konrada wcale nie jest głupi, tym bardziej, że nas tam pojedzie niewielu. A ja nie wyobrażam sobie wyjazdu na Milan do kraju graniczącego z Polską i by tam być bez flagi.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
Ostatnio zmieniony przez Pepe 11-10-2011, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 08-09-2011, 09:47   

Pepe po czym wnosisz ze pojedzie nas niewielu?

Wiecej sie chyba nie powtorzy mozliwosc zobaczenia Milanu po takiej cenie.
 
 
 
Milan 


Nr legitymacji: MCP 276
Wiek: 39
Skąd: Kielce
Wysłany: 08-09-2011, 10:24   

Wniosek o paszport złożony, ma być na początku października :)

sawczen ma rację jeśli chodzi o wysyłkę. Nie wiem czy bezpieczne jest wysyłanie tak ważnego dokumentu naszą wspaniałą Pocztą Polską, która nawet jeśli dostarczyłaby przesyłkę to nie wiadomo czy na czas.

A z tym ubezpieczeniem już przyjęte do wiadomości ;) Zmyliła mnie ta rubryczka we wniosku wizowym, dlatego powinny się tu pojawić wszelkie wskazówki co do wypełniania go.
_________________
CI SN LE COSE DA NN FARE MAI
NE' DI GIORNO NE' DI NOTTE
NE' X MARE NE' X TERRA
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 08-09-2011, 11:08   

Sonar - pogadamy za miesiąc. Ja daję maks 30-40 osób, jak się mylę, lecę Ci flachę. Tylko teraz nie nakręcaj ludzi celowo :). Powinno być przy takim wyjeździe ze 150-200 osób przy ilości członków 605 w tym sezonie.

Po czym wnioskuję, że nie będzie dobrze? Trzeba iść wyrobić paszport - wielu ludzi go nie ma, bo dziś żeby podróżować po EU nie musisz mieć tego badziewia. Oprócz paszportu trzeba iść do fotografa zdjęcia porobić, też pewnie nie każdy ma w szafie zdjęcie z ostatniego choćby roku... To wszystko wymaga zachodu, biegania, załatwiania, płacenia. Na normalne wyjazdy na Milan do Włoch wystarczy tylko wpłacić kasę, a więc w 5 minut siedzenia przed kompem masz sprawę załatwioną. Teraz sprawa nie wygląda tak różowo. Co więcej - potężna większość kibiców Milanu z naszego kraju (i każdego innego FC) lubi ten klub dlatego, bo osiąga sukcesy, gra z najlepszymi na świecie. Dlatego oni lubią jeździć na jakieś Barcelony, Intery i Reale. Na jakiś tam BATE na Białorusi pojedzie niewielu. No i równie ważne - Wszystkich Świętych, dla wielu to też będzie bariera nie do przeskoczenia.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2011, 12:51   

Milan napisał/a:
sawczen ma rację jeśli chodzi o wysyłkę. Nie wiem czy bezpieczne jest wysyłanie tak ważnego dokumentu naszą wspaniałą Pocztą Polską, która nawet jeśli dostarczyłaby przesyłkę to nie wiadomo czy na czas.

Ja osobiście wyślę poleconym priorytetem z potwierdzeniem odbioru ;) każdy ważny dokument tak wysyłałem, nigdy nie zginął, więc myślę że to w miarę pewne rozwiązanie.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2011, 13:38   

Sonar, z tanich wyjazdów jest jeszcze Praga więc Pepe może mieć rację.
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 08-09-2011, 14:25   

zobaczymy jaka Praga bedzie tania jak za sam bilet na mecz krzykna 220-250 pln :)
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 08-09-2011, 15:18   

sawczen napisał/a:
Swoją drogą - wszystkim wysyłającym paszport do Opola polecam firmę kurierską i przesyłkę ekspresową. Paszport to nie legitymacja szkolna i lepiej żeby go ktoś niepowołany nie dostał w ręce, także lepiej wysłać go w bezpiecznej przesyłce nawet podwajając sobie koszty, które są i tak niewielkie.

Nie, nie da się wysłać na skrytkę pocztową przesyłki kurierskiej i proszę tego nie próbować, bo wróci. Poniżej wyciąg z newsa na stronie MCP:

Cytat:
Wszystkie osoby wybierające się na powyższy mecz powinny dokładnie wypełnić wniosek wizowy znajdujący się tutaj. Następnie trzeba go osobiście podpisać oraz wysłać wraz z PASZPORTEM i zdjęciem 3,5x4,5cm na podany niżej adres:

Milan Club Polonia
skrytka pocztowa 1696
45-222 Opole 9

Prosimy użyć przesyłki poleconej priorytetowej i zaadresować ją tylko na powyższy adres skrytki pocztowej.

Jeśli ktoś chce użyć przesyłki pocztowej ubezpieczonej czy poleconej wartościowej, to śmiało. Ale żadna kurierska nie wchodzi tutaj w grę.
 
 
maxik1982 

Nr legitymacji: MCP 801
Wiek: 41
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-09-2011, 15:45   

Ja mysle,ze na ten atrakcyjny wyjazd pojedzie kumata wiara.Nie napalam sie az tak na Barcelone,tylko wlasnie na ten wyjazd.Paszport oczywiscie mam bo byl mi potrzebny do innych swiatowych podrozy w miejsca jeszcze bardziej dzikie:)Ze wzgledu na moja prace musze w niej zostawic informacje,gdzie i jak dlugo bede przebywal,aby mnie tam pozniej Minister Obrony Narodowej odebral:)Tylko ciekawe czy Bate nie wyskoczy tez z wygorowanymi cenami biletow skoro to Milan?
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 08-09-2011, 16:34   

kapi napisał/a:
Nie, nie da się wysłać na skrytkę pocztową przesyłki kurierskiej i proszę tego nie próbować, bo wróci.

a poleconą można? przecież polecona też jest do rąk własnych de facto. Pewnie chodzi o to, że skrytka pocztowa jest ściśle powiązana z Pocztą Polską tak? i np. In Postem też nie można wysłać zapewne, czy tak?
Ty w tym temacie wiesz lepiej i dobrze, że sprostowałeś :) dzięki kapi!


maxik, Ty uważaj, bo jak się dowiedzą, że jesteś z MONu, to Cię jeszcze nie wpuszczą do kraju :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl