Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd dla osób spoza MCP
Autor Wiadomość
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 30-08-2012, 13:02   

Jonathan napisał/a:
Żebyś mnie źle nie zrozumiał to nie atakuje Cie, miałes mozliwosc jechac na szlagierowy mecz to pojechałeś. Normalna sprawa. Jednak twoje chęci wyjazdu na jakikolwiek mecz Milanu przed sezonem były równe 0.


Ale jemu chodziło chyba o ewentualne zapisanie się do MCP. Ten wyjazd na mecz z Barcą tak go nakręcił, że w tym roku się zapisał. W pewnym sensie, to na pewno motor napędowy dla zarządu do realizowania takich akcji częściej. Ja jednak z tą ideą się nie zgadzam, ale...

Jonathan napisał/a:
To generalnie po co sie zapisywać do MCP skoro mogę sobie pojechać na jeden wyjazd w sezonie? Co roku bym sobie jeździł nie opłacając składki... Może zróbmy zaniedługo tak, że składka będzie dotyczyć tylko zlotu a na mecze niech sobie jeździ kto chce, nawet kibice innych drużyn...


...właśnie dlatego się w tym roku nie zapisałem do MCP, żeby sobie dać możliwość wykorzystania tej furtki, gdy będą zbierane osoby spoza MCP, a wiem, że tak będzie na pewno, bo ostatnimi czasy były wielkie problemy z zebraniem 20 osób na szlagierowe mecze w serie A.
Ludzie traktują bardzo często MCP na zasadzie jednorazowej realizacji życiowego marzenia - wybrania się na WIELKI mecz Milanu. Nie byle jaki mecz. Ale z Interem, Juventusem, Barceloną, Realem. I potem o wyjeździe na mecz Milanu już zapominają, bo osiągnęli to, co chcieli... Na mecz Milan-Catania nie wiem, czy zebrałoby się 5 osób chętnych z całego NAJWIĘKSZEGO fan-clubu Milanu poza granicami Włoch. Zdaję sobie sprawę, że jest tez tu ważny czynnik ekonomiczny, dlatego może to i dobrze, że jest tu w MCP tylu członków, bo dzięki temu zawsze spośród 768 osób zbierze się te 6,5 % ogółu, żeby zapełnić 50-osobowy autokar na mecz z Juve, Interem czy Barceloną. Ten wynik (procentowy) jest żenujący i pokazuje tylko, że w tym wszystkim chyba zagubiła się podstawowa idea - wspierania Milanu na meczach, ale to już nie moja brocha. Podchodzę do tematu ze złej perspektywy, zbytniego zaangażowania w ruch kibicowski, więc moje spojrzenie jest też mocno subiektywne. Ja niektórym ludziom z MCP wiele zawdzięczam (Sonar raz jeszcze dzięki za te derby!) i nie mam zamiaru po "naszym" fan-clubie "jechać". Wolę polecieć na kolejny mecz Milanu z Palermo czy Genoą.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
maycka 


Nr legitymacji: MCP 448
Wiek: 42
Skąd: Ząbki/Starachowice
Wysłany: 30-08-2012, 14:28   

Pepe napisał/a:
Na mecz Milan-Catania nie wiem, czy zebrałoby się 5 osób chętnych z całego NAJWIĘKSZEGO fan-clubu Milanu poza granicami Włoch.

Teraz już największego fan-clubu w Europie, uwzględniając także Włochy.
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 30-08-2012, 14:52   

Ładnie. Gratulacje. Teraz nic tylko ruszać w drogę na mecze.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 30-08-2012, 15:15   

Pepe napisał/a:
...właśnie dlatego się w tym roku nie zapisałem do MCP, żeby sobie dać możliwość wykorzystania tej furtki, gdy będą zbierane osoby spoza MCP, a wiem, że tak będzie na pewno, bo ostatnimi czasy były wielkie problemy z zebraniem 20 osób na szlagierowe mecze w serie A.


ciekawe osądy, "wiem, ze tak bedzie na pewno". Stwierdzasz to na podstawie jednego takiego wyjazdu w 10-letniej historii. Obys sie nie zdziwil. To tak samo jak z gadaniem, ze teraz jest najslabszy Milan w historii Berlusconiego, kiedy nie zaczal sie nawet jeszcze sezon. Czyli jesli jest to najslabszy Milan Berlusconiego to w tym sezonie w najlepszym przypadku powinnismy zajac 11. miejsce w Serie A!

Co jest wazne w tej dyskusji i sprawia, ze upada teoria sezonowcow i "kibicow Barcelony" to, ze Viking jest osobą, która zapisala sie po tym wyjezdzie do MCP. Jesli sie wiec zapisal do MCP po meczu z Barcelona to znaczy, ze na inne mecze tez ma zamiar sie wybrac.

