Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 74
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 36
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Wyjazdy MCP

Milan - Inter

3 marca 2018 roku, pełna nadziei 34-osobowa ekipa MCP wyjechała z Poznania, by obejrzeć kolejne derby Mediolanu. Nastroje były dobre ponieważ Milan pod wodzą Gennaro Gattuso odrabiał straty i był w najwyższej formie, a tymczasem nasi kuzyni z drugiej części Mediolanu, zmagali się z poważnym kryzysem. Była to więc idealna sytuacja do zbliżenia się do czołówki tabeli.

Droga do Mediolanu przebiegała spokojnie przy bardzo towarzyskiej, jak zawsze, wspólnej integracji. Po przyjeździe w niedzielny poranek do Mediolanu i tradycyjnym elementem wyjazdu, czyli zdjęciem pod San Siro, większa część grupy udała się na zwiedzanie muzeum Milanu i Casa Milan. Niestety podczas, gdy grupa była zajęta zwiedzaniem, w mediach pojawiła się straszna informacji o śmierci kapitana Fiorentiny, Davide Astoriego. Po tej szokującej informacji, prawie wszystko w Casa Milan się zatrzymało, a uczestnicy wyjazdu oczekiwali na komunikat, czy derby Mediolanu dojdą do skutku, jednak z każdą chwilą coraz bardziej narastały głosy o odwołaniu meczu. Po kilku godzinach, Lega Calcio wydała niestety komunikat, który potwierdził odwołanie pozostałych spotkań całej kolejki Serie A co oznaczało, że członków MCP czeka długa i smutna droga do Polski, bez obejrzenia meczu.

Zanim można było wracać, trzeba było jednak odczekać, aż kierowcy autobusu skończą robić obowiązkową przerwę. Do dyspozycji uczestników wyjazdu było więc jeszcze kilka dobrych godzin, które zostały wykorzystane na zwiedzanie katedry i placu Duomo oraz pozostałych atrakcji Mediolanu. W godzinach wieczornych wszyscy ruszyli w drogę powrotną, która tym razem była dużo bardziej męcząca niż wielkich rozmiarów porażka.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka