Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 69
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 33
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

Wywiad z prezesem MCP na MilanNews.it

MilanNews, czyli największy włoski portal piszący na temat Milanu, co jakiś czas opisuje działalność różnych fan klubów Rossonerich. Tym razem ich wybór padł na Milan Club Polonia i w tym celu redakcja MilanNews przeprowadziła wywiad z prezesem MCP, który przybliża Włochom działalność Milan Club Polonia. Już pierwszego dnia został on przeczytany przez ponad 15 tysięcy ludzi. Wywiad w języku włoskim znajduje się TUTAJ, natomiast poniżej prezentujemy kompletne tłumaczenie:


Po tym jak opisaliśmy działalność Milan Club Alsace, przenosimy się do Polski, a konkretniej do Wrocławia. Dokładnie w tym mieście mającym 640 000 mieszkańców, spotkało się 5 fanów Milanu, którzy dali początek pierwszemu w Polsce fan klubowi Milanu i obecnie największemu w Europie. Specjalnie dlatego przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Milan Club Polonia Romanem Sidorowiczem, by przedstawić wam tę fantastyczną historię od początku jej narodzin.

Roman, opowiedz nam o genezie Milan Club Polonia.

"Nasz Milan Club powstał w 2001 roku we Wrocławiu, kiedy to spotkało się 5 zapalonych fanów Milanu. Od 2005 roku należymy do AIMC i aktualnie mamy 768 członków co daje nam status największego fan klubu Milanu w Europie. Każdy z nas wyznaje naszą czerwono-czarną wiarę na swój sposób. Wiele osób ma np. tatuaże związane z Milanem, inni natomiast nazywają swoje dzieci "Milan" lub mają po prostu całe mieszkanie w barwach Milanu."

Skąd w Polsce jest tak wielu milanistów?

"Milan jest w Polsce bardzo popularny. Wielu z nas zakochało się w Milanie w czasach holenderskiego trio, kiedy to w telewizji mogliśmy podziwiać zwycięstwa Milanu Sacchiego. W tamtych czasach pokazywano tylko najważniejsze mecze, a Milan można było oglądać bardzo często ponieważ mieliśmy wtedy drużynę pełną gwiazd. Nawet teraz jednak, gdy mamy dużo słabszy okres, jest mnóstwo osób, które kibicują Milanowi i chcą wstąpić do naszego fan klubu."

Byliście już na San Siro? Jak często organizujecie wyjazdy?

"Na San Siro jeździmy około 3-4 razy w roku. Wybieramy się autobusem, w łącznej liczbie około 50 osób. Przyjeżdżamy do Mediolanu rano, następnie zwiedzamy miasto, oglądamy mecz, i od razu po meczu wracamy. Łącznie daje to ponad 40 godzin podróży tylko po to by obejrzeć 2 godziny meczu, ale nigdy się tym nie zmęczymy. Oprócz oficjalnych wyjazdów organizowanych przez nasz Milan Club, wielu członków podróżuje także samemu, korzystając np. z karnetów. Dodatkowo jesteśmy obecni praktycznie na wszystkich wyjazdach Milanu w europejskich pucharach, szczególnie tych granych nieco bliżej Polski."

Mieliście okazję spotkać się z jakimiś piłkarzami na żywo?

"Dwa tygodnie temu, przy okazji otwarcia nowej szkółki piłkarskiej Milanu w Łodzi, mieliśmy okazję spotkać się z Cristianem Brocchim. W zeszłym roku natomiast spotkaliśmy się w Białymstoku z legendarnym Franco Baresim. Mieliśmy też możliwość odwiedzenia ośrodka treningowego w Milanello."

Co wspominasz najprzyjemnniej ze swojej historii kibicowania?

"Paradoksalnie jedną z przyjemniejszych rzeczy jakie wspominam były czasy, kiedy w Polsce nie było jeszcze możliwości, by oglądać mecze Milanu, poza tymi najważniejszymi, które stanowiły wyjątek. Jedynym sposobem w jaki można było śledzić mecz, była telegazeta. Spotykaliśmy się wtedy ze znajomymi regularnie w każdą niedzielę i przed telewizorem czekaliśmy aż zmieni się wynik w telegazecie. Po każdym golu cieszyliśmy się jakbyśmy byli na stadionie. Milan był wtedy dla mnie czymś naprawdę nieosiągalnym. Jako prezes Milan Club Polonia najmilej wspominam chyba lato 2011, kiedy to podczas naszego Zlotu świętowaliśmy 10-lecie fan klubu i mieliśmy zaszczyt gościć delegatów AIMC, którzy przyjechali do Polski wraz z Pucharem Mistrzów wygranym w Atenach."

Serie A jest oglądana w Polsce?

"Parę lat temu Serie A była prawdopodobnie najbardziej oglądaną ligą zagraniczną w Polsce. Teraz jednak dużo się zmieniło ponieważ poziom ligi znacznie się obniżył. Wystarczy sobie wyobrazić, że przez trzeci sezon z rzędu król strzelców Serie A przechodzi do innej ligi. Pomijając sam poziom piłkarski to nadal jest bardzo wiele skandali i polemik, które nie przyciągają raczej fanów do tych rozgrywek. Inną sprawą jest również kwestia stadionów. 10 lat temu Polska była lata świetlne za Włochami jeśli chodzi o stadiony, teraz natomiast niemal każdy klub ma u nas swój własny stadion. Żeby wyjść z tej sytuacji włoska piłka potrzebuje nowych i młodych ludzi o świeżym spojrzeniu na te wszystkie problemy".

Co myślisz o aktualnym momencie Milanu? Pippo Inzaghi będzie w stanie wznieść Milan ponownie na szczyty?

"To bardzo trudny moment dla Milanu, ale w naszej historii wiele takich chwil już przeszliśmy. Wydaje mi się jednak, że dopóki w Milanie jest Galliani to kibice mogą spać spokojnie. Niestety on dysponuje jednak budżetem takim jaki zostanie mu przekazany przez Berlusconiego i w związku z tym nie może za każdym razem dokonywać cudów. Oczywiście w przeszłości zostało popełnionych parę błędów, ale jeśli chcemy na nowo budować wielki klub to nie możemy być uzależnieni tylko od darmowych zakupów Gallianiego. Musimy też jasno określić naszą politykę sprzedaży zawodników. Doszliśmy bowiem teraz do paradoksu, w którym jeśli jakiś piłkarz gra zbyt dobrze, to poważnie ryzykujemy, że w kolejnym sezonie zostanie on sprzedany, przez co sami opóźniamy nasz proces powrotu na szczyt. Jeśli chodzi o Inzaghiego to myślę, że istnieje też spore ryzyko, że może się on szybko spalić na starcie swojej kariery trenerskiej. Jedyna rzecz jaka może mu pomóc najbardziej, to zjednoczenie się zarządu klubu i pracowanie wszystkich na jeden wspólny cel. Zarząd i drużyna muszą na nowo tworzyć rodzinę jaką byliśmy przez długie lata."

Co myślisz o Alexie, Menezie i ogólnie pierwszych ruchach Milanu na rynku transferowym?

"Alex i Menez to według mnie dwaj bardzo dobrzy zawodnicy, którzy mogą nam sporo pomóc. Dziwię się natomiast, że klub nie zdecydował się na wykupienie Taarabta, który okazał się zawodnikiem o bardzo dużym potencjale. Jeśli zarząd podjął politykę sprzedawania najlepszych zawodników to dlaczego nie wziąć Taarabta chociażby teraz i sprzedać go później za dużo większe pieniądze? Prawda jest niestety taka, że ciężko jest robić zakupy nie mając pieniędzy. Myślę jednak, że w przypadku kolejnego słabego sezonu prezydent Berlusconi powróci do mocnych inwestycji. My cierpimy w tej chwili bardzo mocno, ale podejrzewam, że jego cała ta sytuacja boli dużo bardziej."


Dodano: 2014-05-29

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka