Forum Milan Club Polonia Strona Główna Forum Milan Club Polonia  
  Oficjalne Forum Stowarzyszenia Polskich Kibiców Milanu     FAQ     Szukaj     Użytkownicy     Grupy     Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcokrajowcy w MCP?
Autor Wiadomość
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 04-05-2011, 22:29   

łachu napisał/a:
Przyjęliśmy zaproszenie pracowników - Włochów, którzy są Milanistami i byli w szoku, gdy się dowiedzieli, że istnieje coś takiego jak MCP i się organizujemy na mecze. Już zapowiedzieli chęć wstąpienia do naszego fanklubu (sami są posiadaczami CR).

Pozdrów, ale przekaż, że do Milan Club Polonia mogą zapisać się obywatele Polski :) PS. Udanego spotkania!
_________________
Nie cytuj ostatniego posta! Do ustosunkowania się do ostatniej wypowiedzi służy opcja ODPOWIEDZ.
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-05-2011, 23:37   

kapi, zgodnie z prawem o stowarzyszeniach:

Cytat:
Art. 4.

1. Cudzoziemcy mający miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mogą zrzeszać się w stowarzyszeniach, zgodnie z przepisami obowiązującymi obywateli polskich.


wydaje mi się, iż zapis ten w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z zapisami naszego statutu (nawet biorąc pod uwagę jeden ze wskazanych w nim celów MCP wskazujących na zrzeszanie Polaków) i pozwala na dołączenie do naszego grona obcokrajowców zamieszkujących w Polsce.
 
 
kapiMCP 

Nr legitymacji: MCP 008
Skąd: z MCP
Wysłany: 05-05-2011, 00:45   

Wydzieliłem temat z wątku nt. warszawskich spotkań, bo ciekawe to ;)

Wydawało mi się, iż skoro MCP ma nawet w nazwie "Polonia" i ma za główny cel "zreszać Polaków kibicujących Milanowi", to... ma zrzeszać właśnie Polaków.

Ale niezależnie od przepisów i ich interpretacji (proszę prawników o wypowiedź, może radinjo?) jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
_________________
Nie cytuj ostatniego posta! Do ustosunkowania się do ostatniej wypowiedzi służy opcja ODPOWIEDZ.
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-05-2011, 01:08   

Skoro ci ludzie mieszkaja w Polsce, dziela z nami wspolna pasje to czemu nie :) Jesli w reprezentacji Polski moze grac Arboleda to nie widze problemu aby w MCP byli Włosi ;) No i to super okazja do wymiany poglądów, poznania punktu widzenia typowego Włocha, nie kazdy ma okazje porozmawiac z rodowitymi kibicami. A np. spotkania w pubach / wspolne wyjazdy to bardzo ciekawa opcja.

To tylko moje zdanie, a ze w MCP jestem ledwie ponad pol roku wiem, ze moja wypowiedz wielkiej wagi nie ma ;)
 
 
kuba1899 


Nr legitymacji: MCP 076
Wiek: 38
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 05-05-2011, 07:49   

Już raz była taka sytuacja... interpretacja była taka, że nie może się zapisać...
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-2011, 08:21   

w statucie w jednym punkcie (cele) jest napisane "Polaków", a w drugim (czlonkowie), ze wstarczy miec 18 lat lub zgode opiekuna.
trudno powiedziec, ktory zapis jest "wazniejszy" (wg mnie jeden jest informacja, drugi warunkiem)

tak, czy inaczej mnie tam wsio ryba... ot kolejna skladka ;)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
SonaR 


Nr legitymacji: MCP 223
Wiek: 33
Skąd: Biała Piska/B-stok
Wysłany: 05-05-2011, 09:09   

Cytat:
1. Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia moŜe zostać kaŜda osoba mająca ukończone
16 lat Ŝycia akceptująca Statut organizacji. Członkowie niepełnoletni winni posiadać
zgodę rodziców lub opiekunów prawnych - posiadają oni wszelkie uprawnienia
członkowskie za wyjątkiem prawa wybieralności i podejmowania uchwał.


Jesli mialby byc jakikolwiek zapis zakazujacy obcokrajowcom wstapienia do MCP to wydaje mi sie, ze powinien on byc w tym punkcie.

Poza tym nie wiem czy w ogole mozliwe jest to by Statut danego Stowarzyszenia byl sprzeczny z prawem o stowarzyszeniach i zakazywal czegos na co prawo o stowarzyszeniach zezwala.
 
 
 
dezali 

Nr legitymacji: MCP 002
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-05-2011, 09:35   

Oczywiście, że taki sprzeczny zapis nie mógłby zostać umieszczony w naszym statucie, gdyż zostałby odrzucony przy rejestracji przez KRS. Dyskusja o tym czy chcemy, czy też nie chcemy zezwalać na zapisy obcokrajowców (zamieszkujących w Polsce, tj. w moim rozumieniu mających prawo do pobytu w Polsce) uważam za bezcelową - my ustalimy nie, a odrzucony obcokrajowiec wniesie zażalenie do jednostki nadzorującej nas, jako stowarzyszenia i prawo będzie po jego stronie.

Abstrahując od powyższego uważam, iż polityka pozyskiwania nowych członków była zawsze naszym priorytetem, a pojawienie się w naszym gronie przedstawicieli całkiem licznej społeczności włoskiej zamieszkującej w Polsce (bo tak de facto mówiąc o obcokrajowcach w zdecydowanej większości będziemy mieli do czynienia właśnie z Włochami) może tylko je wzbogacić.

Sam w ostatnich miesiącach poznałem kilku przedstawicieli włoskiej społeczności zamieszkującej w Krakowie i nie mam cienia wątpliwości, iż warto zaprosić ich do naszego grona. Mieszkają w Polsce, płacą podatki w Polsce, częstokroć zakładają tu nowe rodziny, a zrzeszać mieliby się w MC Bologna, MC Napoli, MC Firenze itp???
Ostatnio zmieniony przez dezali 05-05-2011, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
groszekfree 


Nr legitymacji: MCP 1105
Wiek: 28
Skąd: Brzeziny / Łódź
Wysłany: 05-05-2011, 12:15   

Jeśli w Polsce mieszkają i są za Milanem to co by było złego w przyjęciu ich;]
_________________

 
 
rangiz 


Nr legitymacji: MCP 874
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-05-2011, 16:24   

Ktoś powyżej poruszył temat Arboledy - rzecz w tym, że każdemu z nas powinno zależeć na tym, by tacy ludzie w kadrze nigdy nie zagrali.

Jeśli aspekt prawny nie zabrania obcokrajowcom dołączyć do stowarzyszenia, to sytuacja ma się tak samo, jak wejście Starucha na wtorkowy mecz. Skoro zapis w ustawie tego nie zabrania, to w zasadzie zależeć to będzie tylko od nich.

W takim wypadku prywatna opinia każdego z nas n/t zagranicznych członków :) znaczy tyle, co nic. Jak zapłacą, to pewnie będą.
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-05-2011, 23:24   

Cytat:
Ktoś powyżej poruszył temat Arboledy - rzecz w tym, że każdemu z nas powinno zależeć na tym, by tacy ludzie w kadrze nigdy nie zagrali.


Nie wyraziłem na ten temat swojego stanowiska. Po prostu stwierdziłem że skoro Arboleda dostanie miejsce w reprezentacji to równie dobrze Włosi mogą należeć do MCP.

To drugie popieram, co do pierwszego jestem przeciwny, ale to temat rzeka i nie będę offtopował. Tak porównałem tylko. Zresztą więcej argumentów jest w moim pierwszym poście. Nawet mimo tego, że w nazwie stowarzyszenia występuje słowo "Polonia" nie jest to przeszkoda. Skoro Ci ludzie mieszkają w Polsce to czemu nie. Pewnie niektórzy z nich szanują naszą ojczyznę bardziej niż wielu rodzimych "patriotów" ;)
 
 
Kiepura 

Nr legitymacji: MCP 019
Wiek: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-05-2011, 09:43   

gieri napisał/a:
Po prostu stwierdziłem że skoro Arboleda dostanie miejsce w reprezentacji to równie dobrze Włosi mogą należeć do MCP.
chyba nie do końca widzisz roznie!!
arboleda, jezeli zagra w naszej kadrze, BEDZIE miec polski paszport (chcac niechcac bedzie "polakiem"),
wlosi, o ktorych mowa, obywatelstwa naszego nie maja... inaczej niebylo by tematu.

to tak na marginesie ;)
_________________
MILANO SIAMO NOI !!
...SEMPRE...
 
 
gieri 


Nr legitymacji: MCP 860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-05-2011, 10:35   

Widzę różnicę, szkoda tylko że nie widzę podstaw do przydzielenia tego paszportu Arboledzie. No ale mówię to nie temat na tą dyskusję.

Zresztą nie trzeba być Polakiem aby należec do polskiego stowarzyszenia tak? Swoje zdanie powiedziałem i je podtrzymuje ;)
 
 
ponury1939 

Wiek: 29
Skąd: z kątowni
Wysłany: 02-05-2014, 14:54   

Ale czy obcokrajowcy już nie są w naszym stowarzyszeniu?
Osoby które bywały w Krakowie na meczach Milanu, czesto chodziły na Plac Wolnica do Antonio Cafe i ów Antonio mi kiedyś powiedział że należy do MCP. Więc nie wiem czy to był jego wymysł, czy też faktycznie jest członkiem. Tak czy inaczej zawsze u niego w restauracji wisi szalik MCP w honorowym miejscu :)
_________________
Fabryczny Klub Sportowy 1939
 
 
Lili 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2018, 11:10   

Moim zdaniem to że ktoś nie jest Polakiem to nie znaczy że nie może być kibicem Milanu i zapisać się do klubu.
_________________
https://petinet.pl/pol_m_Kot_Karmy-podzial-wg-rodzaju-211.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Milan Club Polonia
kontakt@milanclubpolonia.pl