Nie bardzo tez rozumiem tego, ze "zagubila sie podstawowa idea - wspierania Milanu na meczach". Ta IDEA jest spelniana z roku na rok coraz bardziej. Z roku na rok robimy coraz wiecej wyjazdow i jezdzi na nie coraz wiecej osob. W minionym sezonie wykorzystalismy o 99 wejsciowek wiecej niz w sezonie poprzedzajacym. Idea wspierania Milanu na meczach mozna wiec powiedziec, ze rosnie.

Niepokający jest również fakt, ze osoby, ktore najbardziej zabieraly glos na forum w sprawie wyjazdu na Barcelone i najbardziej sie temu sprzeciwialy, zarzucajac Zarzadowi lamanie regulaminu, zasad, czy twierdząc, że prezes przynosi wstyd MCP, w ogole nie braly udzialu w dyskusji na Walnym Zgromadzeniu i nawet nie bylo ich obecnych na sali, kiedy byla o tym rozmowa!. Skoro tak wam zalezy na MCP i jest to dla was tak wazna sprawa to gdzie wtedy byliscie?

Przypomne tylko, że Walne Zgromadzenie Czlonkow, które stanowi w MCP najwyższa wladze, zdecydowanie poparlo decyzję Zarządu o udostepnieniu tego wyjazdu osobom spoza MCP i uznalo, iż w analogicznych przypadkach, gdy sytuacja jest wyjątkowa Zarząd powinien tak postępowac. Jeszcze raz podkresle, ze w momencie, gdy sytuacja jest wyjątkowa!

Wracając jeszcze do Pepe - skoro twierdzisz, ze nie oplaciles skladki bo jestes pewien, ze taka sytuacji wydarzy sie ponownie i wtedy sobie pojedziesz to odpowiem tylko tylę, ze tą składke zaplacisz wtedy 3 razy. Bo wyjazd dla tych osob spoza MCP - o ile do niego dojdzie - bedzie zawsze drozszy niz dla czlonkow MCP, tak jak to mialo miejsce w przypadku barcelony. My, jako Zarząd bedziemy mimo wszystko robili tak, by takie wyjątkowe sytuacje sie nie powtarzaly.
 
 
 
Pepe 


Nr legitymacji: MCP 155
Skąd: Bytom
Wysłany: 30-08-2012, 17:45   

SonaR napisał/a:
Wracając jeszcze do Pepe - skoro twierdzisz, ze nie oplaciles skladki bo jestes pewien, ze taka sytuacji wydarzy sie ponownie i wtedy sobie pojedziesz to odpowiem tylko tylę, ze tą składke zaplacisz wtedy 3 razy. Bo wyjazd dla tych osob spoza MCP - o ile do niego dojdzie - bedzie zawsze drozszy niz dla czlonkow MCP, tak jak to mialo miejsce w przypadku barcelony. My, jako Zarząd bedziemy mimo wszystko robili tak, by takie wyjątkowe sytuacje sie nie powtarzaly.


Rzeczywiście, oceniłem to przez pryzmat jednej sytuacji. Chyba nie do końca słusznie. I życzę wam szczerze, by takiej sytuacji jak z Barcą więcej nie było.
Może nakreślę Ci co dla mnie tamta decyzja oznacza. Dotychczas traktowałem członkostwo w MCP jako wyróżnienie, jednocześnie cieszyłem się, że opłacając składki powodujemy funkcjonowanie wielkiej machiny umożliwiającej polskim Milanistom wyjazd na mecz ukochanego klubu, choćby jeden jedny raz w życiu. Ja z MCP nie byłem nigdy na żadnym wyjeździe, zawsze w swoim zakresie to ogarniałem, ale płacenie tej składki było dla mnie radochą, że dzięki chociażby mojej składce i takim 600 innym osobom jak ja, może działać tak prężny fan-club Milanu. Od momentu wyjazdu na Barcę (bo przecież to nie był wtedy wyjazd na Milan) MCP stracił dla mnie swą elitarność. Teraz na mecz Barcelony, Juventusu, Realu czy Interu z Milanem na San Siro może jechać byle kto, jeśli wśród członków MCP nie zbierze się wystarczająco dużo chętnych. A MCP nie organizuje wyjazdów na byle jakie mecze. To same hiciory na San Siro. Teraz wiem, że jak nie zbierze się na jakiś mecz wymagana liczba ludzi, to wystarczy że będę jednym z niezrzeszonych zgłoszonych i może uda się pojechać przy jakiejś dozie szczęścia w losowaniu (o ile będzie ono potrzbene wśród niezrzeszonych).

Sonar - nie obrażaj się, bo nie widzę powodów do takiego oburzenia. Po prostu dla mnie tamta decyzja oznaczała koniec pewnych zasad, których się nie łamie. Mogą mi tu ludzie wyszukiwać furtek prawnych, czy niuansów w interpretacji - wyjebongo na to z mojej strony. Dla mnie obecność w MCP oznaczała, że na mecze MCP nawet jak ja sam nie będę jeździł, to będą jeździć tylko Milaniści, bo małe jest prawdopodobieństwo, że jacyś niemilaniści pilnowaliby terminów zapisów, płaciliby składkę tylko po to, by jechać na jakiś mecz, gdy akurat trafi Milan na ten klub w grupie LM (tu też wymagany byłby dobry jasnowidz). Mecz z Barcą pokazał, że nie trzeba pilować terminów, bulić składki członkowskiej, by na wielki mecz Milanu również pojechać autokarem organizowanym przez MCP, nie robiąc dosłownie nic w kierunku pilnowania tego, co mi kiedyś spowodowało zamknięcie szansy na wyjazd na mecz Milanu z "naszym" fc, bo po prostu przegapiłem zapisy do MCP. Mówiąc w skrócie - można było kompletnie olewać MCP, nie słyszeć o jego istnieniu i po dowiedzeniu się, że Milan gra w grupie z Barcą wystarczyło usłyszeć, że polski fc Milanu poszukuje chętnych na wyjazd na mecz, bo wród swoich członków, których było coś ponad 600 nie potrafi zebrać 50 osób na wyjazd na Barcę.

A może rzeczywiście lepiej podwyższyć składki na następny raz i gdy pojawi się taka sytuacja, to zamiast ratować się dziwnymi rozwiązaniami, to trzymać jakąś pulę kasy na potrzebę dopłaty do wyjazdu? Ja sobie nie wyobrażam, że z chłopakami z Szombrów zabieramy znajomych z innych klubów, żeby zapłacić za autokar czy busa, bo nie mamy wystarczającej ilości chętnych. A takie sytuacje mają miejce niejednokrotnie. Pewnie - zaraz powiesz, że to są wielkie koszty itp. Dajcie więc 10 zł więcej za składkę i przy 700 członkach macie 7 patoli więcej na rezerwowe wydatki typu dopłacenie za osoby, których brakuje w autokarze do pełnej ilości miejsc.

Jak już mówiłem, nie chcę więcej "jeździć" po was. To była wasza decyzja - wzbudziła ona wielką dyskusję, niektórych nawet doprowadziła do pełnej frustracji (vide Kasia). Ja zdecydowałem, że składki w tym roku nie zapłacę. Nie obraziłem się, nie mam tego wszystkiego gdzieś, dalej śledzę losy MCP i kibicuję wam, bo robicie super robotę i dalej jestem po tej samej stronie. Ale mam tak wpojone, że dane słowo jest święte - więc poczułem się zrobiony w balona, a bardzo nie lubię, jak mnie się tak traktuje.

Teraz mi powiedz - czy miałem prawo się tak poczuć? Nie interesuje mnie decyzja zarządu w tej materii. Czy miałem prawo jako członek MCP czuć rozczarowanie waszą decyzją łamiącą dotychczasowe zasady? Przypomnę Ci, że ja raz nie zdążyłem na czas zapłacić składki i to spowodowało, że odpisano mi, iż "mogę próbowac za rok", a konsekwencją tej informacji było, że nie mogłem pojechać z MCP na mecz, a wtedy jeszcze nie miałem na swoim koncie zaliczonego wyjazdu na Milan, na czym mi bardzo zależało i co więcej, nie miałem takiej możliwości jak dziś, by polecieć sobie samolotem i samemu wszystko sobie załatwić. Mówiąc życiowo - zostałem wtedy zostawiony na lodzie, a sytuacja z zeszłego sezonu mi tylko przypomniała, jak obcesowo mnie potraktowano i jak "góra" MCP podeszła do takich samych osób jak ja, tyle że parę lat później, bo "wymagała tego szczególna sytuacja". I tak jak pisałem, nie odbieraj tego, że się obrażam - wiem, że Ty co możesz, to zawsze pomożesz. Tu chodzi o prostą honorową rzecz - o zasady.
_________________
TU SEI TUTTA LA MIA VITA
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 39
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 30-08-2012, 19:49   

Pepe, oczywiscie, ze masz prawo poczuc sie rozczarowany. Zgodze sie z tym co piszesz, ale gdyby to bylo takie latwe...

Nie mozna cofac fan klubu do stanu sprzed kilku lat tylko z powodu zasad. Nie bede juz sie rozpisywal na ten temat bo powiedziane bylo wystarczajaco. Celem nadrzednym jest Milan i stoi on ponad wszelkimi zasadami.

Odnosnie Twojej historii to dodam tylko, ze dzisiaj tak samo odpisujemy osobom, ktore do nas pisza z informacja, ze nie zdazyly zaplacic skladki. Zawsze robimy tak by jak najbardziej umozliwic NASZYM CZLONKOM wyjazdy na Milan i Ty wiesz o tym doskonale. Tamta decyzja byla wlasnie rowniez z mysla o NASZYCH CZLONKACH, ktorzy dalej chca na takie mecze wlasnie jezdzic. W przyszlosci jak juz wielokrotnie pisalem bedziemy starali sie robic tak, by takie wyjatkowe sytuacje sie nie powtarzaly, wiec nie powinno sie tego traktowac jako rzecz "normalna".
 
 
 
Viking1899 

Nr legitymacji: MCP 1290
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-08-2012, 05:09   

SonaR napisał/a:
Co jest wazne w tej dyskusji i sprawia, ze upada teoria sezonowcow i "kibicow Barcelony" to, ze Viking jest osobą, która zapisala sie po tym wyjezdzie do MCP. Jesli sie wiec zapisal do MCP po meczu z Barcelona to znaczy, ze na inne mecze tez ma zamiar sie wybrac.


Otóż to. Prawda jest taka, że z zapisem do MCP spóźniłem się w zeszłym roku ok. tygodnia, bo też zamierzałem to zrobić. Potem na bieżąco śledziłem, co się dzieje na stronie MCP, jak wygląda aktywność fan clubu, na jakie mecze są organizowane wyjazdy, dzięki czemu dowiedziałem się, że dla takich osób jak ja jest możliwość pojechania na mecz. Nie miało dla mnie znaczenia, że był to mecz z Barceloną, z równą pasją udałbym się na mecz z Chievo czy Bologną - najważniejsze było, że mogę wreszcie spełnić swoje marzenie. O tym, że mogę jechać dowiedziałem się o 20 w przeddzień wyjazdu (zwolniło się jedno miejsce) i uwierzcie mi - miałem w pracy zobowiązania, terminy, ale wszystko rzuciłem, spakowałem koszulkę Milanu i o 5 następnego dnia jechałem do Wrocławia, by wreszcie razem z MCP znaleźć się na San Siro i na żywo dopingować Rossonerich. Gdybym był kibicem Milanu od wielkiego święta, to nie zapisywałbym się teraz do MCP (licząc na otwarte wyjazdy) i nie oglądałbym w zasadzie każdego meczu tej drużyny w necie.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-08-2012, 07:20   

Pepe napisał/a:
A może rzeczywiście lepiej podwyższyć składki na następny raz i gdy pojawi się taka sytuacja, to zamiast ratować się dziwnymi rozwiązaniami, to trzymać jakąś pulę kasy na potrzebę dopłaty do wyjazdu? [...] Pewnie - zaraz powiesz, że to są wielkie koszty itp. Dajcie więc 10 zł więcej za składkę i przy 700 członkach macie 7 patoli więcej na rezerwowe wydatki typu dopłacenie za osoby, których brakuje w autokarze do pełnej ilości miejsc.
:)
osobiscie to od dawna jestem za podniesieniem skladki (i to nie o 10zl), jednak... niekoniecznie wtedy taka skladke zaplaci 700 osob, a np. 500. i co wtedy?? a wtedy wlasnie wyjazdowy %, o ktorym wspominales moze wzrosnac.
pytanie tylko, czy my chcemy miec dobry % wyjazdowy, czy wieksza liczbe wykorzystanych wejsciowek (oczywiscie wykorzystanych przez mcpowiczow)??

generalnie sprawa nie jest latwa, ale skoro sie juz RAZ zdarzyla to trzeba sie nad nia zastanowc. uwazam, ze (dotyczy ostatniego cytowanego zdanie) nie chodzi by ew. rezerwe przeznaczac na oplacenie pustych miejsc, a na obnizenie kosztow pojedynczego miejsca.
jest duza szansa, ze by sie wtedy wiecej naszych osob zebralo na taki wyjazd.
skad rezerwa?? moze z dofinasowan zlotu?? powaznie pisze.

Pepe napisał/a:
Przypomnę Ci, że ja raz nie zdążyłem na czas zapłacić składki i to spowodowało, że odpisano mi, iż "mogę próbowac za rok", a konsekwencją tej informacji było, że nie mogłem pojechać z MCP na mecz, a wtedy jeszcze nie miałem na swoim koncie zaliczonego wyjazdu na Milan, na czym mi bardzo zależało i co więcej, nie miałem takiej możliwości jak dziś, by polecieć sobie samolotem i samemu wszystko sobie załatwić. Mówiąc życiowo - zostałem wtedy zostawiony na lodzie, a sytuacja z zeszłego sezonu mi tylko przypomniała, jak obcesowo mnie potraktowano i jak "góra" MCP podeszła do takich samych osób jak ja, tyle że parę lat później, bo "wymagała tego szczególna sytuacja".

Pepe, blagam :)
1. wtedy to ludzie zabijali sie o miejce w autokarze, posuwajac sie nie raz do niecnych czynow.
2. nawet gdyby wtedy podobna sytuacja miala miejsce, to "tamta gora" na 100% nie dala by tobie takiej mozliwosci, gdyz w przypadku nie uzbierania chetnych na pelna pule biletow wyjazd byl odwolywany!!
3. aimc - czasy sie zmienily. kiedys bylismy praktycznie niewidoczni, teraz to MY rozdajemy karty ;p
tu wlasnie znowu pojawia sie podobne pytanie. chcemy miec pelne 2-3 autokary w sezonie, czy w razie sytuacji WYJATKOWEJ podpierac sie innymi chetnymi (jak bylo to wczesniej wspomniane, na barcy pojechali glownie niedoszli mcpowicze lub najblizsze rodziny obecnych) i miec o 50 wiecej wykorzystanych wejsciowek??

Viking1899 napisał/a:
Prawda jest taka, że z zapisem do MCP spóźniłem się w zeszłym roku ok. tygodnia, bo też zamierzałem to zrobić. Potem na bieżąco śledziłem, co się dzieje na stronie MCP, jak wygląda aktywność fan clubu, na jakie mecze są organizowane wyjazdy, dzięki czemu dowiedziałem się, że dla takich osób jak ja jest możliwość pojechania na mecz.

nie zweryfikujemy tego co piszesz, ale skoro byles/jestes tak zaangazowany w sledzenie losow mcp, to zapraszamy na spotkania "na żywo" do playera... (bez ironii)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Kasia 


Nr legitymacji: MCP 984
Wiek: 37
Skąd: Bytom
Wysłany: 31-08-2012, 08:39   

Viking1899 napisał/a:


Otóż to. Prawda jest taka, że z zapisem do MCP spóźniłem się w zeszłym roku ok. tygodnia, bo też zamierzałem to zrobić. Potem na bieżąco śledziłem, co się dzieje na stronie MCP, jak wygląda aktywność fan clubu, na jakie mecze są organizowane wyjazdy, dzięki czemu dowiedziałem się, że dla takich osób jak ja jest możliwość pojechania na mecz.


dzień wcześniej:

Viking1899 napisał/a:
Jako osoba, która w zeszłym roku pojechała na Barcelona-Milan jako niezrzeszona, zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. W tym roku dołączyłem do MCP, co więcej, namówiłem do przystąpienia swojego kolegę, który jak ja od prawie 20 lat kibicuje na dobre i na złe Milanowi, bo na wyjeździe poczułem, że warto, że są super ludzie, atmosfera, że tak naprawdę bardzo łatwo przystąpić. Wątpię, żebym to zrobił bez tamtego wyjazdu, a tak nie było innej opcji.


hm... to jak to w końcu było? tak z ciekawości pytam ;-)
_________________
...by z krwi naszej życie wzięła, ta Jedyna, co jeszcze nie zginęła!
 
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 31-08-2012, 08:51   

Kasia mnie ubiegła :) :D
_________________

 
 
 
Viking1899 

Nr legitymacji: MCP 1290
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2012, 05:24   

Zapewne byłoby tak, że znowu bym się spóźnił, bo pewnie o nowym sezonie zacząłbym poważnie myśleć w sierpniu (tak jakoś mam, że odkładam wszystko na ostatnią chwilę i jestem zapominalski), a wcześniej skupiłbym się na Euro i wyjazdach wakacyjnych, a potem bym żałował. Po wyjeździe zrozumiałem jednak, że członkostwo w polskim fan clubie drużyny, której kibicuję od dziecka jest priorytetem, nie odkładałem tego ani chwili i zapisałem się na początku zapisów. Teraz wiem, że może to być sezon, kiedy wreszcie zobaczę na żywo Milan więcej niż jeden raz, MCP daje takie możliwości. Może S.Petersburg - tutaj nasza reprezentacja chyba byłaby szczególnie ważna, bo z Włoch może przyjechać mało.

Jeżeli chodzi o Playera to bardzo chętnie. Czekam tylko na pierwszy weekend, kiedy wreszcie nie będę nigdzie wyjeżdżać i zjawiam się obowiązkowo!
 
 
WolfShadow 

Nr legitymacji: MCP 672
Wiek: 42
Skąd: Leeds
Wysłany: 30-07-2013, 15:31   

Temat widzę stary, ale wydaje mi się, że w przyszłości może pojawić się
podobna sytuacja więc zabiorę głos.

Według mnie problem nie jest taki sobie i szczerze sam niejednokrotnie
miałem problemy z terminowym opłaceniem składki i musiałem czekać kolejny rok,
by załapać się na nowy termin, a tu znowu coś wypadało i znowu nie wyrobiłem.

Opcja z zabieraniem ludzi nie będących członkami MCP wywołała na forum burzę,
jedni popierają inni wyrażają zdecydowany sprzeciw i oburzenie.

Ja powiem tak, że popieram działania zarządu, gdyż :
trzeba było coś zrobić, by nie stracić twarzy, by w przyszłości nie było sytuacji,że jest wielu chętnych na wyjazd, a pula biletów mała, a tak pewnie by było.
Kto na co dzień jezdzi na mecze swojej drużyny w Polsce doskonale wie jak to działa,
i proszę szanownych niekumatych - zarząd podjęta decyzją działał dla Nas.
Bo ku informacji niezorientowanych klub dając pewna pulę biletów
zazwyczaj sugeruje się tym jakie było wykorzystanie ostatniej przyznając kolejną.

W przyszłości gdy dojdzie do podobnej sytuacji sugerowałbym by
w pierwszej kolejności proponować wyjazd członkom,
którzy w porę nie przedłużyli członkostwa, ewentualnie zaproponować aktywnym
członkom zabranie kogoś znajomego - najlepiej fana Milanu,
ewentualnie dziewczyny, kumpla, bo może po takim wyjezdzie zechcą wstąpić
w Nasze szeregi. W pewnym sensie jest to dobra opcja promocji i "zarażenia"
innych osób.

Odnośnie meczy ze słabszymi rywalami nie oszukujmy się,
bo zdecydowana większość z Nas nie jest fanatykami Milanu, nie takimi jak
rodowici Włosi, że nie ważne z kim ważne, że mecz.

Może tutaj na naszym krajowym podwórku tak jest, że jedzie się,
z drużyną do największych dziur, nie bacząc na to jaki prestiż danego spotkania,
jednak kibicując zagranicznej drużynie raczej rzadkością są takie przypadki.
Owszem jeżeli ma się znajomych, wyrażających chęć wyjazdu,
niezależnie gdzie liczy się klimat to jak najbardziej można skoczyć,
ja sam chętnie pośmigałbym na mecze wyjazdowe Milanu i niekoniecznie na Juve czy Romę. Właśnie wsparciem na mniej prestiżowych meczach ligowych
możemy zyskać jeszcze większy szacunek u włoskich fanów Milanu,
ale bądzmy szczerzy - w każdym klubie są fani i fanatycy u Nas liczby mówią same za siebie, ale popatrzmy też ilu Nas jest. Niby dużo, ale nie można zapominać,
o tym, że dla jednych członkostwo w MCP to prestiż, dla innych lans przed znajomymi,
na meczu nigdy nie był i raczej nie będzie, zlot to samo, ale legitymacje ma
i świeci nią przed znajomymi ... a na forum najgłośniej szczeka.

Dla kolejnych członkostwo w MCP to spełnienie marzeń, o wizycie na San Siro.
A tak na prawdę ilu jest fanatycznych kibiców w Naszych szeregach ?

Reasumując :
Zarząd podjął słuszna decyzję, mam nadzieję, że na przyszłość będą uwzględniane
jakieś wytyczne w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji.
Odnośnie użytkowników, to na prawdę Panie i Panowie mniej płaczu,
a więcej wyobrazni i patrzenia, w przyszłość.
 
 
 
ROBSON 

Nr legitymacji: MCP 1245
Wiek: 44
Skąd: Milanówek
Wysłany: 31-07-2013, 13:26   

Mam jedną uwagę pośrednio związaną z tematem... Jeśli ktoś jest przede wszystkim kibicem świtu koziegłowy, warty stara wieś czy czego tam innego, a kibicem Milanu jest tylko w "wolnych chwilach" to nie wiem jaki sens ma jego obecność w MCP (jeśli chodzi o zwiedzanie europy autokarem to informuje że do tego członkostwo w MCP jest niepotrzebne). Poza tym śmieszą mnie obrazki wstawiane na forum na których obok herbu Milanu umieszczane są symbole klubów i klubików które mają tyle wspólnego z Milanem co antonio casano z przyzwoitym człowiekiem. TO JEST FORUM KIBICÓW AC MILAN I OSOBIŚCIE MAŁO MNIE OBCHODZĄ WASZE "DODATKOWE" SYMPATIE!!! Uważam też, za delikatnie mówiąc - NIESTOSOWNE - paradowanie na zlocie w koszulce innego klubu (było tak w zeszłym roku)


PS. Co do wpłaty składki członkowskiej na czas - jest na to kilkadziesiąt dni - trwa to kilka minut - gdzie tu jest problem???

Pozdrawiam
_________________

 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 31-07-2013, 16:12   

Robson - i zabronisz mi tego? Stary - twoj post to wielkie LOL mowiac modnym jezykiem młodzieżowym;) Jestem przede wszystkim kibicem mojego lokalnego klubu a jednocześnie kibicem Milanu od 1988 roku. I co mam z tym fantem zrobic? Zrezygnowac ze zlotów na ktore jezdze od samego poczatku prawie?;) niezly żart;)
 
 
ROBSON 

Nr legitymacji: MCP 1245
Wiek: 44
Skąd: Milanówek
Wysłany: 31-07-2013, 19:51   

To nie jest kwestia zabraniania czegoś czy pozwalania na coś - chodzi o pewne zachowania które są lub nie są na miejscu. Czujesz się kibicem Milanu ok - to bądź nim na 100%.
_________________

 
 
carlo 

Nr legitymacji: MCP 009
Skąd: POLSKA
Wysłany: 31-07-2013, 23:12   

Kolego Robson proponuję zimne okłady na głowę. Po prostu brak słów :/
 
 
ROBSON 

Nr legitymacji: MCP 1245
Wiek: 44
Skąd: Milanówek
Wysłany: 01-08-2013, 02:13   

Kolego Carlo - to naprawdę genialna rada i fantastyczny argument w dyskusji - serdecznie dziękuje - przekonałeś mnie.
_________________

 
 
WolfShadow 

Nr legitymacji: MCP 672
Wiek: 42
Skąd: Leeds
Wysłany: 01-08-2013, 07:55   

Troszkę nie widzę przeszkód w tym by kibicując polskiej drużynie często swojej
lokalnej kibicować też klubowi zagranicznemu, nie oszukujmy się,
nie ma tutaj konfliktu interesów, bo czy np Spragnieni Sucha Góra maja kosę,
z np Chelsea ? Rozumiem gdyby taka kosa czy nienawiść była,
ale w większości wypadków nie ma.

Jednak przyznam tu rację koledze Carlo - zlot fanów Milanu,
to zlot fanów Milanu więc powinny na nim obowiązywać tylko i wyłącznie barwy Milanu.
Sam na co dzień dumnie noszę barwy swojej ukochanej polskiej drużyny,
ale w pewnych sytuacjach, a zlot do takich należy powinno się być w barwach Milanu.
Owszem ludzie zawsze będą się pytali " a komu w Polsce kibicujesz ? "
Jednak wkładanie na siebie barw polskich drużyn podczas zlotów jest troszkę nie na miejscu.

Odnośnie avatarów i podpisów z barwami polskich klubów,
mnie to osobiście nie przeszkadza, mniemam, że każdy tak jak i ja jest dumny
z przynależności do pewnych barw i to podkreśla.
Najważniejsze by trzymać poziom i na forum Milanu nie wnosić nienawiści
istniejącej pomiędzy fanami polskich klubów.
 
 
 
carlo 

Nr legitymacji: MCP 009
Skąd: POLSKA
Wysłany: 01-08-2013, 08:23   

ROBSON napisał/a:
Kolego Carlo - to naprawdę genialna rada i fantastyczny argument w dyskusji - serdecznie dziękuje - przekonałeś mnie.

Ciekawe gdzie w Twoich pouczeniach i wytycznych, które byłeś łaskaw nam przekazać, widzisz jakąkolwiek dyskusję?
Wybacz, ale dość zabawnie wygląda jak człowiek który był jeden raz na zlocie, tonem mentora i nauczyciela udziela wskazówek osobie która była na kilkunastu zlotach i współtworzyła całą społeczność Milan Club Polonia.
Na przyszłość jeśli chodzi o działalność mentorską i wodzowską proponuję zacząć od społeczności lokalnej (koledzy z osiedla, chórek kościelny, najbliższa rodzina itp).
Pozdrawiam!
 
 
snaxkaka22 


Nr legitymacji: MCP 091
Wiek: 36
Skąd: Słupsk
Wysłany: 02-08-2013, 21:38   

Robson - na zlocie możemy ten temat przedyskutować... po godz. 23 jest ku temu najlepsza okazja ;)
 
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 02-08-2013, 22:38   

ROBSON napisał/a:
Poza tym śmieszą mnie obrazki wstawiane na forum na których obok herbu Milanu umieszczane są symbole klubów i klubików które mają tyle wspólnego z Milanem co antonio casano z przyzwoitym człowiekiem.

A ja bym wolał, aby fotografie dzieci wstawiać na forum rodziców. Na forum kibiców Milanu wszyscy powinni mieć fotografie piłkarzy Milanu!!!

Tak, oczywiście: żartuję, próbując wierzyć, że może zrozumiesz, że każdy na forum może mieć jaki obrazek chce.

Bo idąc tropem Twojej logiki: skoro "nie wolno" kibicować polskiemu klubowi i Milanowi, bo to nie kibicowanie Milanowi na maksa, to może prawdziwym kibicem Milanu jest tylko ten, który w Mediolanie lub chociaż we Włoszech mieszka? I oczywiście na wszystkich meczach jest...

Tak, to też lekka prowokacja. Bo jak czytam na tym forum, że po meczu obejrzanym w gronie członków MCP "pytałeś Karoliny kto bramki strzelił", to patrząc na Twoją lokalizację nasuwa się pytanie: może jesteś prawdziwym fanem Milanu, ale tego z Milanówka?... Chyba, że to nie był mecz AC Milan. Pytanie wtedy czy Milaniści powinni się spotykać, bo oglądać mecze obcych drużyn?!

Pachnie skandalem...
 
 
ROBSON 

Nr legitymacji: MCP 1245
Wiek: 44
Skąd: Milanówek
Wysłany: 03-08-2013, 13:32   

Nie napisałem niczego o tym że nie można kibicować któremuś z polskich klubów to jest przekręcanie moich słów ... chodziło mi o to że na "pierwszym planie" powinien być zawsze Milan. Takie jest moje zdanie i z całą pewnością nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

ok przyznaje że z tymi awatarami trochę przesadziłem to faktycznie nie jest istotna sprawa.

Możecie krytykować mnie za takie radykalne postawienie sprawy ale drażnią mnie teksty z których odczytuje mało poważne traktowanie Milanu a co za tym idzie również MCP. Zapewniam że w tym co napisałem nie było złej woli czy chęci prowokacji a tylko wyraz zaangażowania w sprawy związane z byciem kibicem Milanu.
_________________

 
 
ROBSON 

Nr legitymacji: MCP 1245
Wiek: 44
Skąd: Milanówek
Wysłany: 03-08-2013, 13:55   

Jeszcze jedna ważna kwestia daleki jestem od pouczania kogokolwiek a w szczególności osób które są w MCP zdecydowanie dłużej niż ja.
_________________

 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-08-2013, 12:47   

Powiem tak, na zlocie nigdy nie byłem, ale moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że jedynymi obowiązującymi tam barwami klubowymi powinny być barwy Milanu, bo to one łączą jego uczestników. Barwy klubu polskiego powinny pozostać w sercu na ten czas. I to nie tak, że Milan powinien zawsze być najważniejszy. Dla mnie od zawsze, na zawsze najważniejszy będzie Lech, dla kogoś innego Legia czy Wisła. Ale w przypadku spotkań w gronie MCP zakładanie tych koszulek uważam za bezsensowne. Bo jeździ się na takie spotkania ze względu na to, że połączył nas Milan i to on powinien się podczas niego liczyć. Inne koszulki klubowe to lekka prowokacja, w końcu trafi dwóch "kumatych" na siebie na takim zlocie w barwach nienawidzących się klubów, popiją za dużo i co, na pewno zachowają spokój, bo łączy ich Milan, podczas gdy jakiś czas wcześniej zdobywali barwy na innym terenie? ;)

Odwracając sytuację, czy chodzicie na mecze swoich lokalnych klubów w koszulce Milanu? ;) bo taki sam sens ma noszenie barw polskich klubów podczas spotkań MCP.

Tak ja to widzę i jeśli to ROBSON miał na myśli to go popieram.
 
 
 
Azra 


Nr legitymacji: MCP 372
Wiek: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-08-2013, 14:16   

No właśnie, nie byłeś na zlocie więc nie wiesz jak jest. Tyle lat, tyle zlotow i nikt nigdy nie miał problemów z wrogością do innych lokalnych klubów, możemy sobie zaśpiewać parę piosenek, sama często tego doświadczam i nikomu nie mam zamiaru dawać za to po pysku. Mam przyjaciół wśród kibiców wrogich klubów i to jest najmniej ważne dla mnie wśród tych znajomości.

A poza tym czy to ważne kto w jakim opakowaniu jest na zlocie skoro liczy się zawartość tego opakowania?
_________________
Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka ale dlatego, że nasza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl