Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd dla osób spoza MCP
Autor Wiadomość
tafel 

Wiek: 40
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 04-08-2013, 21:12   

Dokładnie Azra ma racje:)I to jest w sumie jedyna okazja aby samemu doświadczyć gdzie wrogie kluby siedzą obok Siebie śpiewają itp. i do niczego nie dochodzi:)
_________________
... :)
 
 
 
Veerapan 


Nr legitymacji: MCP 026
Wiek: 38
Skąd: Ostrołęka/Warszawa
Wysłany: 04-08-2013, 21:25   

Nikt nie mowi, ze mamy 4 dni przez 24 h rozmiawiac o Milanie bo az tak porabani nie jestesmy. Ale paradowanie w klubowych koszulkach polskich zespolow i spiewanie piosenek swojego regionalnego klubu to dla mnie tez nieporozumienie.
 
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-08-2013, 16:06   

Veer nie wiem co Ty spiewasz ale to co nucimy na zlotach to zdecydowanie nie sa to ulubione "piosenki" regionalnego klubu. Raczej w druga strone :)
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-08-2013, 20:09   

Też mam dobrych znajomych wśród kibiców Pogoni chociażby, to nie jest problem. Problem może się pojawić wśród jakichś nowych. Ale nawet jeśli nie chodzi tu o to czy ktoś dostanie w pysk, i tak uważam to za dziwne, żeby nosić barwy Lecha, Legii, Śląska, czegokolwiek związanego z polską piłką na zlocie MCP. Podobnie na wyjazdach, gdy dostrzegałem ludzi w różnych barwach polskich klubów na San Siro. No w moich oczach jest to zwyczajnie nieporozumienie. I nikt tu nie mówi o nieprzyznawaniu się na te parę dni do swojego klubu, ale po co barwy? ;) powtórzę, na mecze lokalnej drużyny ktoś z tu obecnych ubiera szalik Milanu?
 
 
 
tafel 

Wiek: 40
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 06-08-2013, 18:38   

Wszystko w granicach rozsądku uważam:)Ale niektórzy to rzeczywiście troche z tym przesadzają... Ich wola ich wybór...
_________________
... :)
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 12-08-2013, 14:31   

Odgrzebuję, bo nie miałem dostępu do internetu a tu tak fajnie się zrobiło. Bajer - tak jak pisała Agata - nie byłeś - nie wiesz. Jak powinno być wg Ciebie, możesz również zachować dla siebie, jako że teorie forumowych mędrców są dla większości praktyków mało interesujące. Pytanie zasadnicze jest "po co każdy jeździ na zlot MCP". Ja, mimo że Milanowi kibicuję dłużej niż niejeden tu żyje, nie jadę po to by rozmawiać o Milanie, transferach i prowadzić pseudo-dyskusję znawcy piłkarskiego na żywo, zamiast na forum. Jadę się napić i pogadać z przyjaciółmi których znam od dobrych kilku lat (od prawie samego początku MCP). Pamiętam "zloty" lub "mini-zloty MCP" na których ani słowa o Milanie nie było. Za to na każdym mogę pośpiewać z C5 "TKWM" albo powyzywać się z T. lub Panami K. od najgorszych ;) I nie ma w tym wrogości bo przyjaźń została zawiązana dzięki MCP ale samo MCP ani tym bardziej Milan nie jest do jej utrzymania potrzebny. Na zlocie śpiewane są również pieśni religijne lub patriotyczne - tego też zakazać? Bo to zlot kibiców a nie kółka różańcowego lub faszystów? Czy bycie idealnym zlotowiczem to wg. was śpiewanie w kółko "Leonardo uomo di merda" lub "aleeeee aleeeee aleeee Milan aleeeee..." machając przy tym czerwono czarnym szalikiem który nabyło się na bazarze przy okazji swojego jedynego meczu? Jak tak, to może faktycznie "moje" MCP już przeminęło i czas przekazać pałeczkę młodym, nowym, co będą tworzyli swój idealny wizerunek tęczowego kibica wybiórczej miłującego pokój i innych chłopców? Ręce opadają jak inni próbują na siłę wszystko w jedną breję ubierać... masę bez charakteru... na to samo kopyto. Ja się takim czymś osobiście brzydzę i piękno naszego stowarzyszenia dostrzegałem właśnie w tej różnorodności... ale co ja tam wiem... A odpowiadając na Twoje pytanie bajer - tak, znam osoby co na mecz mojej lokalnej drużyny przychodzą w szaliku lub koszulce/bluzie Milanu...
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2013, 17:00   

u la la... sie porobilo :/
widze, ze niektorzy to sie nawet nie kryja i oficjalnie pierdola glupoty

Robson, ode mnie piona!! ale nie ciagnij juz tego tematu... i tak mcp juz wiele stracilo na swojej milanowosci i staje sie miejscami kolkiem propagandowym. nie portzebne sa dodatkowe spory i podzialy.
badzmy madrzejsi, myslmy samodzielnie i niedajmy sie otumanic tym co dawno zatracili swoje idealy :)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 12:00   

kuba1899 napisał/a:
A odpowiadając na Twoje pytanie bajer - tak, znam osoby co na mecz mojej lokalnej drużyny przychodzą w szaliku lub koszulce/bluzie Milanu...

No to jest to co najmniej dziwne, żeby nie powiedzieć bezsensowne ;) no ale niektórzy tak już mają, co poradzić. Nikt nie każe, żeby zlot kręcił się w pełni wokół Milanu, bo to by było chore i nudne. Ale obnoszenie się z barwami polskich klubów na nich nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Ale każdy ma swój rozum, jedni zrozumieją, drudzy na złość teraz zaczną te barwy brać. Najwyraźniej zloty MCP nie dla mnie, skoro takie tam zasady panują ;)
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 13-08-2013, 13:56   

Widzisz, problem polega na tym, że dopóki nie będziesz to się nie przekonasz ;) Szczerze mówiąc, osobiście nie widziałem by ktokolwiek "OBNOSIŁ" się barwami lokalnych klubów. kogoś może zirytował fakt, że ludzie oglądali mecz polskiej ligi zamiast powtórki finału LM z 1994 i z przyśpiewek intonowanych przez niektórych ludzi. Ale na pewno rodzima piłka nie jest tematem dominującym. A zabraniać mi nikt niczego nie będzie do momentu gdy nie łamię przepisów kodeksu cywilnego i ew. regulaminu MCP gdzie można mnie ew. wydalić ze stowarzyszenia. Posta kolegi Kiepury nie będę nawet komentował, bo wieje lekką schizofrenią i stanami lękowymi ;)
 
 
carlo 

Nr legitymacji: MCP 009
Skąd: POLSKA
Wysłany: 13-08-2013, 16:42   

Kiepura najpierw piszesz, że niektórzy "oficjalnie pierdolą głupoty" a potem "żeby nie pogłębiać podziałów". Zwróć uwagę że stwierdzenie o "pierdoleniu głupot" pogłębia ewentualnie istniejące podziały i sprawia, że każdy okopuje się na swoim stanowisku jeszcze mocniej.

Ktoś może uznać, że muzyka dyskotekowa towarzysząca nam na każdym zlocie jest również mało "milanowa". Zakażemy jej? Będziemy głosować jaki rodzaj muzyki puszczać?

Jesteś kibicem Polonii Warszawa, wielokrotnie z nim o tym rozmawialiśmy, również na zlotach. Również zatraciłeś ideały? Jakie chcesz przyjąć kryterium tego co dozwolone i "milanowe" a co nie?

Może zamiast krytykować innych za ubiór/temat rozmów/zainteresowania, ktoś opracuje swoisty kodeks zachowania na zlocie? Kiepura? Robson? Bajer?
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-08-2013, 17:18   

o masz. miałbyc luzny tekst w "waszym" języku. a wyszło jak zawsze...

masz racjie carlo. każdy ma swoje hobby. kwestia żeby umieć się z nim obnosic.
według mojej opinii na bieganie w koszulkach innych klubów czy jakieś patriotyczne podniety jest tyle czasu i okazji w ciągu roku, że na głównych zlotach milanu jest to zbędne i zdecydowanie nie potrzebne. ale oczywiście w żaden sposób nie jest zakazane (co dla kuby np. jest najważniejsze) więc niech każdy sobie wystawia ocenę.

tak na marginesie. więcej luzu panowie nie bierzecie wszystkiego tak do siebie :)
liczę na pojednawcze piwko w optymistycznym tonie bez zbędnego pięcioletnią glupot ;)

pozdro!
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 19:44   

Akurat patriotyczne koszulki w stylu modnych obecnie w Poznaniu "Wilno jest polskie", to akurat pasują, bo to w końcu podkreślenie trzeciego członu nazwy stowarzyszenia. Mi osobiście wzajemne pociski po przyjacielsku między kibicami różnych klubów na polskiej scenie by nie przeszkadzały, w końcu to element zabawy. Ale barwy to barwy. Po prostu nie pasują nijak do tego, że to zlot MCP. Bo po co je ubierać? Tego nie jestem w stanie zrozumieć, po co komu obnoszenie się byciem kibicem konkretnego klubu w Polsce (że piszę to do Kuby m.in. to w jego przypadku domyślam się, że nosi na zlocie koszulki Lechii) na zlocie kibiców Milanu ;) no dla mnie to jest dziwne, ale dla innych widać nie i dziwi ich, że niektórzy uważają to za dziwne. Piękno różnorodności świata itp. ;)

A uderzanie w kwestię muzyki, gdy rozmawiamy o (nie)stosowności barw polskich klubów na zlocie MCP zalatuje mi już absurdem, brakiem argumentów i pisaniem dla pisania, więc szkoda mi komentować nawet ;) bo nie chodzi tu o "milanowość" zlotu, przynajmniej mi, inteligentny człowiek powinien to zrozumieć, a jak nie rozumie, to poczytać posty dokładniej.
 
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 14-08-2013, 07:38   

no widzisz - zakładasz coś z góry. Okazuje się, że nie noszę koszulek Lechii (miałem na jednym zlocie jedną by "wkurzyć" pewną osobę i założyłem ją raz, ale to było kilka lat temu, kiedy was w MCP nie było, więc pamiętać tego nie możecie). Może dlatego, że ja barw prawie nie noszę. Chodzenie w koszulce na mecze już kilka lat temu przestało mnie bawić, więc zostaje szalik i tyle... a szalików na letnim zlocie nie noszę bo jest za ciepło.

bajer - spróbuję pójść Twoim tokiem myślenia. Polska to trzeci człon nazwy stowarzyszenia. Tak więc patriotyczne koszulki są ok. Ale drugim członem nazwy jest "Club". I Lechia, Lech, Legia, Wisła, Śląsk, Widzew, to są kluby...

Kiepura - luz jest... my się znamy i wiem na tyle, że lubisz być trollem i swoimi żartobliwymi wypowiedziami wyprowadzać niektórych z równowagi, ale nie dziw się że potem będzie reakcja ;)

A Milanowość zlotu i tak jest wystarczająca, bo większość ludzi jest ubrana na czerwono-czarno i co chwile słychać "Leonardo uomo di merda" albo "Inter starą Kur*(&*( jest" ;)
 
 
krzysiekACM 


Nr legitymacji: MCP 068
Wiek: 39
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 14-08-2013, 18:03   

Ja sie zgadzam z tym, ze zakladanie barw swoich polskich klubow na zlocie kibicow Milanu to nieporozumienie.
A lazenie w koszulkach Milanu na Legie, Lechie czy Wisle to juz wogole jakas abstrakcja i patologia ktora na szczescie w niektorych klubach jest tepiona ;)
Lazisz w barwach swojego klubu albo zgod, a nie w manchesterach czy realach
_________________

 
 
 
kami 

Nr legitymacji: MCP 499
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2013, 22:50   

Ok, idę na Legie - zakładam koszulkę Legii, idę na mecz Milanu zakładam bluzę tudzież koszulkę Milanu, a to ze ktoś na na zlocie zaśpiewa mi "Legia to stara k....." to przepraszam, ale wrażenia to na mnie nie robi:-)) jesteśmy w końcu Rodzina MCP:-)
_________________
Milan! Regalaci Un Sogno!
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 15-08-2013, 20:50   

bajer napisał/a:
Najwyraźniej zloty MCP nie dla mnie, skoro takie tam zasady panują ;)

Rzecz w tym, że zasadniczo to nie ma żadnych zasad. Poza oczywiście regulaminem ośrodka, kodeksem karnym itp. ;)

Zlot tworzą ludzie. Kiedyś był inny klimat, dziś jest inaczej, a jutro też pewnie nie będzie tak samo jak dzisiaj. Jacy są ludzie, takie są zloty. Jeśli przyjedziesz, będziesz mógł przeżyć zlot po swojemu. I chyba nie będzie Ci przeszkadzało, jeżeli ktoś potem uzna na forum, że byłeś niezbyt lub nazbyt "milanowy". Rzeczywistość tworzą przecież ludzie i wydarzenia, a w zdecydowanie mniejszym stopniu userzy i ich posty. :)
 
 
bajer 

Nr legitymacji: MCP 608
Wiek: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-08-2013, 02:27   

kuba1899 napisał/a:
bajer - spróbuję pójść Twoim tokiem myślenia. Polska to trzeci człon nazwy stowarzyszenia. Tak więc patriotyczne koszulki są ok. Ale drugim członem nazwy jest "Club". I Lechia, Lech, Legia, Wisła, Śląsk, Widzew, to są kluby...

Tylko w nazwie w pierwszym członie masz podane, o jaki klub chodzi i jeśli chodzi o barwy klubowe, to na zlocie jedyne uznawane na logikę to powinien być Milan, ewentualnie Brescia czy Partizan jako zgody (nie siedzę w środowisku kibicowskim Milanu, więc nie wiem, czy i jakie są jeszcze inne zgody), ale i to wydaje mi się dziwne w piknikowym fanklubie. Twoje rozumowanie o "Clubie", a moje rozumowanie na temat członu "Polonia" jednak nie jest tym samym ;) bo jednak wszyscy w MCP jesteśmy Polakami, a patriotyzm jest związany z tożsamością narodową, niekoniecznie z samą piłką nożną (a sami piszecie, że zlot nie tylko wokół piłki się kręci). Jak ktoś chce podkreślić swoją tożsamość regionalną, proszę bardzo, koszulkę z Neptunem załóż przykładowo czy jakąś inną podkreślającą Twoje pochodzenie, ja bym mógł założyć taką z Koziołkami itp. ;) a barwy polskich klubów to po prostu nieporozumienie na takim zlocie IMHO.

I podkreślam, nie chodzi mi o to, że zloty mają być bardzo Milanowe i tylko Milan na nich ma się liczyć. Może nie być w ogóle barw Milanu nawet, jak ludzie nie chcą, to może nawet nie być poruszany temat Milanu. Chodzi tylko i wyłącznie o niepasujące do sytuacji barwy innych klubów, wyłącznie o to. A "śpiewać każdy może", jak piszę, tematy poruszane mogą być wszystkie, polskich klubów też jak najbardziej, nawet w kontekście pozdrowień ;) widać dla mnie pojęcie barw klubowych ma inny wymiar niż dla pozostałych, bo dla mnie koszulka i szalik Lecha to coś więcej niż ciuchy leżące w szafie do założenia na każdą okazję ;) ale każdy ma własne sumienie i będzie robił, jak uważa za stosowne :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl