Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kufel Ac Milan
Autor Wiadomość
Tabarez 

Nr legitymacji: MCP 021
Wiek: 46
Skąd: Mikołów
Wysłany: 08-11-2012, 16:07   

Cytat:
Skopi czym się zajmujesz w JM?


Jak to czym? Wysyłką kufli... ;-)
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-11-2012, 16:04   

Snax napisał/a:
skopi napisał/a:
Otóż kufli z Milanu brakuje bo na każdą biedronkę wysyłano 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk

..czyli na 16 przypadających na Słupsk mam trzy :)


ee, chyba nie...
http://www.biedronka.pl/sklepy/ - 12 sklepów w Słupsku x minimum 12 kufli na każdy = 144 sztuk (minimum)

Musisz się trochę bardziej postarać;)
Na końcu to i tak nie od kufla, a tego co w środku i stopnia schłodzenia cieczy zależy przyjemność spożywania.
 
 
Tedoslaw 

Nr legitymacji: MCP 1286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-11-2012, 19:30   

Zakupione 2 sztuki w Biedronce w Szczecinie na ul. Klonowica

Niby nic niezwykłego ale micha się cieszy
 
 
snaxkaka22 


Nr legitymacji: MCP 091
Wiek: 36
Skąd: Słupsk
Wysłany: 09-11-2012, 19:44   

dezali napisał/a:
ee, chyba nie...

..naliczyłem z pamięci 8 biedronek w Słupsku i przy założeniu że do każdej wysłali nie jeden a dwa kartony to wyszło mi prostym rachunkiem matematycznym 16 sztuk...

ale skoro podpowiadasz że w Słupsku mamy 12 sklepów to w takim wypadku mam 3 z pośród 24 kufli :)
 
 
 
Michał 


Nr legitymacji: MCP 1233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-2012, 20:34   

Sympatycznie się pije z takiego kufla ;)
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 09-11-2012, 23:59   

Snax napisał/a:
dezali napisał/a:
ee, chyba nie...

..naliczyłem z pamięci 8 biedronek w Słupsku i przy założeniu że do każdej wysłali nie jeden a dwa kartony to wyszło mi prostym rachunkiem matematycznym 16 sztuk...

ale skoro podpowiadasz że w Słupsku mamy 12 sklepów to w takim wypadku mam 3 z pośród 24 kufli :)


Zastanawiam się czy to na serio piszesz czy jakaś prowokacja czy może ja czegoś nie rozumiem :D

W każdym kartonie jest 12 kufli. Jeśli sklepów jest 12 to kufli w Słupsku jest 144 :P czyli masz 3 spośród 144. Chyba, że kupiłeś 3 kartony kufli :D ale to chyba też nie o to chodzi...
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 10-11-2012, 01:01   

Jeśli patrząc na to co napisał skopi, że wysłali na każdą biedrę po 1 lub 2 kartony po 12 sztuk w ilościach 6, 3, 2, 1 (Milan) kufli, to wychodzi na to, że w 12 biedronkach tych kufli będzie 12, a maksymalnie 24 :) chyba, że my czegoś nie kumamy ze Snaxem z wypowiedzi skopiego i wychodzi na to, że kufli Milanu w jednej biedronce jest 12-24, a kufli Barcy jest 72 w każdej z biedronek.. więc w takim Słupsku, gdzie biedronek jest tak jak napisał dez 12, kufli Barcy byłoby chyba trochę przydużo.. no ale może ja mam problem z liczeniem... Pewnie wyszłoby w końcu na to, że jeśli zsumować by wszystkie kufle, to przypadałby jeden na dwie lub 3 osoby mieszkające w Słupsku :D trochę nie halo moim zdaniem..

no ale zgadzam się z dezalim, że nawet w takim kuflu ciepłe piwo będzie chujowo smakowało, bo chyba to miał na myśli :P no i jeśli chce się patrzeć na herb podczas picia, to widzę, że kufle tylko dla leworęcznych :D
 
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 11:14   

W wiadomości była mowa o kartonach, więc uważam, że wiadomość skopiego została źle sformułowana. A zapewne rzeczywiście chodziło mu właśnie o to, że w kartonie jest łącznie 12 kufli wszystkich klubów.
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10-11-2012, 12:26   

SebolZ co ty kminisz?

W 1 kartonie jest 1 kufel Milanu wiec co ty liczysz?
_________________

 
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 12:56   

Jonathan napisał/a:
SebolZ co ty kminisz?

SeboLZ

Jonathan napisał/a:
W 1 kartonie jest 1 kufel Milanu wiec co ty liczysz?

Wiem, że w 1 kartonie jest 1 kufel Milanu. Ale nie można było tego jednoznacznie wywnioskować z wiadomości skopiego. Nie wiem o co pytasz, wszystko jest napisane wyżej...
 
 
sawczen 


Nr legitymacji: MCP 215
Wiek: 35
Skąd: Tczew/Warszawa
Wysłany: 10-11-2012, 13:09   

kur... normalnie jak zadanie z tekstem na matmatyce w podstawówce... SeboLZ - siadaj, pała.
 
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10-11-2012, 14:33   

skopi napisał/a:

na każdą biedronkę wysyłano 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk w ilościach:

Barcelona x6
Manchester x3
Real x2
Milan x1


SeboLZ napisał/a:
Ale nie można było tego jednoznacznie wywnioskować z wiadomości skopiego.


Nie wiem jak można to inaczej zrozumieć ale dziwne, że wszyscy dobrze pokumali :)
_________________

 
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 14:59   

Szkoda, że nie pogrubiłeś tego poniżej, liczby na górze zostały wymnożone przez liczby na dole.

1 lub 2 kartony w ilościach Barcelona x6, co daje 6 lub 12 kartonów Barcelony
albo
12 sztuk w ilościach Barcelona x6, co daje 12x6 kufli.

Nie wiem jak można to rozumieć jednoznacznie. Dziwne, że nie tylko ja źle zrozumiałem (dezali zdaje się zrozumiał podobnie jak ja o ile miał na myśli 144 sztuki kufli Milanu).
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10-11-2012, 15:06   

Loooool :D Skoro pisze, że 1 lub 2 kartony to czemu ma ich być nagle 6 lub 3? :D To chyba niepoważne :D Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

A tak w ogóle to:

Dane:

A - liczba kartonów =2
B- liczba kufli w kartonie =12 ( 6 Barcelony, 3 Manchesteru, 2 realu, 1 Milanu)
P - liczba kufli Milanu = 1
C - liczba sklepów = 12
D- liczba kupionych kufli przez snaxa =3
Y - liczba sklepów Biedronka na terenie Słupska = 12
Szukane:

N- liczba kufli dostępnych w sklepach Biedronka na terenie Słupska
M- Liczba kufli Milanu w sklepach Biedronka na terenie Słupska
H- procent kufli Milanu względem wszystkich kufli
S - procent kupionych kufli Milanu przez Snaxa

Rozwiązanie:

N = YxBxA= 12x12x2 = 288 szt

M = PxAxC = 1x2x12= 24 szt

H= M/N = 24/288= 8,3 %

S = D/M = 3/24= 12,5 %

Teraz chyba powinno być wszystko jasne :D:D:D Profesorze Sawczen, będzie 5 w dzienniku?

Bez obrazy SeboLZ - taki zarcik matematyczny ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Jonathan 10-11-2012, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 15:17   

Nie wiem skąd miały się wziąć, ale tak jest napisane... 2 kartony w ilościach 6, 12 sztuk w ilościach 6... Pokazuje Ci tylko, że wiadomość nie jest jednoznaczna. Jeśli przeczytałeś to ze zrozumieniem to gratuluję.
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10-11-2012, 15:50   

SeboLZ napisał/a:
2 kartony w ilościach 6, 12 sztuk w ilościach 6


Nigdzie tak nie jest napisane. JEst napisane 2 kartony po 12 szt w ilościach: 6,3,2.1. A czytasz to tak jakby napisał 2 kartony w ilościach 6.... A o sztukach kufli już nie czytamy?
_________________

 
 
 
Gregorio1899 


Nr legitymacji: MCP 547
Wiek: 50
Skąd: Malbork
Wysłany: 10-11-2012, 15:53   

Snax zakładając ten temat rozpętałeś prawdziwą burzę umysłów :-)
_________________
AC Milan è il senso della mia vita
 
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10-11-2012, 16:15   

Jonathan ma racje a SeboLZ blefuje.
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 16:26   

Jonathan napisał/a:
B- liczba kufli w kartonie =12 ( 6 Barcelony, 3 Manchesteru, 2 realu, 1 Milanu)


Niby gdzie jest tak napisane, że na te 12 kufli składa się 6 kufli Barcelony, 3 MU, 2 Realu i 1 Milanu? Otóż tu tkwi błąd z czego wynika niejednoznaczność, nie jest to doprecyzowane. A więc nic nie jest jasne, żarcik się nie udał :)

Napisane jest, podkreślam NAPISANE, że 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk w ilościach: Barcelona x6, co daje 1x12x6 (lub 2x12x6).

Jonathan napisał/a:
S - procent kupionych kufli Milanu przez Snaxa
S = D/M = 3/24= 12,5 %

Kolejna niejednoznaczność :P równie dobrze można by podać za rozwiązanie S = D/N = 3/288 = 1,04% :P

Jonathan napisał/a:
SeboLZ napisał/a:
2 kartony w ilościach 6, 12 sztuk w ilościach 6


Nigdzie tak nie jest napisane. JEst napisane 2 kartony po 12 szt w ilościach: 6,3,2.1. A czytasz to tak jakby napisał 2 kartony w ilościach 6.... A o sztukach kufli już nie czytamy?


Co? 1 karton po 12 sztuk = 1 karton = 12 sztuk, więc co za różnica jak przeczytam? Nie rozumiem o czym teraz piszesz. Czytam tak jak jest napisane, a więc jeszcze raz :): 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk w ilościach: Barcelona x6, co daje 1x12x6 (lub 2x12x6).

Gregorio1899 napisał/a:
Snax zakładając ten temat rozpętałeś prawdziwą burzę umysłów :-)


Troszkę się zapędziliśmy :P
 
 
Jonathan 

Nr legitymacji: MCP 992
Wiek: 38
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10-11-2012, 16:35   

Wymiękam :) Nie da sie już prościej... Skoro napisał " w ilościach" po słowie "12 sztuk" to logiczne, że dalej wymieniał co znajduje się w kartonie...1 kartonie!!!! A ty dalej bredzisz ze niejednoznacznie napisał ile tych kartonów jest...
_________________

 
 
 
skopi 

Nr legitymacji: MCP 057
Wiek: 42
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 10-11-2012, 16:36   

Mogłem sie nie odzywać he...
 
 
milanik 


Nr legitymacji: MCP 1312
Wiek: 31
Skąd: Zgierz
Wysłany: 10-11-2012, 16:42   

Przerywając tę interesującą wymianę zdań... Kaj (bo jesteśmy chyba jedynymi "zgierzakami" na forumku), udało Ci się załapać w zgierskich biedronkach na swój gadżet ? Nie sądziłem, że będzie u nas taki popyt na to i że kufle z kilku biedronek rozejdą się w mgnieniu oka. Kilka dni temu byłem i wszędzie pusty magazyn. Szkoda, bo miałem ochotę go "wykraść", ale odwlekanie przejażdżki po dyskontach wzięło górę.
 
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10-11-2012, 16:53   

Skopiego jeszcze zwolnią za to :D
SeboLZ naprawde niesamowite jest Twoje rozumowanie :D

Cytat:
Otóż kufli z Milanu brakuje bo na każdą biedronkę wysyłano 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk w ilościach:

Barcelona x6-sztuk
Manchester x3-sztuk
Real x2-sztuk
Milan x1-sztuk


=12 sztuk czyli JEDEN karton. A kartonow maksymalnie w Biedronce dwa, razy dwanascie biedronek czyli maksymalnie 24 kufle Milanu, minimalnie 12...
Dlatego Snax ma 3/12, albo 3 na maksymalnie 24 :>
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
SeboLZ 

Nr legitymacji: MCP 904
Wiek: 34
Skąd: Wrocław/Lądek-Zdrój
Wysłany: 10-11-2012, 17:05   

Nie napisałeś nic nowego. Wiem ile kufli jest w kartonie, ile jest kartonów, ile jest biedronek, ile kufli ma Snax itp. A wyżej wyjaśniałem dlaczego można zrozumieć inaczej wiadomość skopiego. Poza tym nie tylko ja zrozumiałem z początku inaczej niż jest w rzeczywistości (nie mówię o osobach, które wypowiadały się w temacie).
 
 
Bubu 

Nr legitymacji: MCP 253
Wiek: 39
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10-11-2012, 17:21   

SeboLZ napisał/a:
Niby gdzie jest tak napisane, że na te 12 kufli składa się 6 kufli Barcelony, 3 MU, 2 Realu i 1 Milanu? Otóż tu tkwi błąd z czego wynika niejednoznaczność


Tu

Cytat:
Otóż kufli z Milanu brakuje bo na każdą biedronkę wysyłano 1 lub 2 kartony kufli po 12 sztuk w ilościach:

Barcelona x6-sztuk
Manchester x3-sztuk
Real x2-sztuk
Milan x1-sztuk
_________________
AC Milan
Forza Milan la sud e con te!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl