Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszulka sprzedam !!! :D
Autor Wiadomość
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 29-05-2012, 20:23   Koszulka sprzedam !!! :D

Witam Milaniści mam do sprzedania koszulke AC Milan 2008/2009 Home z długim rękawem na plecach jest czysta rozmiar to XL oczekuje 70 zł + koszta wysyłki :D kontakt na gg 8718956 :)



 
 
 
maycka 


Nr legitymacji: MCP 448
Wiek: 42
Skąd: Ząbki/Starachowice
Wysłany: 29-05-2012, 21:27   

A w jakim ona jest stanie, jakieś zaciągnięcia, ślady użytkowania ?
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 29-05-2012, 22:44   

Żadnych śladów użytkowania kupiłem w stanie bdb i w takim sprzedaje :)
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2012, 06:39   

a gdzie kupiłes??
moglbys podeslac fotke z metkami (sa na szwie pionowym u dolu koszulki)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 30-05-2012, 14:04   



A koszulkę kupiłem na allegro w drodze licytacji :D
 
 
 
Rancik 


Nr legitymacji: MCP 1237
Wiek: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 30-05-2012, 14:36   

podróba hah :)
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 30-05-2012, 15:42   

Nie podróba tylko najwyżej Replika :) Koszulki z allegro na nowy sezon za 120 zł to też Repliki a nie podróby :) Więcej zdjęć dla niezdecydowanych jak widać logo adidas herb i napis na kołnierzyku wyszywany posiada również hologramową naklejkę adidas :D






 
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 33
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 30-05-2012, 20:55   

Koszulki na allegro za 120zł to podróby, nie repliki.

Rancik napisał/a:
podróba hah :)


Po czym poznałeś?
 
 
Rancik 


Nr legitymacji: MCP 1237
Wiek: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 30-05-2012, 21:11   

made in thailand, a po za tym zauważ jak wygląda ta koszulka, od razu idzie zauważyć, że to podróba :).
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2012, 22:18   

SeboLZ napisał/a:
Koszulki na allegro za 120zł to podróby, nie repliki.

repliki!! podroby to masz na bazarze ;)

po zamieszczonych zdjeciach na 99% twierdze, ze to orginał... oczywiście nie "meczówka" (bo takich to prawie w ogole nie kupisz), ale taki zwykly orginal z milan pointu, czy sklepu adidasa.
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 30-05-2012, 22:22   

Nie napisałem ze to oryginał :) a Po za tym jak ona wygląda ze odbiega od oryginału oczywiście poza metkami? zresztą jak na tą cenę to warta jest kupna :P
 
 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-05-2012, 02:04   

Co z tego, że made in Thailand? To akurat żaden argument.
 
 
chrissnail 


Nr legitymacji: MCP 256
Wiek: 43
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-05-2012, 14:38   

Rancik napisał/a:
podróba hah :)
Ta mała metka to numer serii adidasa. Do sprawdzenia jakimkolwiek QR-Codem. Z tyłu metki jest rok/miesiac i numer produkcji. To oryginał.... oficjalna replika.

Koszula warta zakupu... gdybym nie miał w kolekcji to bym się szarpał ;)
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2012, 15:01   

chrissnail napisał/a:
oficjalna replika.
ooo, tego okreslenia mi brakowało :)

chrissnail napisał/a:
Koszula warta zakupu... gdybym nie miał w kolekcji to bym się szarpał ;)

jak za dawnych lat ;)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 33
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 31-05-2012, 15:35   

Kiepura napisał/a:
SeboLZ napisał/a:
Koszulki na allegro za 120zł to podróby, nie repliki.

repliki!! podroby to masz na bazarze ;)


Podróby!!

Oto jedna z koszulek (akurat z sezonu 2009/2010) pochodząca z allegro "za 120zł":

http://img163.imageshack....21/27742769.jpg
http://img837.imageshack....74/36127117.jpg

Dalej twierdzisz, że oryginał?

Kiepura napisał/a:
po zamieszczonych zdjeciach na 99% twierdze, ze to orginał


Po czym stwierdziłeś? Akurat nie mówię, że to podróba, bo akurat nie wiem po czym odróżnić 'dobrą' podróbę od oryginału z sezonu 2008/2009, ale chętnie się dowiem.

rangiz napisał/a:
Co z tego, że made in Thailand? To akurat żaden argument.


Dokładnie to samo miałem napisać. Oryginalne koszulki też są Made in Thailand, China itp.

chrissnail napisał/a:
Ta mała metka to numer serii adidasa. Do sprawdzenia jakimkolwiek QR-Codem. Z tyłu metki jest rok/miesiac i numer produkcji. To oryginał.... oficjalna replika.


Takie rzeczy też podrabiają. Hologramy i inne szczegóły też.
 
 
chrissnail 


Nr legitymacji: MCP 256
Wiek: 43
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-05-2012, 15:45   

Cytat:
jak za dawnych lat ;)
Zapewne to nie te same emocje jak na allegro wzajemnie kolekcjonerzy wyrywali sobie koszulki ;) Stare dobre czasy... Rafał :)
Cytat:
Takie rzeczy też podrabiają. Hologramy i inne szczegóły też.
Nie chce wychodzić na kozaka, ale kilku dawnych użytkowników acmilan.pl i również tutejszych mogliby potwierdzić dobrą jakość tej koszulki... sam jestem posiadaczem ponad 30 koszul Milanku... trochę tego widziałem ;)
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 33
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 31-05-2012, 15:51   

chrissnail napisał/a:
Nie chce wychodzić na kozaka, ale kilku dawnych użytkowników acmilan.pl i również tutejszych mogliby potwierdzić dobrą jakość tej koszulki... sam jestem posiadaczem ponad 30 koszul Milanku... trochę tego widziałem ;)


Nie napisałem, że ta koszulka, którą oferuje kolega to podróba.

SeboLZ napisał/a:
Akurat nie mówię, że to podróba, bo akurat nie wiem po czym odróżnić 'dobrą' podróbę od oryginału z sezonu 2008/2009, ale chętnie się dowiem.
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 31-05-2012, 16:15   

chrissnail napisał/a:
Rancik napisał/a:
podróba hah :)
Ta mała metka to numer serii adidasa. Do sprawdzenia jakimkolwiek QR-Codem. Z tyłu metki jest rok/miesiac i numer produkcji. To oryginał.... oficjalna replika.

Koszula warta zakupu... gdybym nie miał w kolekcji to bym się szarpał ;)


Dziękuje za komplement :D ja tylko chciałem sprzedać koszulkę nie pisałem nic ze to oryginał tylko replika a widzę niezła dyskusja się zrobiła :D
 
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2012, 22:37   

SeboLZ napisał/a:
ale chętnie się dowiem.

poniewaz kojarze ciebie z innych for i tematów gdzie udzielasz sie w kwestii koszulek, odpowiem...
ale zeby nie było, jest to subiektywna opinia poparta wieloletnim (mino, iz od przeszlo 5 lat "piknikuje" w temacie) "doswiadczeniem", jak równiez opniniami innch kolekcjonerow zbierajacych produkty adidasa.

przede wszystkim NIGDY, ani cena (tym bardziej na allegro), ani kraj pochodzenia nie definiuje "orginalności" produktu!!

moja hierarchia (łacznie z nazewnictwem) wygąda nastepująco:

1. podróby
nie ma co sie w sumie zaglebiac w szczegoly... kilka zdjec wystarczy :)
http://img02.allegroimg.p...0/23/2358602394
http://img15.allegroimg.p...3/95/2370539575
http://img09.allegroimg.p...61/2381826187_1

2. "wynalazki" firmy AC MILAN
zdjeciami nie dysponuje, ale kazdy kto byl pod SS wie o co chodzi... sa to produkty sredniej jakosci, z hologramem i firmowa metka. po prostu oficjalne gadzety acmilanu (koszulki, breloki, flagi, szaliki, itp)

3. repliki
i tu wlasnie zaczynaja sie schody... bo owe repliki ja, dziele jeszcze na kilka podgrup:
- te oficjalne, ktore mozna nabyc milan poincie, storze, czy sklepach adidasa (czasami w innych outletach, a nawet w selgrosie ;) posiadajace wlasnie ten qr-cod!!
- oficjalne, ale z wykonane z zupelnie innego materialu niz te oficjalne, produkowane zapewne na rynki poza europejskie/amerykanskie... i nie posiadajace ww. metki z kodem
- i, "odrzuty produkcyjne", czyli w wiekszosci to co mamy w sieci.

wlasnie tu tkwi sedno ich "oginalnosci", poniewaz wszystkie te repliki markowane sa firma adidasa, na zdjeciach trudno je rozroznic. (tych z kodem "qr" nie podwazam), natomiast te z sieci charakteryzuja sie glownie tym, ze sa... tanie...
jednak ciezko trafic na taka, ktora nie bylaby wspomnianym "odrzutem produkcyjnym".

jako ciekawostke, moge dodac, ze mialem kiedys kontakt z osoba, ktora sprowadzala z azji takie wyroby.
kontakt byl wymuszony przez allegro (proba oszustwa)...
okazalo sie, ze te osoby kupuja te produkty jako wlasnie odpady - bo rekaw krzywo zszyty, bo logo lekko w lewo schodzi, itp... koszt takiej jednej "allegrowej" koszulki waha sie cenie 7-10 $$ (tyle mialem wpisane w oficjalnej deklaracji celnej - kolesiowi paczka zaginela i na to sie powolal w ubezpieczeniu... watpie by byl stratny).
wszystkie te repliki produkowane byly (pewnie i sa) w tailandii, tunezji, portugalii, a nawet w egipcie, wszystko zalezy pewnie od kosztow produkcji oraz gdzie dane serie trafiaja.

4. meczówki
tak nazywam koszulki, w ktorych graja pilkarze na boisku... sa wykonane z tego samego materialu co oficjalne repliki z tym wyjatkiem, ze sa produkowane w niemczech, czy we wloszech (kiedys), w glownych fabrykach adidasa (czemu akutat tak?? nie wiem, ale z tymi "sztukami", z ktorymi sie spotkalem - tak było). generalnie trudne kupienia i tyle!!

w kwestie climacool, climalight, czy clima"cos tam cos" tam nie wnikalem... wg. mnie nie swiadcza one o niczym (w kwestji orginalnosci), a sa jedynie okresleniem gatunku materialu z jakiego sa wykonane.


przy okazji mojego wywodu :) serdecznie pozdrawiam, moich "braci po kolnierzu":
kube, bakera i chrissa,
mam nadzieje, ze nic nie pomieszalem w waszych pogladach w tym temacie...
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
baker 

Nr legitymacji: MCP 012
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-06-2012, 07:33   

Dobra robota Rafał. Myślę, że dla każdego początkującego kolekcjonera to bezcenna wiedza. Sam już od dawna koszulek nie kupuję, ale tak, jak napisał Krzysiek, pod wpływem takich dyskusji, wspomnienia o emocjonujących licytacjach wracają :).

Licytowałem kilkakrotnie 'meczówki' na ebay'u, ale nigdy nie udało mi się takiej aukcji wygrać. Czy ktoś z Was posiada tego rodzaju koszulkę?
_________________
"Znam twoje czyny,
że ani zimny , ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 43
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 01-06-2012, 08:31   

Oj tak, te wspomnienia są bezcenne... a i koszulki dochodziły do absurdalnych cen:) Ja też od bardzo dawna nie kupiłem koszulki (za wyjątkiem przywiezionego przez Sebinho z Mediolanu zeszłorocznego pasiaka). Baker - nigdy nie zapomnę jak na ebayu kupiłem dla Ciebie i Kiepury rzeczy. Dla Kiepury wszystko przyszło jak trzeba, a dla Ciebie przyszła koszulka Interu z autografem ;P
Co do oryginalności koszulek - obecnie jest prawie niemożliwe rozróżnienie replik od "odpadów" jak to ładnie nazwał Kiepura. W końcu schodzą z jednej linii produkcyjnej i dopiero na etapie kontroli jakości są odrzucane.
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 33
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 01-06-2012, 10:56   

Cytat:
3. repliki
i tu wlasnie zaczynaja sie schody... bo owe repliki ja, dziele jeszcze na kilka podgrup:
- te oficjalne, ktore mozna nabyc milan poincie, storze, czy sklepach adidasa (czasami w innych outletach, a nawet w selgrosie ;) posiadajace wlasnie ten qr-cod!!
- oficjalne, ale z wykonane z zupelnie innego materialu niz te oficjalne, produkowane zapewne na rynki poza europejskie/amerykanskie... i nie posiadajace ww. metki z kodem
- i, "odrzuty produkcyjne", czyli w wiekszosci to co mamy w sieci.


Jeśli rzeczywiście istnieje taki podział to całkowicie zmienia to mój pogląd w tym temacie. O odrzutach nigdy nie słyszałem, ale z tymi wykonanymi z innego materiału spotkałem się. Ale poza tym, że wykonane są z innego materiału, różnią się także kolorem, napisami przy kołnierzu (tam gdzie są rozmiary itp.), nadruki szybko się spierają, ale także co jest najsmutniejsze naszyty mają stary herb Milanu! (tak jak tak, którą wkleiłem w poprzednim poście). Poza tym takie koszulki widziałem też na targu we Wrocławiu, również adidasa. Być może rzeczywiście są to oryginalne produkowane pod rynek poza europejski/amerykański, jednak posiadają tyle różnic, że traktowałem to jako podróbki. Też kiedyś kontaktowałem się z dwoma/trzema sprzedawcami z allegro takich koszulek, kontakt urywał się po pytaniu o oryginalność koszulek bądź dostawałem odpowiedzi typu "Jeszcze nikt nie zglosil nam uwagi ze koszulki są nieorginalne" (akurat od użytkownika WorldSoccer_Shop, który sprzedał tego sporo). Dlaczego nie zapewnił, że są oryginalne? Jakoś rok temu była sytuacja, że wszystkie tego typu aukcje wszystkich sprzedających zostały usunięte z allegro. Akurat powodów tego może być wiele, a jednym z nich mogłaby być nie oryginalność produktów.

Cytat:
4. meczówki
tak nazywam koszulki, w ktorych graja pilkarze na boisku... sa wykonane z tego samego materialu co oficjalne repliki z tym wyjatkiem, ze sa produkowane w niemczech, czy we wloszech (kiedys), w glownych fabrykach adidasa (czemu akutat tak?? nie wiem, ale z tymi "sztukami", z ktorymi sie spotkalem - tak było). generalnie trudne kupienia i tyle!!


Wykonane są w innej technologii, więc przypuszczam, że mogą być wykonane z innego materiału, ale tego akurat pewien nie jestem :)
 
 
rataj 

Wiek: 32
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 01-06-2012, 14:53   

Dziękuje za tą lekcje kolekcjonerstwa :D wpadłem tu sprzedać koszulkę a tyle się dowiedziałem :D btw to jak ktoś zainteresowany ?:D
 
 
 
chrissnail 


Nr legitymacji: MCP 256
Wiek: 43
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-06-2012, 15:08   

Kiepura napisał/a:
wszystkie te repliki produkowane byly (pewnie i sa) w tailandii, tunezji, portugalii, a nawet w egipcie, wszystko zalezy pewnie od kosztow produkcji oraz gdzie dane serie trafiaja.
To normalka od wielu wielu lat. Bangladesze i inne afryki to żadne zaskoczenie.

Kiepura napisał/a:
4. meczówki
tak nazywam koszulki, w ktorych graja pilkarze na boisku... sa wykonane z tego samego materialu co oficjalne repliki z tym wyjatkiem, ze sa produkowane w niemczech, czy we wloszech (kiedys), w glownych fabrykach adidasa


Właśnie z tym też jest niejasność... dla przykładu jedna z moich koszulek:




Nie pamietam gdzie ją kupiłem... allegro czy ebay... ale nie jest to oficjalna replika... qr-codu nie ma, a robiona u hitlersynów ;)


A co do herbów SebolZ to też cieżka sprawa. Kilka tygodni temu po meczu (nie pamiętam jakim) na acm.pl pokazywaliśmy zdjęcia piłkarzy gdzie na ich "meczówkach" herb był przyszyty w różnych miejscach.

kuba1899 napisał/a:
Co do oryginalności koszulek - obecnie jest prawie niemożliwe rozróżnienie replik od "odpadów" jak to ładnie nazwał Kiepura. W końcu schodzą z jednej linii produkcyjnej i dopiero na etapie kontroli jakości są odrzucane.

Otóż to.
kuba1899 napisał/a:
Baker - nigdy nie zapomnę jak na ebayu kupiłem dla Ciebie i Kiepury rzeczy. Dla Kiepury wszystko przyszło jak trzeba, a dla Ciebie przyszła koszulka Interu z autografem ;P
Miałą być wycieraczką ale nie pasowała do koloru ścian, albo drzwi... nie pamietam :>


Notabene gratki Rafał za post... swego rodzaju poradnik wyszedł. Zapewne "młodym" się przyda na przyszłość.
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2012, 20:58   

chrissnail napisał/a:
Nie pamietam gdzie ją kupiłem... allegro czy ebay... ale nie jest to oficjalna replika... qr-codu nie ma, a robiona u hitlersynów ;)

hmmm, rzeczywiscie dziwne - nie spotkalem sie z czym takim.

co do herbow, to w ogole zagadkowa sprawa... Sebolowi chodzi pewnie o te paski w herbie ;) ze na jednych zaczyna sie (w <- od krzyza) od czarnego, a w innych od czerwonego.
przyznam, ze nigdy nie zwrocilem na to uwagi, ale... przede wszystkim to nie przypominam sobie by milan oficjalnie wprowadzil nowy herb, wiec uzywanie sformułowania nowy-stary troche mija sie z celem!!
sprawdzilem i w necie i u siebie - te wzory sie "wymieniaja" nie zaleznie od sezonu. trudna sprawa :/

ps. tak w ogole to "dzieki" za rozruszenie tematu... od 2 dni siedze na allegro :/ i czyham na okazje (btw, jest kilka fajnych oficjalnych replik w duzych rozmiarach i okazyjnych cenach), mam na oku juz ze 3 koszulki... dla mlodego!! wiec zajawke w kolekcjonowanie moge zaczac od poczatku ;p
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl