Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 22/23: 1025
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 74
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 36
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2022/23
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

Materiał o MCP w listopadowym Forza Milan!

W listopadowym wydaniu magazynu "Forza Milan!" znalazł się obszerny artykuł na temat Milan Club Polonia. Jest to pokłosie wizyty przedstawicieli Associazione Italiana Milan Clubs na tegorocznym Zlocie MCP, jaki odbył się w sierpniu w Czaplinku. Nasze Stowarzyszenie świętowało wówczas dziesięciolecie istnienia, a wysłannicy AIMC uświetnili obchody, przywożąc oryginalny Puchar Mistrzów wywalczony przez rossonerich w Atenach.Poniżej prezentujemy tłumaczenie artykułu oraz linki do skanów oryginalnego materiału.

Czerwono-czarna Polska. Dziesięć lat radości - Forza Milan! 11/2011

Powstały we Wrocławiu w 2001 roku. Rok później grupa ludzi zorganizowała „debiutancki” wyjazd do Liberca na kwalifikacje Ligi Mistrzów, wygranej na koniec sezonu przez Milan. Od tamtego czasu polskich kibiców jest coraz więcej i mimo odległości bardzo często pokazują się na San Siro.

Jest 28 grudnia 2001 i znajdujemy się w południowo-zachodniej części Polski. Nazwa miasta to Wrocław, historyczna stolica Śląska, ważne centrum i skrzyżowanie kultur regionalnych. I to właśnie tutaj spotyka się paru polskich przyjaciół, których łączy pasja do czerwono-czarnych kolorów. Wśród nich, między innymi pierwszy prezes fan klubu Michał Wrona oraz członkowie Marcin Kapinos i Marek Suski, którzy założyli Milan Club Polonia, reprezentujące dzisiaj jedne z najpiękniejszych realiów na europejskiej scenie fan klubów Milanu.

Ze względu na odległość, jaka dzieliła członków fan klubu, początki były dość trudne. Kontakt odbywał się tylko za pomocą Internetu lub tradycyjnej poczty, jednak po odpowiednim nasmarowaniu, silnik polskich kibiców Milanu zaczął funkcjonować na pełnych obrotach.

W 2002 roku Milan Club Polonia (w skrócie „MCP”) po raz pierwszy pojawiło się na meczu Milanu. Było to 14 sierpnia 2002, stadion w Libercu, kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Ośmiu śmiałych, polskich kibiców na czeskiej ziemi bez biletów na mecz po to, by zrealizować pierwsze marzenie jakie może mieć fan klub Milanu. Na szczęście, na dwie godziny przed meczem, dzięki wsparciu włoskich kibiców, udało im się pozyskać bilety i od tego pamiętnego dnia rozpoczęła się ich historia kibicowania na stadionie. Biorąc pod uwagę to, jak skończył się ten sezon Ligi Mistrzów, czyli zwycięstwo Milanu na Old Trafford w finale z Juventusem, możemy ich obecność uznać za ważny amulet dla zwycięstw Milanu. Głównym problemem fan klubu było jednak to, by stać się oficjalnymi kibicami Milanu. Dzięki pomocy poznanego przez Internet Włocha Fulvio Spianelli, w 2005 roku Milan Club Polonia został wpisany do Associazione Italiana Milan Clubs (Włoskie Stowarzyszenie Fan Klubów Milanu).

Dzisiaj MCP liczy ponad 600 członków, którzy zamieszkują tereny całej Polski i od 2008 roku prowadzone jest przez wielkiego pasjonata Milanu prezesa Romana Sidorowicza, którego wspomaga Zarząd w osobach Tomasza Wojtkiewicza, Mariusza Witkowskiego, Agaty Janusz i Magdaleny Chruściel. Całość dopełnia Komisja Rewizyjna składająca się z przewodniczącego Bartosza Freja oraz członków komisji Rafała Kiepuszewskiego i Marcina Poradę. Rzecznikiem prasowym fan klubu jest natomiast Patryk Piekarski.

Fan klub jest aktywny pod każdym czerwono-czarnym względem. Została stworzona własna linia gadżetów, która proponuje różne koszulki, szaliki, bluzy, czapki, naklejki, kubki, otwieracze do butelek, a nawet podkładki pod myszkę. Oprócz tego w fan klubie istnieje drużyna piłkarska, prowadzona przez Jakuba Mikołajka, która w styczniu 2011 roku wygrała halowy turniej piłkarski, w którym brały udział polskie fan kluby najważniejszych europejskich drużyn. W półfinale, po rzutach karnych pokonali fanów Barcelony natomiast w finale wygrali z kibicami Manchesteru United. W maju zwyciężyli również w Krakowie w turnieju „Football Factory”, pokonując w finale polskich kibiców Juventusu 5-3.

Członkowie Milan Club Polonia często przyjeżdżają na San Siro, by dopingować Milan. „Bo dla nas – jak mówi nam prezes Roman Sidorowicz – nie wystarczy oglądanie Milanu w telewizji lub w Internecie. Chcemy wspierać nasz ukochany klub na stadionie, zarówno w dobrych jak i w złych chwilach. Staramy się być obecni także na europejskich boiskach, na których gra Milan. Za każdym razem, kiedy przyjeżdżamy na San Siro lub jedziemy na wyjazd, średnio spędzamy w autobusie około 40 godzin, by pokonać trasę w dwie strony. Właśnie dlatego na jednej z naszych dwóch flag, które zawsze ze sobą zabieramy, widnieje napis „przemierzamy kilometry… z Diavolo w głębi serca”. Długie podróże nie są dla nas jednak żadnym problemem dlatego, że dla naszego kochanego Milanu jesteśmy gotowi na wiele poświęceń. Włoscy kibice na San Siro często się dziwią, kiedy widzą około 50-ciu naszych członków ubranych koniecznie w fan klubowe koszulki…” . Po wielokropku przerywającym zdanie Romana można stwierdzić, że to on jest zaskoczony zdziwieniem Włochów, ponieważ dla takiego pasjonata Milanu jak on, obecność na stadionie i bliskość z drużyną, działaczami i zawodnikami jest konieczna i naturalna. Jak się z nim nie zgodzić? Ponadto nasi polscy przyjaciele, by lepiej się poznać i zaktywizować swoich członków, dwa razy w roku organizują zloty, które odbywają się w różnych częściach Polski.

W tym roku sierpniowy zlot był dla nich szczególny, ponieważ świętowali na nim 10 lat istnienia fan klubu. Było to czterodniowe wydarzenie pod znakiem czerwono-czarnych kolorów, które odbyło się w miejscowości Czaplinek. Podczas zlotu jak zawsze odbył się również turniej piłkarski, w którym brały udział drużyny stworzone z członków fan klubów zamieszkujących poszczególne rejony Polski. Końcowe zwycięstwo odnieśli mieszkańcy rejonu Mazowsze, którzy pokonali w finale członków MCP ze Śląska. Oprócz tego było wielkie, dwudniowe grillowanie, zabawy taneczne, wirtualny turniej piłki nożnej oraz nagrodzenie wszystkich, którzy przez 10 lat aktywności włożyli swoje serce i znacznie przyczynili się do rozwoju projektu „MCP”. Największy entuzjazm sprawił jednak przyjazd naszych dwóch delegatów, Nucci Malvestiti oraz Giordano Maestroniego, którzy przywieźli ze sobą historyczny puchar Champions League.

Pięknie było zobaczyć tylu pełnych pasji kibiców, zjednoczonych pod wspaniałymi barwami Milanu i Associazione Italiana Milan Clubs, również w kraju tak daleko położonym od naszego. Dzięki wielkiemu entuzjazmowi członków Milan Club Polonia jest on jednak bardzo bliski czerwono-czarnym kolorom.


Na zdjęciach oznaczonych numerami:
1) Członkowie Milan Club Polonia w komplecie na zlocie w Czaplinku
2) Pamiątkowe zdjęcie z Pucharem Mistrzów
3) Prezes MCP Roman Sidorowicz z koszulką celebrującą 18. Tytuł Mistrza Włoch
4) Świętowanie 10-lecia Milan Club Polonia


Poniżej prezentujemy skany z "Forza Milan!". Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć.

Dodano: 2011-12-08

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka