Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Piwo, czyli Milaniści polecają co pić
Autor Wiadomość
karol k. 


Nr legitymacji: MCP 220
Wiek: 45
Skąd: Kępno / Opole
Wysłany: 20-07-2012, 22:03   

dzięki uprzejmości Agaty miałem niezwykłą przyjemność zasmakować w gorące popołudnie tego oto specjału: http://www.alebrowar.pl/pl/piwa/rowing-jack/
wyczarowali smak cytrusów z chmielu, za to należy się wynalazcy oskar co najmniej. na gorące lato jest to piwo idealne: rześkie, mocno goryczkowe i kopliwe. ;) ALE!
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-07-2012, 22:20   

Karolu, już nie długo przywiozę Ci kilka butelek tego niezwykłego Pale Ale, które również i mi zasmakowało, zwłaszcza w takie dni jak dzisiaj i po takich meczach jak dzisiaj :)
Tymczasem Ministerstwo Browaru sypie świetnymi pomysłami jak z rękawa. Lubicie pić piwo w bramie? Zapraszam do Poznania, do nowego ogródka Ministerstwa Browaru - Pubu.





Naprawdę ciekawe miejsce aby napić się Lady Blanche lub Rowning Jacka :D
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-07-2012, 21:07   

Nie przepadam za piwami smakowymi, lubię wypić sobie jako "klina" Schöfferhofer Grapefruit, czasami piwo bananowe (nie pamiętam nazwy). Jednak podczas tego upalnego weekendu spróbowałam Corneliusa grejpfrutowego i już tylko to piłam. Moc słabiutka bo zaledwie 3,5% ale dzięki temu też wchodzi jak soczek, mocno schłodzone jest idealne na temperatury 30+. Polecam zamiast Redsów i Lechów Szandy :)
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-09-2012, 16:52   

W zasadzie nie wiem gdzie to pytanie wrzucić, a nie będe dla takiej pierdoły zakładał nowego tematu.
Czy ktoś z was kojarzy jak nazywała się ta pizzeria w Bielsku-Białej, gdzie na rachunku na dole widnieje zawsze napis FORZA MILAN? Wybieram się do BB za 2 dni i mam nieodpartą ochote zjeśc tam pizzę albo i 2 :). Nawet gdzies widziałem zdjęcia takiego rachunku - było to tu na forum albo na forum acmilan.pl, ale przeszukiwanie tematów w poszukiwaniu tego mnie przeraża. Dajcie znaka jakby co :D.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
LinkeS_ACM 


Nr legitymacji: MCP 1030
Wiek: 33
Skąd: Wschowa/Poznań
Wysłany: 26-09-2012, 17:38   

http://styledigger.blogsp...restaurant.html
proszę!
wystarczyło wklepać w google "bielsko-biała forza Milan"
_________________
Con il MILAN nel cuore...
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-09-2012, 19:31   

No się zdenerwuję, bo ja wpisywałem PIZZERIA BIELSKO-BIAŁA FORZA MILAN i ni chu, chu.
Dzięki!
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 27-09-2012, 09:37   

Problemem jest to, że nie jest to pizzeria ;)
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 27-09-2012, 22:43   

Kurde, jak ktoś kiedyś pokazał to zdjęcie paragonu, to nie przypuszczałem, że to jest takie zajebiste miejsce, tylko po prostu jakaś pizzeria, a tu proszę, niespodzianka.. noo to jak będę kiedyś w okolicach, to obowiązkowa wizyta, bo po fotach wygląda na prawdę świetnie ;) opis też fajnie przyciąga, jestem pod wrażeniem.

btw. Pepe nie zapomnij zostawić napiwku ]:->

EDIT po przeczytaniu komentarzy, cytat części jednego z nich:

AnonymousJune 22, 2012 12:01 PM napisał/a:
Matteo to najlepszy restaurator jakiego poznałem jest dowcipny i czarujący. Potrawy przygotowuje osobiście często na oczach gości. Nigdy nie wyszedłem zawiedziony. Mało tego za każdym razem zaskakuje jakimiś nowymi potrawami. Godne polecenia carpacio (zawsze zamawiam 2 porcje), stek z polędwicy najlepszy jaki jadłem a po wakacjach w Argentynie i Urugwaju mam porównanie, desery zwłaszcza lody o niespotykanych smakach np sorbet mietowy z bazylia.
Jeśli ktoś napisze że jedzenie lub wino było niedobre to uznam go za kulinarnego dyletanta. Informacja dla takowych u Matteo nie zjesz pizzy. Najbliższa na skrzyżowaniu Mickiewicza i Dąbrowskiego (będzie wam smakowała). Ceny w porównaniu z Krakowem czy Wawą smieszne a jakośc najwyższa. Mam rezerwację na dzisiejszy wieczór i mam nadzieję że Matteo poda dziś dawno obiecany sorbet pomidorowy.


ale lody o ciekawych smakach - hmmm, aż mi się nabrało ochoty na kulinarne kombinacje :D sorbet pomidorowy brzmi nieźle...
 
 
 
wito 

Nr legitymacji: MCP 989
Wiek: 33
Skąd: Poniatowa
Wysłany: 05-10-2012, 13:06   

Mam pytanie. Pierwszy raz jadę na wyjazd z MCP a jestem kolekcjonerem kapsli piwnych, mógłby ktoś poradzić jakieś miejsce w którym najlepiej było by się zaopatrzyć w jakieś nowinki po rozsądnej cenie (najlepiej gdzieś w okolicy gdzie będzie czas wolny, bo nie znam miasta)?
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-10-2012, 13:35   

Jak zbierasz kapsle to zgłoś się do mnie w autokarze. Będę miała dla Ciebie coś ciekawego :)
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
wito 

Nr legitymacji: MCP 989
Wiek: 33
Skąd: Poniatowa
Wysłany: 05-10-2012, 13:42   

ok, dzięki :)
 
 
LinkeS_ACM 


Nr legitymacji: MCP 1030
Wiek: 33
Skąd: Wschowa/Poznań
Wysłany: 07-01-2013, 18:36   

W TESCO przy Opieńskiego (Poznań) został otwarty nowy punkt :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Tym, którzy nie mają dostępu do takich smakołyków a chcieliby ich zasmakować, mogę zakupić wybrane okazy i wysłać - PW
_________________
Con il MILAN nel cuore...
 
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-01-2013, 21:18   

To akurat Browar Gontyniec tego typu "wysepki" w pasażach galerii handlowych ustawia, taka strategia dotarcia do potencjalnych klientów i zwiększenia sprzedaży
 
 
Slidewater 
Administrator


Nr legitymacji: MCP 844
Wiek: 30
Skąd: Legnica/Poznań
Wysłany: 07-01-2013, 22:24   

To trzeba się zaopatrzyć, przy okazji zakupów :)
_________________
Con il Milan nel Cuore.
 
 
 
LinkeS_ACM 


Nr legitymacji: MCP 1030
Wiek: 33
Skąd: Wschowa/Poznań
Wysłany: 07-01-2013, 22:34   

tu mapka gdzie można kupić akurat ten asortyment ;)




Uploaded with ImageShack.us
_________________
Con il MILAN nel cuore...
 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 07-01-2013, 23:15   

w Gdańsku w Galerii Przymorze jest taki sam punkt, o ile kogoś to interesuje :) w sumie Pomorze to raczej słabo wypada na tej mapce, którą wkleiłeś...
 
 
 
maycka 


Nr legitymacji: MCP 448
Wiek: 42
Skąd: Ząbki/Starachowice
Wysłany: 08-01-2013, 10:32   

Ciekaw jestem jak się sprawdzi taka strategia sprzedaży. Obawiam się, że za 2-3 lata połowy z tych punktów już nie będzie :( Tym bardziej, że obecne Noteckie, moim zdaniem, odbiega od tego sprzed kilku lat.

W podobnej cenie wolę jednak produkty z Ciechana i Lwówka.
Ale oczywiście rządzi AleBrowar i Pinta :)
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2013, 12:49   

AleBrowar to mistrzostwo. Tymi produktami z Czarnkowa czy Gontyńca nie ma co sobie głowy już zawracać, są poprostu słabe. Zgodzę się z maycką, że ich jakość drastycznie spadła. No ale może mam już bardziej wyrafinowany smak po tych wszystkich belgijskich skarbach, które w ostatnim czasie piłam ;D
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 10-01-2013, 11:09   

Jasne, że Łukasz ma rację, że jakość spadła. Pamiętacie Łomżę niepasteryzowaną jak była tylko w małych 'beczułkach' 0,33l? pojawiła się masowa produkcja i już lipa, to już nie ta sama Łomża co kiedyś, ale tak w zasadzie jest z każdym browarem, który gdzieś tam rozrasta... kasa jednak często jest ważnym czynnikiem i co przykre - jakość często spada wraz z rosnącymi dochodami browarów..
 
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 21-02-2013, 21:50   

hmm chociaz piwoszem raczej nie jestem i wole inne trunki to musze powiedziec, ze ostatnio znalazlem piwo, ktore moglbym pic niemalze, jak Kiepura ;) I dziwie się troche, ze nikt o nim tutaj jeszcze nie napisal. A moze jest takie slabe, ze sie za nie, nie zabieracie nawet, nie wiem...

Mam na mysli piwo Magnus, z browaru Jagiełło z Chełma. Jak dla mnie jest to po prostu browar genialny. Generalnie w sklepach go dosc ciezko znalezc, ale w Bialymstoku w pewnym lokalu leja go nawet z beczki. Ostatnio znalazlem tez w jednym sklepie wiec kupilem caly bagaznik i przywiozlem ze soba do Warszawy zeby miec na zapas.
Musze tez dodac, ze jak nienawidze piw smakowych to Magnusy nawet w wersji smakowej smakuja mi i to jak. Ogolnie najlepszy jest Black, lub Magnus klasyczny ale sa tez smakowe takie jak czekoladowe, zurawinowe, malinowe i sliwkowe i wszystkie naprawde bardzo dobre.

Polecam do sprobowania jak bedziecie mieli okazje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnus_%28piwo%29
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2013, 18:38   

SonaR napisał/a:
Ostatnio znalazlem tez w jednym sklepie wiec kupilem caly bagaznik i przywiozlem ze soba do Warszawy zeby miec na zapas.
nie wiem, czy to dobre miejsce pisac tu o takich rzeczach ;>
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
1908 

Skąd: Łódź
Wysłany: 11-03-2013, 14:16   

Ciechan Miodowy to mistrzostwo :)
_________________

 
 
Kaj 


Nr legitymacji: MCP 1284
Wiek: 32
Skąd: Zgierz
Wysłany: 11-03-2013, 21:21   

A ja polecę piwa troche lżejsze, czyli Celtyckie i Krakowiak miód malina :)
 
 
 
prowodnikow 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2013, 11:01   

1908 napisał/a:
Ciechan Miodowy to mistrzostwo :)


Zgadzam się, aczkolwiek po dwóch wypitych takich piwach człowiekowi robi się nie dobrze :P Wypicie jednego dla smaku nie zaszkodzi :)
_________________
hosting pod zaplecze
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-04-2013, 17:20   

Już za miesiąc z kawałkiem http://www.festiwaldobregopiwa.pl/
Czy ktoś wybiera się na ten festiwal? Ja melduję się we Wrocławiu w sobotę rano i zostaję do niedzieli. Może ktoś ma ochotę dołączyć?
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl