Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 69
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 33
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

TuttoSport o MCP

W piątkowym (21/11/2014) wydaniu jednego z trzech największych dzienników sportowych we Włoszech - TuttoSport - ukazał się artykuł na temat Milan Club Polonia i fragmenty wywiadu z prezesem MCP Romanem Sidorowiczem.

Poniżej prezentujemy tłumaczenie artykułu.

Oryginalny artykuł znajduje się TUTAJ
Z POZNANIA DO MEDIOLANU: W CZERWONO-CZARNEJ MIŁOŚCI.

Inicjatywa Milan Club Polonia, które prowadzi Sidorowicz: "Co to były za czasy jak śledziliśmy Milan w telegaziecie..."

Zbiórka jest umówiona na sobotę o godzinie 15 w Poznaniu. 55-osobowa grupa członków Milan Club Polonia przyjedzie do Mediolanu dopiero w niedzielę rano, dlatego nie przypadkowo na swojej fladze mają napisane dużymi literami: "Przemierzamy kilometry..."

"To są Derby, nie może nas tam zabraknąć", tłumaczy nam Roman perfekcyjnym włoskim. Roman Sidorowicz jest Polakiem i jest milanistą od 1992 roku, "kiedy to pojechałem po raz pierwszy do Włoch i podarowano mi szalik i flagę Milanu. Później mama kupiła mi jeszcze pierwszą koszulkę i od tego czasu zachorowałem na Milan".
Roman jest prezesem Milan Club Polonia, które z 712 członkami jest największym oficjalnym fan klubem Milanu. "Kiedyś śledzenie meczów Milanu dla polskiego kibica oznaczało spędzanie 90 minut przed telegazetą. W 2001 roku kiedy we Wrocławiu powstał nasz fan klub, nie wszyscy mieli jeszcze internet. Czasami organizowaliśmy wtedy wyjazdy nie mając nawet biletów na mecz. Przemierzaliśmy tysiące kilometrów ryzykując, że nie wejdziemy na stadion, ale jak się jest mocno zakochanym to nie myśli się przecież za wiele. Dzisiaj są już inne czasy: Spotykamy się w największych miastach Polski i wspólnie oglądamy mecze w telewizji, dzięki tanim liniom lotniczym w miarę często można też polecieć na mecz. Do zeszłego roku naszą "specjalnością" były głównie mecze Milanu w europejskich pucharach, kiedy to Milan grał bliżej Polski. W tym roku została nam już niestety tylko Serie A".
Podczas ostatniego wyjazdu do Mediolanu jednym z etapów wycieczki była również Casa Milan: "Byliśmy tam przy okazji meczu Milan-Juventus. Sala trofeów przyprawia o gęsią skórkę." Na temat derbów powiedział: "Wolałbym zagrać jeszcze przeciwko Interowi Mazzariego. Nowy trener wnosi do szatni zawsze sporo entuzjazmu więc myślę, że to oni są teraz faworytem. To jednak lepiej dla nas, bo zazwyczaj faworyt w derbach przegrywa." Nadzieją jest zobaczyć zwycięskiego gola strzelonego przez El Shaarawyego i wracać do Polski szczęśliwym jak w 2011 roku: "Wygraliśmy wtedy 3-0 po dwóch golach Pato. Podczas powrotu nikt nie spał w autobusie. Cały czas świętowaliśmy". Marzeniem jest jednak zobaczyć zwycięski Milan z Polakiem w składzie: "Polecam Gallianiemu Arkadiusza Milika, ma dopiero 20 lat, jest bardzo bramkostrzelny i jak na razie jego cena jest stosunkowo niska. Według mnie ma on szanse, by stać się nawet lepszym niż Lewandowski".

Dodano: 2014-11-22

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka