Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 69
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 33
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

Informacja AIMC na temat MCP

Associazione Italiana Milan Clubs, czyli komórka zrzeszająca oficjalne fan kluby rossonerich, opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej informację o wizycie swoich przedstawicieli na XII Zlocie Milan Club Polonia. Zamieszczono również list przesłany przez Prezesa MCP Romana Sidorowicza, który został także przekazany Adriano Gallianiemu.

Oryginalny tekst można znaleźć tutaj.

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie materiałów opublikowanych przez AIMC. Oto jego treść:

Milan Club Polonia w wielkim stylu świętował swoje dziesięciolecie w ośrodku „Kusy Dwór” w Czaplinku.

Cztery dni świętowania, od 25 do 28 sierpnia 2011, w tym również turniej piłkarski. Prezes Roman Sidorowicz z wielkim entuzjazmem przyjął naszych działaczy Nuccię Malvestiti oraz Giordano Maestroni.

W roli gościa honorowego wystąpił Puchar Mistrzów!

Najpiękniejszą rzeczą był jednak widok tak wielu kibiców Milanu, którzy zjednoczeni barwami naszej wspaniałej drużyny, potrafią razem świętować nawet w kraju, który wydaje się tak odległy, ale dzięki nim jest on naprawdę blisko.

Prezentujemy wam również list, który wysłał nam nasz przyjaciel Roman Sidorowicz. List ten pokazuje, jak wielkie jest ich przywiązanie do Milanu.

"Milan Club Polonia powstał 28 grudnia 2001 roku, kiedy 5 osób zakochanych w czerwono-czarnych barwach spotkało się we Wrocławiu, żeby dać początek marzeniom wielu polskich milanistów.

Początki były bardzo ciężkie, ponieważ głównym źródłem kontaktu pomiędzy ludźmi z całego kraju był tylko Internet oraz tradycyjna poczta.

W 2002 roku członkowie Milan Club Polonia „zorganizowali” pierwszy wyjazd na mecz Milanu. 8 osób pojechało do Czech na mecz Ligi Mistrzów ze Slovanem Liberec, nie mając w ogóle biletów. Zdołali je uzyskać dopiero na parę godzin przed meczem dzięki pomocy fanów z Włoch.

Liczba członków Milan Club Polonia rosła z roku na rok, jednak głównym celem było stanie się oficjalnym fan klubem Milanu. Udało nam się tego dokonać dopiero w 2005 roku, kiedy nasz przyjaciel Fulvio Spianella, poznany również przez internet, pomógł nam zapisać się do Associazione Italiana Milan Clubs. Od tego momentu zdaliśmy sobie sprawę, że stworzyliśmy w naszym kraju pierwszy oficjalny fan klub zagranicznej drużyny - Milanu.

Mimo dwóch tysięcy kilometrów, jakie nas dzielą, coraz częściej jesteśmy obecni na San Siro.

Zaczęliśmy organizować wyjazdy pełnymi autokarami, a flaga Milan Club Polonia już regularnie powiewa na „naszym” stadionie.

Nasza obecność na San Siro zawsze jest mile odbierana przez włoskich kibiców, którzy siedzą obok nas, jednak do dzisiaj wiele osób jest zszokowana, kiedy widzi 50-osobową grupę ludzi ubranych w koszulki z napisem Milan Club Polonia. Nie wystarczy nam już oglądanie Milanu w telewizji lub w Internecie i chcemy wspierać nasz zespół z trybun San Siro bez względu na wyniki.

Oprócz meczów w Mediolanie staramy się być obecni przede wszystkim w Europie. Wspieraliśmy Milan w meczach zarówno w Pucharze Uefa, jak i w Lidze Mistrzów. W tym roku naszymi najważniejszymi wyjazdami będą mecze z Bate Borysów oraz Viktorią Pilzno. Dla polskich kibiców Milanu oba te spotkania będą praktycznie meczami „u siebie” i z całą pewnością w pokaźnej liczbie będziemy wspierać Milan.

Oprócz wyjazdów organizujemy również dwa razy w roku spotkania w różnych częściach Polski, by podyskutować o naszym fan klubie i wspólnie miło spędzić czas. Główny zlot odbywa się co roku w ostatni weekend sierpnia i trwa aż 4 dni. Tegoroczny zlot był spotkaniem wyjątkowym, ponieważ razem ze wspaniałymi gośćmi świętowaliśmy na nim dziesięciolecie naszego fan klubu, eksponując historyczny Puchar Mistrzów.

Z tego miejsca chcemy podziękować Panu Gallianiemu, który zezwolił na obecność Pucharu w Polsce.

110 osób obecnych w Czaplinku na Zlocie Milan Club Polonia mogło świętować 10-lecie fan klubu w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Jednocześnie byli oni świadkami nagrodzenia osób, którzy wkładając w pracę swoje serce i pasję przyczynili się do powstania i rozwoju Milan Club Polonia.

W obecnym sezonie Milan Club Polonia liczy aż 605 zarejestrowanych członków i jest jednym z największych fan klubów Milanu na świecie. Dzięki tym ludziom nasza historia mimo, iż wciąż krótka to jest już bardzo bogata.

Mamy nadzieję, iż kolejne 10 lat przyniesie nam dalsze satysfakcje i niesamowite wspomnienia."


Dodano: 2011-09-25

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka